Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border colliet lehet 40ezer...

Border colliet lehet 40ezer körül venni de azért jó helyről?

Figyelt kérdés
Törzskönyv nem kell nekem csak egészséges legyen.

2012. dec. 2. 23:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2012. dec. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
tudod mennyibe kerül egy szűrővizsgálat? csak a CEA szűrés 40 ezer és emellett PRA/TNS/glaukóma, cataracta, csípő és könyök szűrés és ezek még csak a betegség szűrések a 100 egyéb kiadást ne is emlegessük... szerinted aki ezeket megcsinálja az odafogja adni törzskönyv nélkül 40 ért? A tenyésztők se a fáról szedik le a pénzt...
2012. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 bamboochatheone ***** válasza:
0%
Második! Tudod vannak szaporítók...Neked az kellesz. Ott is kutyát kapsz.
2012. dec. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
88%

Segíts inkább egy menhelyes kutyán! Ezt komolyan mondom. 40 ezerért jó helyről semmilyen fajtát nem veszel. Csak szaporítótól...ahol semmilyen szűrővizsgálat nincs elvégezve. Gondolom amit fentebb leírt az 1. válaszoló semmit nem mond neked. Minden fajtánál vannak örökletes betegségek. Amiket bizony a kölyök örököl, ha a szülők hordozták.

Ha ezek a szűrések nincsenek elvégezve akkor nem lelkiismeretes tenyésztőnél keresgélsz...ergo nem fog teljesülni a "csak egészséges legyen" mondatod.

És könnyen lehet, hogy sokszorosát fogod elkölteni a már megszeretett kedvenced gyógyítására, mint amit el tudsz képzelni.

Higyj nekem, a 40-ezres vételár amúgy is csak a töredéke lesz annak amit egy lelkiismeretes gazda a kutyájára költ.

Ha még beteges lesz akkor pedig a gatyád rámegy..

Inkább fizesd meg az elején, hogy tényleg egészséges kutyád legyen.


A kérdésed egyébként pontosan így hangzik: 100 ezerből lehet jó autót venni?

Hát autót lehet éppen...


Tényleg jótanácsként mondom:

Olvass kicsit utána!

Biztos van Border-es fórum stb. Sőt talán van Border fajtamentő szervezet is. Inkább onnan fogadj be egy kutyát! Vagy akár az Illatos útról egy kedves állatot...és ne Border-t...(hidd el ha ennyire nem értesz a fajtához, nehezen leszel "jó gazdája" egy Border-nek.

2012. dec. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
rengeteg de tényleg rengeteg kutyát ismerek mind fajtatiszt (oké tudom fajta jellegű mert nincs TKe) és egysem tenyésztőtől van! mind egészséges és boldog... felejtsétek már el, hogy ha nem tenyésztőtől van a kutya az már tuti h egy roncs... akárhogy megvan szűrve akármivel a kutya a kölykén kijöhet ugyanúgy pl. a DP... le lehet pontozni de kezd idegesíteni, hogy itt 10 emberből 10 megvan áldva azzal h tenyésztőtől lehet csak kutyát venni vagy menhely.... an én labradorom is kőkemény 20 ezer ft volt az expresszen lassan 4éves és még egyszer sem volt beteg! 2évesen sántított elvittem DP szűrésre és semmi baja csak meghúzta a lábát... és rajtam kívül rengeteg ismerősöm egészséges kutyával él tk nélkül úgy h FAJTATISZTA! mondhattok akármi...
2012. dec. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Én meg olyan kutyát ismerek akinek a bordere fél éves korában pusztult el TNS ben... Kutyakozmetikusként pedig szinte naponta hoznak be patellás, légcsőszűkületes a fajtajelleget éppen csak nyomokban hordozó kutyákat hozzánk. Hihetetlen mennyiségű rossz minőségű, fajtatisztának mondott de arra alig hasonlító, beteges és ideggyenge kutyával találkozom nap mint nap... Nem mondom, hogy nincs ennyi betegre jutó ugyanannyi egészséges szaporított kutya. Mert igenis van! szaporítótól is lehet venni egészséges, okos, szép kutyát de ez olyan mint az orosz rulett és képtelen vagyok elhinni, hogy valaki aki 15 évre választ maga mellé társat az olyan szinten felelőtlen és nemtörődöm, hogy még annyit se vár el a vételnél mint ha mosógépet venne.... szerintem ez borzasztó elkeserítő...

Ha tárgyat vesz valaki miért képes utána járni? Miért nézi meg a garanciát és a szerződést? Miért képes elolvasni egy nyamvadt használati utasítást?

Ha állatot vesz valaki amiért felel akkor ezt nem teszi meg... egy könyvet nem olvas el a kutyatartásról, megveszi az expresszen található első kutyát nulla ismerettel, majd fórumokat sír tele, hogy mégse azt kapta amit várt...

2012. dec. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

igen??

Nekem szaporítós a kutyám,fizettem érte 30 ezer ft-ot naívan mert semmit nem tudtam a dolgokról,1: kaptam egy keveréket a kiválasztott fajtához semmi köze,2: már kb 200 ezret otthagytam orvosnál különféle betegségekre,ennyiből már lassan 2 TK-s kutya kijönne,3: ideggyenge,amire vagy szed gyógyszert vagy kezelem. Én utóbbi mellett döntöttem.

Nem divatból lobbizok az ivartalanítás és a szaporítók ellen,hanem azért hogy más ne járjon úgy mint én! Persze a világ pénzéért nem válnék meg a kutyámtól,de tanultam az esetből rendesen.

Előző kutyánk (még családi kutya) egy törzskönyves uszkár volt 14 évig élt,talán 2x ha beteg volt életében úgy hogy kezelésre szorult.

És szerinted a menhelyi kutyák miért jutnak oda ahova? miért kell meghalniuk sintértelepen több ezer ártatlan kutyának? Nem,nem a tenyésztők miatt,hanem a hatalmas kutyaállomány miatt amit gyártanak ezek a kutyagyárosok csak a pénzért.

És k..va érdekes hogy tv-re,konzolra,hűtőre stb ki tud az ember adni tömérdek pénzt. Egy életért,aki hűségesen fog szolgálni remélhetőleg minnél tovább akár 15-20 évig is azon meg spórolni kell hogy úristen minnél olcsóbban,tegyük tönkre a fajtát ezzel. Ez a szánalmas.

Én elhiszem hogy valakinek nincs 100 ezer ft-ja kutyára. De akkor ott a menhely és a fajtamentők opció. Igen ott sincsen szűrések,ott sincs garancia,de ott nem egy olyan embert támogatsz pénzzel aki miatt bekerültek oda!!

2012. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
jólvan... akkor legyen számotokra tökéletes a TK val rendelkező kutya... mi szegények meg szeretjük a kis tk nélküli "keverék" "beteges" kutyánkat... sok egészséget kívánok!
2012. dec. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

szegény? első kutyámat 18 évesen vettem úgy, hogy 16 éves koromtól kezdve diákmunkákat vállaltam, hogy legyen rá pénzem. Most 25 vagyok törlesztem a diákhitelem és diplomásként dolgozom egy kutyakozmetikában. De már 16 évesen tudtam, hogy szeretem annyira a fajtát, hogy soha ne vegyek mást csak és kizárólag olyan kutyát aki törzskönyves és gondos tenyésztés eredménye...

Tavaly eltört a kutyám lába egy balesetben, a protézis amit betettek 180 ezer volt... a kutyát annó 80 ezerért vettem, hidd el nem a kutya ára az ami sok, egy zsák táp több mint 10 ezer + orvosi kezelések (oltások, féreghajtás, spoton) és már ki is jön egy törzskönyves kutya ára pár hónap alatt

2012. dec. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Össze ne vesszetek itt!

Nem szoktam másra sem sokat költeni, pl nem veszek új mosógépet, számítógépet, ruhát hanem használtat.

Ezért kutyát is már kerestem "használtat" már jó ideje nézem de nem találom a párom. Illetve sokat gondolkoztam és más elvitte. Gyönyörű volt és a szeme fogott meg nagyon hát az enyém még mindig könnyes lesz ha megnézem a képét vagy rá gondolok. Border keverék volt, azóta szeretnék olyan kutyát.

Nagyon meg kell gondolnom milyen kutyát hozok haza mert van egy kislányom és egy pici kutyám is + egyéb háziállat.

2012. dec. 3. 00:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!