Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy menhelyes kutyánk,...

Van egy menhelyes kutyánk, sokat fejlődött már, okos, figyel ránk stb. De ha másik kutyával játszik és netán akármiért konfliktus alakul ki, nem mindig tudjuk visszahívni. Mit lehet tenni, hogy ilyenkor is visszajöjjön?

Figyelt kérdés

A probléma, hogy sajna sokáig volt menhelyen két másik fiú kutyával (ő is fiú) és ott megtanulta, hogy sosem szabad hagynia magát. Ezt már nagyjából "kineveltük" belőle de néha előfordul, hogy játék közben kitör valami balhé. Ez mindig csak akkor esik meg, ha kistestű a másik kutyus (a miénk 35centi). Igaz, legtöbbször a másik kutya kezdi de nem is ez a lényeg, hanem ha összekapnak netán, akkor mégis mivel tudom rávenni a mi kutyánkat, hogy ne védje meg magát, hanem jöjjön oda hozzánk??

Mindig megdicsérem ha jól csinál valamit, séta közben is kap jutit stb.

Sok mindent elértünk már vele de ez még mindig probléma.



2012. dec. 1. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Védd meg te.
2012. dec. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ha értelmes választ nem tudsz adni a kérdésre, jobb lenne ha csöndben maradnál. :)
2012. dec. 2. 12:57
 3/16 anonim ***** válasza:
Pedig ez értelmes válasz. Azt ne várd el tőle, hogy hagyja magát megveretni, menj oda, és kapd el a hepciáskodó kutya grabancát. Ha meg a tiéd a felbujtó, akkor az övét. Vagy te intézkedsz, vagy ő, más opció nincs.
2012. dec. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja, nem mellesleg pedig ebből fog kialakulni később az, amit szeretnél, hogy nálad keresi a védelmet. Ehhez előbb meg kell mutatnod neki, hogy képes vagy őt megvédeni.
2012. dec. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De nem azt akarom, hogy hagyja magát. Azt szeretném, hogy ne legyen verekedés, érted?


A menhelyen megtanulta megvédeni magát. De volt már olyan ,hogy egy idióta gazda addig buzdította az enyém ELLEN a kutyáját, hogy az neki esett és kitépte a szemöldöke fölött a szőrét.


Ezt szeretném elkerülni, vagy az ettől rosszabb eseteket. Akkor is oda KELL jönnie hozzám ha hívom, amikor negatívan viselkedik vele egy másik kutya.

Ezt szeretném megoldani. :)

2012. dec. 2. 13:38
 6/16 A kérdező kommentje:

Volt már olyan eset, hogy a semmiből feltűnt egy sokkal nagyobb kutya gazda nélkül és neki esett az enyémnek.

Még szerencse hogy pórázon sétáltunk, mert el tudtam húzni onnan és lenyugtatni és elzavarni a másik kutyát.

De nem ugorhatok mindig a két kutya közé, pláne, ha a másik meg nagy és harap és gazda sehol stb. :(

2012. dec. 2. 13:40
 7/16 anonim ***** válasza:

"De ha másik kutyával játszik és netán akármiért konfliktus alakul ki, nem mindig tudjuk visszahívni. Mit lehet tenni, hogy ilyenkor is visszajöjjön?"

"ha összekapnak netán, akkor mégis mivel tudom rávenni a mi kutyánkat, hogy ne védje meg magát, hanem jöjjön oda hozzánk??"

Ezt kérdezted, erre válaszoltam. Tanuld meg kifejezni magad :)

Ahhoz, hogy ne legyen verekedés, neked le kell tiltanod a kutyádat és behívni, amihez az kell, hogy hallgasson rád. Falkavezérségnek nézz utána alaposan, és ha egyedül nem megy, kérd szakember segítségét.

2012. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

OKé de amúgy hallgat rám MINDIG. Csak ha játék közben nekiront a másik kutya (mert valljuk be, nem mindig az ember saját kutyája a hibás), akkor oké hogy csak szétválasztom őket DE arról nem tehetek ha a másik kutya vad.


Arra meg nincs jelenleg pénzem, hogy tízezreket fizessek egy szakembernek. Mert utána néztem már és az alap parancsok tanítása (ül, fekszik, marad... amit az enyém már rég tud, még trükköket is) az tizen ezer.


Ne érts félre, értékelem a válaszod de hiába szedek szét két kutyát ha szükséges ha a másik kutya újra neki ront vagy nem is tudom. Én sem vagyok tökéletes, a kutyum sem, nem vagyok profi. Ezért kérek tanácsot. :)


Folyamatosan gyakorlom vele a behívást de 100%-ban nem megy, csak úgy 70-80%-ban.

2012. dec. 2. 14:17
 9/16 anonim ***** válasza:

Azért ez nem úgy megy, hogy békésen játszanak a kutyák, és egyszercsak kitör a verekedés, mindig vannak előzményei. igyekezz ekere figyelni, és már akkor leállítani a dolgot, amikor még nincs gáz.

Amúgy meg nem kell mindenhol tizenezreket fizetni, meg nem kell neked tanfolyamra beiratkozni, ha "csak" falkavezérségi gondjaid vannak.

2012. dec. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az utóbbit, mármint a tanfolyamot nem tudtam, hogy van ilyen is. Ennek majd utána nézek akkor. :)


A másik dolog, a verekedés pedig. De sajna van ilyen, nem rég is ugyan ez volt. A gazdi odaengedte a kutyáját az enyémhez, a másik kezdeményezte a játékot ( rázta a fenekét, csapkodott a pancsával, stb) és a következő pillanatban neki is esett a kutyámnak.


Ismerem a kutyák reakcióit, általában észre is veszem időben. Az én kutyámat meg hát, nyilván én ismerem a legjobban. Nem is ő az első ebem. Mégis vannak ilyenek sajna. :(

2012. dec. 2. 17:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!