Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyusok...

Gritty kérdése:

Mi a véleményetek a kutyusok ivartalanításáról?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos Yorkie kutyusom és gondolkodom az ivartalanításán. Nem tudom, hogy jó ötlet lenne-e. Változna-e ettől az egyénisége és a viselkedése? Van-e hátránya az egészségére nézve?
2012. dec. 3. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Viselkedés, egyéniség nem változik, viszont sok betegséget megelőzhetsz. Neten sok dolgot találsz.
2012. dec. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van esetleg valaki, akinek kan kutyája van és személyes tapasztalattal rendelkezik? Az eddigi válaszokat is köszönöm!
2012. dec. 3. 20:44
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem ivartalanított szukáim vannak, de sokkal nyugodtabbak, mint ivartalanítás előtt. Az egyik állandóan megszökött, nagyon kellett rá figyelni. Amióta ivartalanították nincs szökdösés. A kanokra méginkább igaz ez, nem akarnak állandóan a tüzelő szukák után csavarogni. Sok kutyának és főleg macskának ez lett a veszte.
2012. dec. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kan kutyusom kb. 8 éve, hogy ivartalanítva lett. Befogadott kutyus volt, és akkoriban még így falun nem volt elterjedt dolog az ivartalanítás, így nekem sem fordult meg a fejemben. Kutyaiskolába jártam vele, ahol nagyon ügyes volt, első szóra mindig be lehetett hívni. Ám egyszer elszökött, és fél utcával arrébb egy ház udvarában találtam meg. Egy nőstény kutyus volt ott láncra kötve, és hiába hívtam nem volt hajlandó eljönni mellőle. Na ez betett, néhány nappal később már ivartalanítódott. Nem bántam meg, az óta nem szökik, elmúlt az jellegzetes kan kutya szaga, a bundája meg sokkal puhább lett, mint a kölyköknek. Az óta minden kutyusom megy ivartalanításra. A személyisége nem változott, illetve igen, de az csakis előnyére. Az egészségére nézve is csak előnyére válik, pl. nem lehet hererákos. Már több mint 10 éves, de még most olyan fitt, mint fiatal korában. Persze az etetésnél jobban kell figyelni, mert előfordulhat, hogy hízékonyabb lesz. Nálunk mondjuk ez ivartalanítás előtt is gond volt. Ha látom, hogy szedett magára egy kis felesleget, akkor csökkentem az adagját, és ennyi.
2012. dec. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

fehér közép uszkár ivartalanított kan kutyám van: kölyökként lett ivartalanítva: nagyon engedelmes, nem csajozik, minden rendben vele, leszámítva, hogy továbbra is jelölget.


yorki szuka kutyusunk is van: néhány fialás után lett ivartalanítva betegség miatt. Semmi sem változott vele kapcsolatban a korábbiakhoz képest, csak nem tüzel, viszont megnőtt az étvágya, és pici felesleg van rajta.

2012. dec. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
100%

Szia,

nálunk februárban lett ivartalanítva 3,5 éves korában kan kutyánk. Ugyanolyan játékos, hiperaktív bohóc, mint előtte, de sokkal nyugodtabb, habár a berögzült macsós szokásokat nem teljesen vetkőzte le (ez nevelés kérdése, rajta vagyunk az ügyön..). Azért most, mert ennyi időbe telt rábeszélni apagazdit, hogy nem a férfiassága ellen irányuló merénylet.. Azóta ő is belátta, hogy előbb kellett volna.. szóval ti pont jó időben vagytok. Ráadásul fiatal kutya jobban viseli a procedúrát, hamarabb gyógyul is. Bár 3 nap után újra a régi volt, csak a sebet nem nyalogathatta. Amúgy kb fél óra alatt megvolt a műtét, otthon ébredt. Mivel műtét, van rizikó is, de ez minimális, rutinműtét. A dokinak nálatok nagyon kell ügyelnie az altató megfelelő adagolására-dekára kell a súlya.De valóban sokkal több a pozitívuma, mint a negatívuma, ajánlom erősen!!

2012. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!