Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez? Nem értem!

Miért van ez? Nem értem!

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kiskutyánk és nem lehet szobatisztaságra szoktatni...ami azért furcsa mert ha egyedül marad 5-6 órákat akkor nem pisil be csak ha otthon vagyunk...akkor viszont állandóan!Napi 5-6 alkalommal van lent.Pedig nagyon okos kutya mert azt, hogy ül,fekszik,marad már 2 hónaposan tudta!Biztos, hogy direkt pisil be mert ha nem bírná tartani akkor bepisilne akkor is ha egyedül marad?!
2012. dec. 1. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Amikor hazamentek, akkor üdvözlitek? Gügyörésztek neki meg ilyesmi? Nincs előtte egész nap a víz?

Örömében is bepisilhet egy kutya, vagy azért, hogy magára vonja a figyelmet.

Van egy olyan módszer, hogy ha bepisil, fel kell itatni mondjuk újsággal, hogy az átvegye a pisi szagát. Majd több helyre le kell teríteni így újságot, s ha pisili készül, oda tenni (mint a macskákat :D) és egy idő után megszokja ezeket a helyeket.

Ezt követően szépen apránként el kell venni az újságokat, míg végül egy marad, az ajtónál. Így rá lesz vezetve arra, hogy az ajtónál toporogva jelezze ha kell neki pisilni.


Ha a kérdéseimre válaszolsz, lehet többet s jobbat tudnék még tanácsolni. :)

2012. dec. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen helyzetekben pisil be, és ti hogyan reagáljátok le ezeket?

Amúgy 3 hónaposan még nagyon korai szobatisztaságot várni tőle, biztos nem arról van szó, hogy pisil ő akkor is, ha egyedül van, csak valahogy úgy, hogy nem tűnik fel?

2012. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vikicca666 : ha hazaérünk csak akkor hivom magamhoz ha már lenyugodott és lefeküdt a helyére.Nem szokott öröm pisi lenni vagy csak nagyon ritkán. Előtte van a víz egész nap, mert próbáltuk azt is, hogy elvesszük és néha megkínálom, de akkor meg addig iszik míg van víz a tálban ha meg előtte hagyom akkor néha pár kortyot iszik és nem akarja az egészet egyszerre meginni. Az újság papír meg azért nem érne semmit,mert hatalmas adagokat pisil szinte "úszik" a szőnyeg tőle:/

akumi : hát nincs különösebb helyzet, feljövünk sétából játszik kb 10 percet és egyszer csak elkezd pisilni a szőnyeg közepére és hiába szólok rá nem hagyja abba. Vagy tanítgatom és közben elkezd pisilni minden előzmény nélkül,szóval még az sincs, hogy látom hogy elkezd szaglászni meg keresi a helyet. Vagy egyszerűen csak sétál befelé a konyhából és útközben leguggol és pisil mintha ez természetes lenne. Ha rajtakapom akkor rászólok, hogy nem szabad és kirakom a bünti helyre vagy már megy magától, mert tisztában van vele, hogy nem lehetne ilyet csinálnia és akkor kb 10-15 percre kizárom a falkából.Van úgy, hogy fél órára zárom ki.Nem vettem észre, hogy segítene egyébként bármit is. Amikor nem vagyok otthon biztos, hogy nincs pisi,mert akkor a szobába nem mehet be és amekkora adagokat ő pisil az nem száradna fel 1 nap alatt sem :D

2012. dec. 1. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:

SOHA nem büntetünk kutyát semmilyen formában a bepisilésért. Ha még nem szobatiszta, akkor azért, mert még tanulja, ha meg már az, akkor azért, mert vagy beteg, vagy falkavezérségi gondjaink vannak, de egyiket sem oldja meg a büntetés.

Amúgy nem tudom, esetleg azt tartom elképzelhetőnek, hogy alszik, amíg nem vagytok otthon, és akkor nem kell neki, illetve hogy lehet valamiféle elkerülő magatartás is, hogy valamit nem akar megcsinálni, inkább pisili, illetve azért valamennyire fennáll a betegség veszélye is, én megkérdeznék állatorvost is erről, sose lehet tudni.

2012. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg is van a probléma forrása. Illetve forrásai.


Első: tényleg soha nem szabad ezért letolni a kutyát, mert a pisilés az természetes dolog.


Második: Persze, hogy állandóan pisil, ha egész nap előtte van a víz. Ilyet nem szabad! Vedd el tőle. Én minden kutyámmal úgy csináltam, hogy:

reggel kaja, víz. Utána séta.

d.u. víz, utána séta

este fele kaja, víz, utána séta

késő este már semmit nem kap, séta.


Soha nem volt gond a bepisiléssel.

Gondolj csak bele, ez olyan, mintha te egész nap csak innál és nem mehetnél ki pisilni. Te se tudnád tartogatni állandóan. :)


Lehet, hogy eleinte nem fog annyi vizet inni de hidd el, ha szomjas, majd megissza az egész tálat. (már ha követed a tanácsomat) Amúgy a kutyák is kevesebb folyadékot vesznek magukhoz, ahogy hűl az idő.

2012. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vikicca666: de pont ez a baj, hogy ha nincs előtte víz egész nap, akkor amikor megkínálom csak inna inna és inna...már "erőszakkal" kell elvennem tőle.Kb fél liter vizet megivott olyankor és ha elvettem akkor nyüszögött a tál után mert még ivott volna még többet...

Meg van egy másik kutyánk és akkor ő sem tud akkor inni, amikor szeretne csak akkor amikor a kicsi is. Próbáltam titokban megitatni, de ha a lakás másik felében van a pici akkor is meghallja, hogy a nagy iszik és nyüszög, hogy ő is kér (persze nem kapott,de sajnáltam szegényt nagyon :( )Viszont így, hogy kint van a víz egész nap, így tudja, hogy bármikor ihat és minimális mennyiséget iszik napi szinten. Ja egyébként amikor nem volt előtte víz akkor is ugyanúgy bepisilt. A napi séták rendje: korán reggel kaja- séta,délelőtt séta, délben kaja-séta,délután vagy kétszer séta vagy egyszer kutyafuttató, este kaja-séta,késő este séta.

2012. dec. 2. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!