Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Védett már meg a saját kutyád?...

Védett már meg a saját kutyád? Kutyától vagy akár embertől?

Figyelt kérdés
Milyen fajta? Képezted rá, vagy magától? Hogyan történt?
2012. dec. 3. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
igen,nemrég és bele is halt.keverék volt,és nagyon hálás mert megmentettük az életét utcai kóbor volt.magától védett meg,úgy hogy kiugrott egy őrkutya a kerítésen és feláldozta magát,mert meg akart ölni a nagy dög
2012. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom :( Bár szerintem az őrkutya nem rád, hanem a kutyára ment.
2012. dec. 3. 16:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem a régi óangol juhászunk mentett meg. Sétáltattam, voltam vagy 10 éves. Aztán séta közben egy férfi, ha jól emlékszem kb 35-40 éves lehetett, elkezdett követni. Eleinte azt hittem csak arra van dolga, mint amerre mi sétáltunk. Aztán amikor már jött utánunk az erdei úton is, ahol rajtunk kívül még soha nem láttam senkit, akkor már gyanús lett. Aztán elkezdtem futni a kutyával, a férfi meg utánam. A kutya kitépte a pórázt a kezemből, visszafordult, és a karján elkapta a férfit. Leteperte a földre, én ekkor gyorsan elkezdtem futni visszafele, kikerültem a férfit, hívtam magam után a kutyát, és egészen hazáig futottunk. Aztán a kutyát egy hét múlva megmérgezte valaki. Soha nem fogom ezt elfelejteni. Lehet így leírva egy semmiségnek tűnik, de ezt 10 évesen átélni...A kutya képe a mai napig ki van rakva a szekrényre, és akárhányszor látom, mindig eszembe jutott, hogy ott, akkor, talán az életemet mentette meg. De ha mást nem, a gyermeki ártatlanságomat biztos...mert ki tudja az a férfi mit akarhatott tőlem. Az biztos, hogy nem jó szándékból futott utánam. Éreztem, hogy baj van.

22/L

2012. dec. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
rám ment
2012. dec. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

buszke lehetsz a kutyadra nagy

on huseges lehetett

2012. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem az amstaffom védett meg egy goldennel szemben, aki átrohant az úton és a karom felé kapott, a kutyám pedig kettőnk közé ugrott, és elkergette. Nem volt harc, csak elijesztette. Nincs képezve ilyenekre.
2012. dec. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem várom el a kutyámtól, és nem is engedném, hogy engem védjen. Én vagyok a gazdája, én vagyok érte a felelős.

Szerencsére még nem kerültünk ilyen helyzetbe, de biztos vagyok benne, hogy foggal-körömmel küzdenék, hogy őt mentsem. Ilyen esetekre jön jól minimum egy paprika spray...

2012. dec. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
volt egy-két (az idősebb kutyám) számára komoly, amúgy csak kóstolgatós incidens, mármint mikor nekem szólogattak be, ő meg ugrott magyarázni. de a leghelyesebb pár hete volt, a másik; lefröcskölt egy autó az úttesten közlekedve, én meg felkiáltottam, erre a kutya elémugrott, és karattyolt a semmibe, azt se tudta, kinek, miért :D ő kölyök még :)
2012. dec. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A beagle-öm a ligetben úgymond harcra kész volt. 3 gyanús alak jött felénk, a kiskutyám mellém állt (a lábam mellé) és morgott valamint veszélyt jelző hangon ugatott. nem támadtak ránk, de kész volt kiállni mellettem, én lecsendesítettem, hogy nincs baj. Nagyon jól esett tőle, azon túl, h nem egy ÖV fajta.
2012. dec. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jaj istenem ez a túlzásba vitt falkavezérmánia... Senki nem várja el a kutyájától, hogy meghaljon érte, de azért ha ő meg akar védeni akkor had tegye már! Ez különben sem azt jelenti, hogy addig te állsz ott mint egy hülye és nézel. És azért megnézném azt a kutyát aki majd nyugodtan félreülve csóválja a farkát amíg te küzedsz érte. Látszik is hogy még nem támadtak meg, ez nem így működik. Eleve a támadó kutyák többsége a másik kutyára megy, nem rád, szóval hiába szófogadó a tiéd, mert a másik akkor is odamegy. Az emberek meg jobban félnek egy kutyától mint a spray-dtől. Gondolom a farkasok is szépen csak ültek a vezér háta mögött amíg az védte a falkát... Meg a rendőr, katonakutyák is boldogtalanok...

Igen védett már meg a kutyám, embertől és másik kutyától is többször is. Egyszer például egy rottweiler megtámadott és meg akarta ölni az öreg kutyám de a másik a nyakába harapott és ott lógott (kárt nem tett benne akkora a méretkülönbség). Addig én elmenekítettem az öreg kutyát (meg a kiskölyköt) és utána hívtam őt is. Emberekkel meg volt olyan, hogy egy csoport fiú körülállt és nem engedtek elmenni, és gúnyolták a kutyám (akkor még csak egy volt). Aztán amikor már majdnem hozzáértek, akkor kirántotta a kezemből a pórázt és nekikment, azok meg visítva elszaladtak. Mudi a fajtájuk és nem képeztem rá.

2012. dec. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!