Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szokott-e valaki fokhagymát...

Magyarvirtus kérdése:

Szokott-e valaki fokhagymát adni kutyájának féreghajtóként, mennyire lehet ez hatékony? Termettől függően mennyit adtok?

Figyelt kérdés

2012. dec. 3. 08:18
1 2 3
 1/25 gelazso ***** válasza:
41%
kötelezü a féreg hajtás a kutyáknál úgy tudtam.nem kell kisérletezni. egy kis folyadék a kutya szájába és el van intézve
2012. dec. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

semennyire!

Lehet kapni sokféle féreghajtó tablettát azzal mész is valamire. A sok fokhagyma mérgezően hat a kutyára!

2012. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%

Igen, az a hajléktalan fószer, akitől a kutyámat mentettem, akinek nem volt pár forintja a gyógyszerre. Felejtsd el a fokhagymát!!!!!

Semmit a világon nem ér!

2012. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nekem van egy borzasztóan elvetemült francia bulldogom, mindent megeszik ezért fokhagymát is adok neki mert egészséges és féregűző hatása is van.


DE 3 havonta adok neki féreghajtót, ezen em szaba spórolni a kutya és a saját biztonságunk érdekében.


A legjobb a drontal de a cestal plus is jó és az tényleg pár száz forint.

2012. dec. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Na tessék!!! Erről beszéltem:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3639557-miert..

Népbutítás. Tabletta negyedévente, fokhagyma baromság!!!

2012. dec. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy a fokhagyma baromság, helyette tabletta kell negyedévente. Állatorvosnál kapsz.
2012. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
80%

4.

A fokhagymának NINCS féregűző hatása.

Miután hazavittem a hajléktalantól a kölyköt, 70 dekásan, tele bolhával, atkával, féreggel, remegve, élő férgeket és fokhagymát hányt. Egy egész gerezdet egy 4 hetes kutyakölyök. Ezután került orvoshoz, aki FÉREGHAJTÓT ADOTT BE NEKI, hazavittük, és szerencsétlen kutya baromi büdös férgeket nyomott ki magából. Semmi széklet, csak a férgek lógtak a seg*éből.

Aztán epilepsziás rohamot produkált és majdnem elveszítettük. A férgek méreganyaga az agyába került.

Ezért mondom, SENKI NE PRÓBÁLKOZZON A FOKHAGYMÁVAL, MERT AZ SEMMIRE NEM JÓ!!!!!!!


Amúgy a kutyám megmaradt, a gondos állatorvosnak köszönhetően!


28/N

2012. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A fokhagyma valóban baromság. Egy régi tévhit, hogy jó féreghajtó. Azaz végülis majdnem jó lenne, mert valóban van ilyen hatása, csak nem midnen fajta féregre hat, mint mondjuk egy széles spektrumú tabletta, másrészt olyan hatalmas mennyiséget kellene megetetni belőle a kutyával, ami már károsítaná a kutya egészségét. A hagyma (vörös és fokhagyma is) ugyanis hemolitikus anémiát okoz. Azzal meg nem sokat érünk, ha a férgekkel együtt a kutyát is kinyírjuk.
2012. dec. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért akarják sokan otthon, házilag megoldani a kutya féregtelenítését.

El kell menni az állatorvoshoz.

Férgek ellen fokhagyma???????

Ha eltörik a lábad, maradj otthon, a törött lábadat dugd egy teszkós nejlonszatyorba és rakd tele paradicsommal ... A hatás ugyanaz.

2012. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Amilyen ára van most a fokhagymának a féreghajtó még árában is jobban megéri.
2012. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!