Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agarakkal miért csak külön...

Az agarakkal miért csak külön engedéllyel lehet vadászni?

Figyelt kérdés

most olvasgattam a neten, és azt olvastam, hogy Mo-n agarakkal külön engedély kell a vadászathoz, de nem indokolták meg, hogy miért.

Valaki tudja ennek az okát?


2012. dec. 2. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha puskával akarsz vadászni, ahhoz is külön engedély kell. Akkor az agárhoz miért ne kéne?
2012. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hát ez eléggé semmitmondó válasz volt.

se a vizslához, se a beagle-hoz se a többi kutyához nem írtak külön engedélyt, csak az agárhoz.

Keresgetem a neten, de valószínüleg én vagyok bamba hozzá, hogy találjak valami érdemlegeset.

Légyszives olyan írjon, aki tudja is, és kérdésre ne kérdéssel feleljen.

Előre is köszönöm.

2012. dec. 2. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Se a vizsla, se a beagle, se a többi vadászkutya nem azért van, hogy öljön, az csak az agár meg a terrierek dolga. A többi jelez, visszahoz, felzavar, ilyesmi, de nem gyilkol. Hogy a puskás hasonlatnál maradjunk, a távcsőhöz se kell engedély, mert azzal nem lehet ölni.
2012. dec. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg azért is kell az engedély hogy boldog-boldogtalan ne vadászhasson ész nélkül az agaraival, és utána meg ne az legyen mint a spanyoloknál hogy egy-egy vadászidény végén 400-500 agarat tesznek ki az utcára, jobb esetben rosszabb estebben kútba dobják, eltörik a lábukat és otthagyják őket vagy csak pusztán felakasztják őket egy fára....
2012. dec. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Így már értem.

Nem tudtam, hogy az agarak ölnek:S

Köszönöm a válaszodat!

2012. dec. 2. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nagyon-nagyon sok hazánkban az olyan orvvadász, más néven rapsic, akik főleg magyar agarakat illetve magyar-angol keresztezett kutyákat használnak. egyetlen céljuk van: húst lopni. ezekkel a kutyákkal főleg őzet és szarvast fogatnak, nagy károkat okoznak a vadásztársaságoknak, ráadásul jellemzően nem a felelős ebtartás mintapéldányai (nagy %-ban kokerók amúgy).

csak nemrégiben indult el a hivatalos agaras vadászat nálunk a maroknyi fajtakedvelő, tisztességes agaras körében, ha róluk többet akarsz megtudni, akkor nézz utána a MATOE egyesületnek.

az agár munkája főleg a klasszikus agarászat (de ritkán más vadászati feladatokra is használják őket, erről jelentek meg már írások a Vadászkutya c. folyóiratban), ez azt jelenti, hogy nyílt területre viszik őket és az ott felugró nyúlra/rókára eresztik el a kutyát. ez egy fair play a vaddal szemben is, hisz ha elég ügyes és gyors, el tud menekülni az agár elől, de az idősebb, gyengébb példányok kiszelektálódnak. az agár általában azonnal öl, felkapja a zsákmányt és szétrázza, nincs sebzés meg utánkeresés. ritkán fordul elő olyan, hogy a vadásznak is segítenie kell. őzet, szarvast nem illik agárral vadászni, az már nem fair play... (a vadnak).

2012. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!