Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táp jó szerintetek?

Milyen táp jó szerintetek?

Figyelt kérdés

Tetszik az Acana és az Orijen, de ezekkel a bajom, hogy iszonyú drágák...sokszor hallom, hogy nem minden kutya viseli jól a sok fehérjét, és ezeknek a tápoknak nem jó a mostani ár-érték aránya. Valamiért jobban kedvelem a Cibau-t (igaz ami igaz, szintén nem olcsó, de végülis ne ezen spóroljon az ember...). A Britet és az Eukanubát is nézegettem. Szerintetek? Ti melyiket ajánljátok? Milyen tapasztalataitok vannak?

Ó, és majd' elfelejtem: a legjobban az érdekelne, hogy mit tudtok az N&D tápról? Ez az aktuális legszimpatikusabb, de nem hallok sokat róla.



2012. dec. 2. 19:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Ó, és a Taste of The Wild is tetszik :)
2012. dec. 2. 19:59
 2/5 Maxitabi ***** válasza:

Szia, mi orijennel és acana gabonamnetesekkel etetjük a kutyát - 23kg,tehát nem törpe. Mi nagyon meg vagyunk elégedve a táppal, bár tudom, hogy nem olcsó. De: a 13,5 kg zsák 40-45 napra elég,mivel kevés kell belőle (és néha persze van húsos csont, jó minőségű konzerv is). Nekünk szerencsénk van, ezzel kezdtük kis korában,aztán apagazdi áttért pro plan sensitivre pár hónapra,de nem volt tőle szép a szőre, és kiszámolva drágábbra jött ki a kimért táp..(amúgy érzékeny egy picit a gyomra-happy dog africa-ra allergiás is lett). Most 2 éve visszatértünk és sokkal szebb a szőre, jó a végtermék is(vagyis kevés és nem maszatos..)Tetszik a részletes összetétel leírás-alig találaz ennyire kivesézett tartalmat.Szerintem ár-érték arányban nagyon jó-főként az összetételét nézve. Az N&D is szóba került nálam, de azt már én is drágállom!!És homályos pontok vannak összetételben. Igaz, nekem mániám a gabonamentes táp,szerencsére nekünk bejött.

Viszont nem minden tápot bír minden kutya!!!Ki kell próbálni!Nem csak emésztésileg-végtermékileg,hanem szőrileg,hízásilag is esetleg. Ezért ódzkodom én is a ToTW-tól, mert kis kiszerelés drága, nagyot meg nem mer az ember rögtön berendelni..

A brit szimpatikus még (főleg a care), persze nem olyan jó, mint az orijen, de árban is barátibb..

2012. dec. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem nincsenek jó tapasztalataim az orijennel. Én TOTW-al etetek nekünk elég egy hónapra a 13,6 kg napi 400 grammost eszik kb. a kutyám, de nem is kicsi (72 cm-s marmagasság, 32,5 kiló nagyon aktív kutyáról van szó)
2012. dec. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Sokat segítettetek :) Úgy döntöttem (persze ez még változhat), hogy kipróbálom a Britet, aztán ha nem jön be, váltok Acanára, ha véletlenül a kutyám azon kevés ebek közé tartozik, akinek nem jó, akkor áttérek a Cibaura :D A TOTW nekem annyira azért nem szimpatikus...de ha Cibau sem válik be, akkor jön ez :D :D
2012. dec. 3. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Az N&D tényleg nagyon jó táp.Az én kutyám hamar ráun az ízekre,ezért is ajánlották az N&D,mert rengeteg variációja van amit lehet váltogatni.
2014. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!