Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar bejönni? Mi lehet...

Miért akar bejönni? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van egy menhelyről örökbe fogadott hatalmas macim. Egy éve él velünk.

Minden egyes nap megyünk sétálni, fürdeni, más kutyák, emberek közé, itthon is minden egyes alkalommal, bárki elmegy mellette, kedvesen hozzászól, megsimizi, én sokat kiülök mellé a kertbe, ha gyomlálok, akkor odafekszik mellém, beszélgetünk, tehát rendesen van vele foglalkozva, csupa szeretet veszi körül.

A falkavezér dolgok teljesen a helyén vannak, hallgat rám (ül - gesztus evés - tied, kapun mögöttem jön, járda szélén magától megáll, leheletnyi pórázmozgásból is ért, 100%-ig be tudom hívni, stb.).

A házunk 2 részből áll, egyikben én, másikban anyum, élettársa és az öcsém él (ikerház-feeling). Én vagyok a gazdija, az én bejáratom felől jön a vacsora, a póráz, a legtöbb simogatás, fésülés, jutifalik legnagyobb része.

2-3 hete éjszakánként megpróbál bemenni a mamáékhoz, a szúnyoghálós ajtót kiszakítva. Múltkor széket raktak elé, azt is félretolta, és arra ébredtek, hogy a kutya a konyhában szambázik.

Magától egy kamionnal se lehetne behúzni a házba, amúgy egyáltalán nem akar bejönni (kivétel volt szilveszter, akkor behoztuk). Ha főzök, akkor lefekszik, berakja a lábát a küszöbre, nézelődik, de nem jön be.

Nincs belőle különösebb mizéria, a szúnyogháló filléres, mamáék is szeretik a kutyámat, csak kíváncsi lennék, miért csinálja ezt, pláne, hogy a mamáékhoz megy be, és nem hozzám.

Bocsi, hogy hosszú lett, de tudom, hogy jött volna a falkavezér dolog, meg a nem kap elég törődést dolog, ezért írtam le mindent egyből.


2009. aug. 18. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nappal is csinálja v esetleg csak éjszaka? Mert ha csak éjszaka, akkor azt tudom mondani hogy lehet hogy hall ott valamit. De nappal is, hall valamit, én speciel egérre gondolnék, és lehet hogy az érdekli nagyon, sőt a kutyák ettől megtudnak bolondulni. Ne érts félre, nem azt mondom hogy ti biztos olyan helyen laktok ahol egér van, mindenkinél van egér, nálunk is, és lehet hogy a kutya azt veszi észre.

Aztán lehet hogy hülyeséget mondtam, elsőre ez jutott az eszembe.

2009. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem magányos... A kutyának nincs nagyobb boldogság mint szeretett ember közelében lenni, szóval szerintem hiányoztok neki, ill. tudja hogy ott vagytok benn, te is valahol benn vagy, érthető, h éjszaka, amikor csend van be akar menni, hogy fölkutasson minden rendben-e, hiszen nappal megszokja, h nem sokat kell egyedül lennie, meg amúgy is hallja odabenntről a mozgást. :D
2009. aug. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a közeletekben akar lenni !

mivel a falkavezés a házban alszik, megy utánna :)

édes maci :)

2009. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát most éppen nincsen egér a házban :), nem hinném, hogy zaj dolog lenne, de rákérdezek a mamáéknál, nem változott-e valami zaj terén.

Lehet, hogy magányosnak érzi magát, de akkor miért csak mostanában csinálja, miért nem egy évvel ezelőtt kezdte?

És ha a gazdit keresi, miért a mamáéknál megy be, miért nem nálam? Ha éjszakára nyitva marad az én ajtóm, akkor se jön be.

Sokszor van, hogy megjövök munkából 3-kor, és ő csak 5-6 felé kerül elő, nem is reagál, meg nem jön oda, ha megjövök.Ha annyira magányosnak érezné magát, csak feltápászkodna és kérné a simijét minden alkalommal, amikor megjövök, nem?.

2009. aug. 19. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!