Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet törzskönyvezni egy...

Hogy lehet törzskönyvezni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Az apja tk-es az anyjának pedig mikor megvették nem kérték hozzá a tk-t... ez még nem lenne baj, mert lehet utólag el lehetne kérni, de már nem tudom az anyja gázdiját utolérni, és el is költözött, viszont a kutyim olyan gyönyörű, hogy szeretném őt kiállításra vinni, légyszi segítsetek
2009. aug. 18. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

csak akkor lehet, ha a szülei törzskönyvesek.

Utólag úgy lehet kikérni, hogyha nem múlt még el 6 hónapos, akkor szülők tk-ének fénymásolata+tk ára, meg sok paprímunka megvárása...

Ha már 6 hónapnál idősebb, akkor kell dns-vizsgálatot kérni, hogy igazolják, hogy a szülei azok, amit a gazda állít.

Legalábbis én így tudom.

Szóval ha nincs meg az anya törzskönyve, akkor esélytelen, hogy utólag a kölykének ki lehessen váltani, szerintem...

2009. aug. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Így végképp nem fog menni. Ha mindkét szülőjének lenne akkor a tenyésztője kérhetne DNS vizsgálatot és kaphatnál törzskönyvet.

De így először az anyjának és a szüleinek kéne DNS vizsgálatot kérni, majd ha az anyja megkapná a törzskönyvet (amit kétlek, mert ismerem ezt a "nem kértünk hozzá törzskönyvet" szöveget" majd utána a tiédnek és a szüleinek. És szerintem még ígysem kapnád meg. És itt már kb. 400 ezernél tartanál.

Szerintem inkább vegyél egy rendes kennelből egy rendes kutyát.


(és nincs olyan, hogy "nem kértek hozzá törzskönyvet" az jár a kutyával. 4500 Ft. Csak a szaporítók arra játszanak, hogy azt mondják törzskönyvvel kétszer annyi és akkor a tájékozatlan vevő azt mondja, hogy nem kell a törzskönyv. Ami ha kérnék kiderülne, hogy nincs is.)

2009. aug. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Istenem...itt olyan okos emberek vannak, miért nem lehet a kérdésre válaszolni, az anyuka fajtatiszta, törzskönyvesek a szülei, utána néztem... azért nem szorgalmaztam a tk-t mert fölöslegesnek tartottam, mondjuk mind1 ettől nem fogom kevésbé szeretni, csak kár h más nem csodálhatja :) első hozzászólónak köszi
2009. aug. 18. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!