Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes yorkit lehet fürdetni?

9 hetes yorkit lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Van egy 60dkg pici 9 hetes yorkim. Láttam benne egy bolhát... Lehet fürdetni?? Szoba kutya és nem akarom ,h minden bolhás legyen.
2012. dec. 3. 08:08
 1/7 gelazso ***** válasza:
48%
a fürdetés nem mindig megoldás. ha csak egy van benne ,keresd meg és nyomd szét a körmöddel.
2012. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Igen lehet fürdetni, de hogy került bele bolha?

Normális tiszta helyről származó kölyök nem bolhás!

2012. dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahol 8 hetes koráig volt ott is tiszta volt a környezet ,mert direkt megnéztem. Az anya is nagyon ápolt volt és nálunk sincs bolha. Arra gondoltam ,hogy esetleg a rendelőben szedte össze. Keresem a bolhát ,de nem találom. Még várok egy napot ,de ha nem találom akkor sztem fürdetés lesz.
2012. dec. 3. 08:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Normál kutyasampontól nem jön ki a bolha. Tegyél rá spot-ont. Vagy ha mindenképp fürdetni akarod, akkor Neostomosan oldattal fürdesd, bár egyetlen lehetséges bolha miatt szerintem kár lenne. Inkább a spot-on.
2012. dec. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vegyél bolha irtó nyakörvet azok nagyon jók állítólag. Vagy a fresh napfban lehet kapni folyadék formájában is, amit a kutya bőrére kell csepegtetni, de azok 100%osan csak 1 hónapig hatnak
2012. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kutya 3 hónapos koráig nem ajánlott a spot-on, vagy csak a gyógynövényes, de az azon kívül, hogy roppant büdös, a bolhákat nem nagyon zavarja. Neostomosan-os fürdetést javaslok, és a fekhelyét is spricceld be a folyadékkal. Ne ijedj meg, a szaga elpárolog, ha megszáradt.

1 ampulla kell 1 liter vízhez, akkor kapsz egy tejszerű vegyszerszagú lötyit. Fürdés után törölgesd át a kutyust, majd a szőrét teljesen, bőrig dörzsöld be ezzel a folyadékkal, és hagyd rajta megszáradni, semmiképp ne töröld le.

2012. dec. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bobi sampon a kutyusnak ami ha jól láttam bolhák ellen is jó és vettem front line(bocsi lehet ,h nem jól írtam)
2012. dec. 3. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!