Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam erről le a...

Hogy szoktassam erről le a kutyát, illetve mit csináljak, hogy ne bántsák?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 7 hónappal ezelőtt találtunk egy kiskutyát. Az utcán hagyták másik két testvérével együtt, sajnos ők már el voltak pusztulva, de ezt sikerült megmentenünk, azóta itt él velünk. A gond az, hogy rajta kívül van még két másik kutyánk, akik megverik mindig, annyira nem fájhat neki, mert utána minidg ugynúgy játszik, de akkor is...(két jóval isebb testű kutyáról van amúgy szó, a talált kutya nagyobb, mint egy németjuhász már, keverék nem tudom meddig fog nőni) mit tehetnék, hogy ne bántsák, vagy hogy megvédje magát? Illetve a másik dolog, hogy ha valamit lát a kezünkbe, legyen az kaja, vagy bármi, rögtön elkezd ránkugrálni nyalogatni és bekapja az egész kezünket, ami néha azzal is jár, hogy kicsit megharap. Hogy tudnánk erről leszoktatni? Rendesen kap enni, próbáltuk tanítani, de a pacsin és ülésen kívül mást nem nagyon akar megjegyezni. Nincs valami ötletetek, hogy mit csinálhatnék vele? Kutyaiskolába nem tudom vinni, mert a környéken nincs.

Légyszíves értelmes válaszokat!

Előre is köszönöm!


2012. dec. 3. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a két régebbi kutya azért piszkálja a 3. kutyát, hogy tudassák vele, ki az úr a háznál. Talán féltékenyek.

Ez a piszkálósdi meg nem is fáj neki, kutyáknál ezzel fejezik ki a rangsort.


Ha felugrál, fordíts neki hátat és nézd levegőnek. Egy idő után már nem fog ugrálni.

Nekem is van egy 4 hónapos kölyköm, a kutyaiskolában az oktató azt mondta, hogy ha felugrál, tapossunk a lábára. Akkor vittem utoljára kutyaiskolába.

2012. dec. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Az, hogy bántják, az nem biztos, hogy tényleg aggresszió, mert néha a játék is nekünk durvának tünhet.

Az én kutyám is van egy két kutya, akik nagyobbak nála, és velük durvábban játszik, mint vele egy nagyságúakkal, vagy kisebbekkel.

A nagyokkal morgás, harapás, fogcsattogtatás, minden játszik, néha ha beledurvulnak, akkor az egyik fel is nyüsszent, de akkor rögtön finomítanak a játékmódon, és tényleg csak játszanak.

A tanítás meg türelem játék.

Akinek nincs hozzá türelme, az megunja, csalódik, megbélyegzi a kutyát stb.

Hogy tanítjátok?

ha vele foglalkozol, akkor érdemes pl bevinni a házba, vagy bárhova, csak legyen elkülönítve a többitől, mert elvonják a figyelmét.

Legjobb, ha rávezeted a kutyát egy dologra, és mikor megcsinálja, akkor jutalmazd, minthogy pl fektetés tanulásánál lenyomd a földre.

Amúgy töltsd le netről a 101 kutyatrükk című könyvet, és az szépen leírja, hogy mit, hogyan taníts meg neki.


Ha ugrál a kutya, akkor fordíts neki hátat,és ne törődj vele, egy idő után abba hagyja(nem rögtön)

vagy amikor ugrál egy határozott nem-et mondj neki, és hagyd ott.

Régen láttam egy videot, ahol azt mondták az ugrálásra, hogyha rádugrik a kutya, akkor a hátsó lábára lépj rá(ne teljes súlyoddal, mert az már fáj neki) hanem csak finoman rálépsz, és egy kicsit megnyomod. Állítólag ez nagyon kellemetlen a kutyának, és abba hagyja.

Ne etessétek a kutyát kézből, és akkor hátha leszokik róla.

Én régebben megtanítottam a kutyámnak, hogyha azt mondom, hogy szééééééépen, akkor nagyon óvatosan veszi el a kaját, akár még szájból is.

Bocsi, ha keszekuszára sikerült a válasz csak sietek.

2012. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az a baj, hogyha hátat fordítok ő akkor is ugyanúgy rám támaszkodik hátulról, mivel két lábom már akkor, mint én vagyok és ugyanúgy sáros lesz a ruhám. A lábtaposós módszert én is olvastam sok helyen, de nála az sem használ, nyílván nem erőből kell csinálni, csak kis szelíden, de nem válik be.

Még pár kérdés: hány éves kortól kell "rendesen" pisilnie?(fiú kutya), mivel ő még mindig úgy pisil, mitn a kislányok. A másik két kutyám ilyen idősen már átszokott.

2012. dec. 3. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ugrani készül, akkor húzd fel a térded, és ilyenkor a térdednek ugrik fel, ami persze kicsit fáj neki. De ebből megtanulja hogy nem lehet. Ilyenkor egy erős határozott "nemmel" tilts is.

Vagy a másik megoldás, ha ugrik rád, akkor fordulj oldalra (de ne lépj hátra!) és egy határozott mozdulattal a nyakánál bökd meg, szintén a "nemmel" kísérve.

Ne félj megemelni a hangodat, de mégsem idegesen mond neki. Ha már kissé elvesztetted a türelmed, akkor inkább tarts egy kis szünetet, míg le nem nyugszol. Ez egy jó kis türelem játék lesz, nem biztos, hogy rögtön fog vele elérni sikereket, de nem szabad feladni.

2012. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!