Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják hogy egy kölyök...

Miért mondják hogy egy kölyök kutya felnevelése 150. 000ft? Mi kerül ennyibe?

Figyelt kérdés

A mi kutyánk kis korától nálunk van de nem hiszem hogy a 4 év alatt rá lett költve 150.000ft, nemhogy pár hónap alatt.

Nem éhezik.

Igaz hogy nem veszünk havi 30-40 ezerért tápot hanem a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk ha nem lenne a kutya aki megegye.. Az oltást megkapja minden évben.

Ez nem fajtiszta.

Egy fajtiszta kutyába ugyan mi kerül 100.000be? Amúgy láttam 35-ért is, ez már barátibb ár, de nem emlékszek hogy volt e törzskönyve.

Ismerősöm ingyen kapta, ha 150.000be került volna a felnevelése akkor nem kapta volna meg hiába rokonáé a kutya


2012. dec. 4. 09:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
88%

Kezdeti oltások: alsó hangon 20eFt, ivartalanítás: 16eFt, nagytestű kutyámnak havi etetési, amíg tápot kapott, nagyjából 10eFt. Orvosi ktg-ek (vírusos hasmenés, ilyesmi), nagyjából 20-40eFt - már fogalmam sincs. 1 éves kora után diszplázia szűrés 19eFt.

Azt hiszem nem sorolom tovább, mert ezek melett a játékok, etetőtál, fekhelyek, póráz, kutyaovi/kutyasuli stb stb. még egy fél vagyon szintén.

Szóval nálunk a 150eFt sem takarta be.

A "fajtiszta" az pedig fajtatiszta, nekem is tenyésztőtől vásárolt fajtatiszta kutyám van és azért drágább, mert megvannak a szűrései (ahogy én is megcsináltattam pl. a dp szűrést), garancia van rá stb.

2012. dec. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
84%
Hát szerintem nincs 150.000 ft, de lehet még is összejön. Nálunk havi 10 000 ft kaja + orvosi ktg.(5-6 oltás) + spot on + kiegészítők + kutyaház. Hát igen ez 1 évre simán van 150 000 ft, még többi is. Persze attól is függ mekkora kutyus és mit engedhetsz meg magadnak. Nekünk nagytestű van.
2012. dec. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
84%

Nekem most 1éves. 2hónapos kora óta van nálam. A ő nem törzskönyves 20.000ft volt. Jönnek az oltások kb 25-30.000. 10hónapja vamn nálam a kutya. Havi 15.000ft körül eszik. Az azt jelenti hogy 150.000ft. Ehez jönnek a cucai nyakörv hám póráz stbstb. Ami Nálunk olyan szintén 40.000 körül van(Persze ezek extra cuccok ezért csak a negyedét fogom számolni.) Legyenek 1éves koráig egyéb állatorvsi költségek fülgyulladás/ivartalanítás ilyenek erre csak 20.000et számoljunk.


230.000ftnál tartunk. És ebbe nem számoltam bele a kutyiskolákat. jártunk oviba meg most a tükör alapfok. úgy kb 300.000nél tartok de még tudnám sorolni. Ágy, jutalomfalatok játékok, a kutya autóztatásának a költsége.

2012. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
70%
Biztos finom lehet kutyának a maradék kruplistészta. Ebből kindulva, fogalmad sincs egy kutya tartásáról, így felesleges a kérdésre válaszolni, mert szerinted ez így tökéletes.
2012. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehet pontosan kijelenteni, hogy pont annyi egy kölyök felnevelése. Eleve egyéni, ki, miként tartja a kutyáját.
2012. dec. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
85%

"a maradék kaját, főtt kaját eszi amit egyébként kidobnánk "


Nektek inkább kismalacot kellene tartanotok. :(

2012. dec. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:

Szereti és megeszi amit adunk neki.

És emellett még jó házőrző is. Idegenekkel nehezen barátkozik meg. Nekünk nincs vele, olyan gondunk amit itt az oldalon olvastam hogy valakinek a lábát harapdálja, megtámadja, morog a családtagra. Pedig nem is foglalkozunk vele annyit és nem is volt tanítva.

2012. dec. 4. 09:23
 8/83 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaház vagy kutyakosár. Etető, itatótál. Póráz, nyakörv, minimum két szett, egy a kölyöknek, egy amikor már felnőtt. Oltás 3x. Bolhaírtó, kullancsírtó. Évi 3x kutyakozmetika. Havi táp, konzerv, jutalomfalat. Féreghajtó. Otthonra egy kutyakefe, furminator, egy kutyasampon. Alapfokú kutyasuli tanfolyam. Na, ez a legalapabb szerintem, ennél csak többet tudok elképzelni.
2012. dec. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
83%

Persze, hogy megeszi szerencsétlen, vagy gondolod egeret fog, ha nem ízlik neki?

Szerinted abban meg van minden vitamin, ami egy kiskutya egészséges fejlődéséhez kell?

2012. dec. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
90%
Jah és az oldalon már 1000szer leírtuk hogy a fajtatiszta tk-s kutya tenésztőtől azért annyi amennyi, mert rendelkezik szűrésekkel mind2 szülő ami nem olcsó mulatság. És ez azért kerül 100.000+ba a kutya hogy ne az állatorvosnál hagyjál ott 500.000+t ..
2012. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!