Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek bírni fogja a...

Szerintetek bírni fogja a hideget? Nem lesz baja?

Figyelt kérdés
Sajnos vidékre kell vinni a kutyánkat rokonokhoz egy időre (kb. 3 hónap). Rövid szőrű, közepes termetű másfél éves kutyáról van szó, aki eddig csak lakásban élt (nyáron volt kint heteket a szabadban, meg tavaly télen egy éjszakát). Eléggé aggódom, hogy bírni fogja-e, már most sokszor siet haza a sétából, mert fázik (bár érdekes módon a havat pedig imádja, fetreng benne). Lesz ott egy másik, nagy bundájú kutya is, akivel jól kijönnek. Szerintetek bírni fogja az egész telet?

2012. dec. 3. 13:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Olyan helyre nem tudjátok inkább vinni, ahol bent lehet? Másik rokon, ismerős...
2012. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos nem, ha tudnánk, akkor oda vinnénk. Ezt is nehéz volt leszervezni.
2012. dec. 3. 13:32
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
áh, nem hiszem. Ő egy szobakutya, nem olyan, mint egy németjuhász vadorzó :) Barátok nincsenek, akik vigyáznának rá? Vagy szomszéd, akivel jóban vagy? Egy magányos öregnéni/bácsi?:D
2012. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
gondoskodjatok neki jó meleg házról és valamivel több, jó minőségű élelemről. A kutyák eredetileg arra vannak tervezve, hogy bírják a szélsőségeket, valamennyire biztos fog télibundát növeszteni, csak jobb lenne neki, ha mihamarabb vinnétek, amíg nincs télvíz, hogy a szervezetének legyen ideje asszimilálódni és ne rögtön a minusz 10 fokba csöppenjen. Ha van meleg háza és sokat kap enni, felszed picit, akkor nem lesz baja.
2012. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%

Ezért nem szabad állandóan bent tartani, mert nagyon megszokja. Télen néhány napokra kint kellett volna hagyni, hadd szokja és most sima ügy lenne ;)


Egy kis ól, szélvédett helyen, ahol nem éri annyira az idő, alulra valami rongy, rá szalma, esetleg az rakhattok fel az óljára valami rongydarabot mint egy függöny.

2012. dec. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Off: kíváncsi lennék egy panelban lévő kutyát ki tartana lent az utcán pár napig.


On: Lelkileg biztos meg fogja viselni, de ha lesz hova bújnia, ki fogja bírni.

2012. dec. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Lelkileg nem félek annyira, hogy megviseli, mert jól ismeri a helyet is és az embereket is, akikhez megy, mert nyáron már volt ott egy hónapot, amíg mi külföldön voltunk, és akkor jól érezte magát, úgyhogy azzal talán nem lesz gond (bár most ugye kevesebbet lesznek kint télen, mint nyáron, de azért így is elég sokat vannak ott).

Igen, panelban lakunk, nem tudom, hogy hogy kellett volna megoldani azt, hogy a kutya kint legyen napokat. Elég sokat sétálunk, a bundája is szépen vastagszik.

Máshova tényleg nem tudjuk vinni. Hónapok óta keressük a legjobb helyet, hogy hol lehetne számára a legideálisabb. Magányos öreg nénire-bácsira nem is hagynám, mert nála hiperaktívabb kutyával még nem nagyon találkoztam. Iszonyatos energiái vannak, amiket le kell vezetni, de még úgyis pörög otthon rendesen, még mi is sokszor nehezen bírunk vele. Ráadásul a séta is olyan, hogy bár szépen sétál, ha valamitől beindul vagy izgatott lesz, akkor még mi is nehezen tartjuk vissza. Mégis csak egy 20 kg-s tiszta izom, energikus kutyáról van szó, akinek sok sok futásra, játékra és foglalkozásra van szüksége.

Az elvitele sajnos nem rajtunk múlik, hanem azon, hogy mikor tudnak érte jönni. Én sajnos jelenleg ágyhoz vagyok kötve, a párom meg nem tud elszabadulni jelenleg a munkahelyéről.

Egy jó kis ólat még be kell szerezniük. Természetesen jeleztem, hogy mi azt fizetjük, csak szerezzék be, mert az nagyon fontos lenne. Itthonról meg elviszi a kis fekvőhelyét pokrócostul. Remélem nem lesz gond. Végtére is igaz, hogy a kinti életre vannak "kalibrálva", csak ugye ő még nem szokott hozzá.

2012. dec. 3. 14:28
 8/16 anonim ***** válasza:
Nézd szerintem nagyon fog fázni még azok is akik kinti kutyák nem hogy egy panel kutya! De ha nincs más választás akkor vegyél neki egy ilyen ruhát és legalább nyugodt lesz a lelki ismereted hogy ebben nem fog fázni,a LEGMELEGEBB ÉS LEGJOBB MINŐSÉG!!!!! [link]
2012. dec. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja ettől még persze KELL kutyaház neki de ha ezeket be szereznétek akkor biztos nem lesz gond,jöhet a hideg meg a nedvesség(TELJESEN vízálló,szélálló! a ruha) ő nem fog fázni.
2012. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm a válaszokat. Tegnap este beszéltem azzal, akihez kerül, és elég alaposan felkészülnek a jöttére. Van jól szigetelt kutyaház, amit egy régi, már nem használatos kamrába tesznek (
2012. dec. 7. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!