Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vittetek már át országhatáron...

Vittetek már át országhatáron kutyát?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdekelne hogy milyen papírok kellenek hozzá. Vagy milyen papírokat kértek bemutatásra.

2012. dec. 3. 14:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

attól függ hova mennél eu-ba? Oda elég az útlevél ...

Mi sűrűn járunk a kutyáknak van útlevele de nem szokták kérni.

Ha nem euba mész akkor is kell útlevél visszafelé + hatósági állatorvosi igazolás.

Régen szerbiából ha jöttünk haza akkor még kellett a titer de már tavaly azt is eltörölték.

2012. dec. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha EU-n belül mész akkor semmit nem kérnek de valami miatt ellenőrzésbe bekerülsz akkor kérhetik az útlevelet (az útlevélben kell lennie egy nem lejárt veszettség elleni oltásnak és természetesen chipnek) Az EU-n kívül országonként eltérő beutazási szabályok vannak, az útlevél + chip mindenhol kötelező emellett kérhetnek titer vizsgálatot vagy más vérteszteket
2012. dec. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen Szerbiába szeretnénk menni, és onnan vissza Magyarországra.Nem szeretném ünnepekre egyedül hagyni.Tehát oltási könyv chippel, és még valamit,amit kérjek állatorvostól?
2012. dec. 3. 15:09
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

6. Szerbiába, Ukrajnába, Oroszországba történő beutazás feltételei

A beutazáshoz hatósági állatorvosi igazolás kell csak, amit az utazás előtt 3 napon belül kell beszerezni. Az állat azonosítása nem követelmény. Oroszországba a belépés előtt 3 napon belül kötelező a féregtelenítés és a kullancs elleni kezelés elvégzése és igazolása. (Ez utóbbi 2011. júniusi információ Oroszország magyarországi nagykövetségétől.) Ha azonban az állattal vissza is akarnak jönni Magyarországra (vagy az Európai Unióba), akkor szükséges még a következő:


Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

Érvényes veszettség elleni védőoltás a 3 hónapos kor betöltése után,

A veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. naptól vérvétel és a vérminta titer-vizsgálata.


Megfelelő eredmény (0,5 NE/ml) szükséges a visszautazáshoz.

2012. dec. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerbia nem EU... innen van az infó, itt telefonon is érdeklődhetsz:

[link]

2012. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

első vagyok: Akkor az útlevélbe hátul pecsételjen egyet az orvos, hogy egészséges útjára szállítható :-)

nem lesz gond :-)))

2012. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A titert tavaly nyáron eltörölték a maok még nem javította ki a honlapján. Mi rendszeresen megyünk kutyákkal kiállításra Szerbiába évente többször hidd el útlevél és hátul a pecsét, hogy megvizsgáltam útjára szállítható ennyi elég. Nem is kérnek sokszor semmit sem, hozzá vannak szokva a kutyákhoz !!!
2012. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És a hatósági állatorvosi igazolás mit tartalmaz? Kb mennyibe kerül?
2012. dec. 3. 15:17
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat,korábban irtam mint hogy láttam volna a válaszokat. Köszönöm szépen :)
2012. dec. 3. 15:19
 10/13 anonim ***** válasza:
én elég sok szerb kiállításra járok, titert még soha nem kértek a határon bár felőlem kérhettek volna mert megvan, én simán bepecsételtetem a dokival a hatóságit az útlevélbe és ennyi
2012. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!