Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agility kérdés?

Agility kérdés?

Figyelt kérdés

Magyarországon hány ember agilityzik huskyval?

mert neten keresgéltem, és csak külföldi video van, és abból is csak egy kettő.

Én huskyval agilityzem, de idáig mindenki azt mondta, hogy ők még ilyet nem láttak(mármint huskyt pályán, mert hát nagyon elvan terjedve a husky megbélyegzése, hogy nevelhetetlen, makacs, szökős, meg sorolhatnám...)

Volt, aki azt mondta, hogy szerinte Mo-n ha egy maroknyi ember agilityzik huskyval, akkor sokat mondd.

Én azért nem hiszem, hogy ez annyira egyedi lenne, és ezért lennék kiváncsi rá, hogy ti mit láttatok, tapasztaltatok.


Amúgy, ilyen kerekes kocsit, meg szánt egyáltalán nem akarok vele húzatni, mert télen még jó lenne, de nyáron én egy kicsit embertelennek tartom, hogy egy amúgy is vastag bundával rendelkező kutya 40 fokban 60-70 kilókat húzzon kilómétereken át.

Az agility azért kímélőbb, de mégis általában úgy elfárad(unk), hogy itthon én is csak ülök,ő meg ahogy hazaérünk kb 5 perc múlva alszik, és fel se akar kelni:)


2012. dec. 4. 13:49
 1/9 sippara ***** válasza:
Januártól hozzáadhatsz még egyet a képzeletbeli agility husky listához :) Ti mióta agilityztek? Jó lenne olyan embertől tanácsot kérni, aki huskyval csinálja, mert főként én is a "túl makacs, úgysem tudod motiválni, meglép a pályáról" reakciókat kapom :(
2012. dec. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon versenyszinten biztos nem agilityzik senki huskyval. Az lehet h járnak agilityzni velük valahova csak nem indulnak versenyen...ami azért nem véletlen.

Nem magyar, de huskyja van és agilityzett vele: [link]

Illetve Silvia Trkman a 2szeres midi világbajnok szamojéddal kezdett...

Valamint Békéscsabán van valaki aki akitával nyomja :o)


Huskyval agiliyzésről meg csak annyit h attól függ mi a célod. Ha nem keserít el, h a dobogó legtöbbször nem a tiétek és ne zavar, ha nem olyan motivált az állat (bár ez rajtad múlik - de a tapasztalat az h a legtöbb ember nem képes motiválni az alapvetően motiválatlan kutyáját...) akkor semmi gond nincs vele. Hajrá!!! Legalább színesedik a mezőny.


(egyébként a húzás inkább benne van az ösztönében, mint az h az emberrel ilyen szorosan kooperálva, figyelve dolgozzon... 40 fokban agilityzni sem lehet, nem csak huskyval hanem semmilyen kutyával...)

2012. dec. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mi még nagyon az elején vagyunk.

De hihetetlen tempóban haladunk,, hiszen kb 5 alkalom után már alagútban kúszik, felmegy a hintára, zónázik, parancsra ugrik, már nem csak a kezem nézi, amikor futok, hanem a pályát, nem futok vele végig, és ő tovább megy. Hihetetlen.

A kiképzők is mondták, hogy ilyen gyors ütemben tanuló kutyával ritkán találkoznak.

zok, akikkel egy időben kezdtünk(boxer, border, stafi, meg kis keverékek) Egyáltalán nem haladnak úgy, mint mi.

A Border pl nem mer még átmenni egyedül az alagúton, csak ha tartják neki a végét, mi meg már 4-5 próbálkozásra mentünk, most meg már fogni se kell, mondom, hogy kúszik, és beszalad.

Majd, ha akarod privátban beszélgethetünk, mert engem is érdekelnek a te tapasztalataid;)

2012. dec. 4. 14:26
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Szerencsére az én huskym nagyon jól motiválható, képes sokáig figyelni. nem csak agilityn, hanem trükkök terén is.

Amúgy, célom vele versenyre menni, de nem zavar, ha nem nyerünk, mert nekem már az is nagy élmény, hogyha ügyesek vagyunk(nem kell ehez a dobogó) és hátha látnák az emberek, hogy nem olyan rossz kutya a husky, csak meg kell ismerni, na meg foglalkozni kell vele.

De pl nekem teljesen behívható, és a pályát hagyta már el, amikor az egyik kutya elszaladt a gazdájától, és szaladt az enyémhez játszani, hát persze, hogy ment vele...(de azért akárhogy nézzük, fél éves, nem lehet tőle elvárni hogy még teljesen tudjon koncentrálni, hiszen még kölyök...)

De pl a kiképző azt mondta, hogy fog minket vinni kezdőbe, mert nagyon tetszik neki, hogy ügyes a kutya.

Én remélem a legjobbakat, és ha nem is nyerünk az se baj, mert legalább ő is és én is kikapcsolódunk.

2012. dec. 4. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
Hova jártok??
2012. dec. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem amit leírtál sok, h 5 alkalom után zónázás meg hinta.... ez számomra azt jelenti h nincsen megalapozva a kutya. Az agility nem abból áll h tudja e teljesíteni a kutya az akadályokat... mert egy idő után minden kutya fogja. Nem ez a "kunszt" az agilityben. Hanem h hogyan milyen vezetési technikával mész a pályán végig. Hol tudsz időt nyerni, hol vannak olyan pontok ahol ott tudod hagyni a kutyát. Ezek sokkal fontosabbak, mint h megcsinálja elsőre a zsákost....


A tanítványaim akikkel nyáron kezdtünk még nem láttak zónásat, de már handlingben tök előre tartanak és nagyon ügyesek! Nagyon büszke vagyok rájuk!

2012. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az akadályon még nem tud zónázni.

bocsi, hogy félre érthetően mondtam.

azt még akadály nélkül tanuljuk, de már megy neki, akadályon még nem próbáltuk.

Amúgy, tényleg ügyes, majd megkérek valakit, hogy vegyen fel minket, és küldök videot, úgy csak jobban látszik.

de már mentünk úgy "pályán" hogy 1 akadály, kerül 2 akadály, kúszó, és utána még 3.

A hintára is felfuttattuk, de csak úgy, hogy a kiképző a másik végén áll még, és leengedi, szóval nem koppan még a kutya, szóval tényleg az elején vagyunk.

Az ő szintjéhez mérten ügyes.

Amúgy, nagyon jól tanítanak a kiképzők, meg nekem mondják, hogyha én csinálom rosszul, szóval, itt végülis csak én tudok hibázni, és emiatt ront a kutya is, ha én bénázok.

2012. dec. 4. 17:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Mostmár kíváncsivá tettél!! :o) Hozzál videót!! :o))
2012. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még csak 6 hónapos a kutya, ne lepődj meg, ha nem fog ennyire menni vele a dolog pár hónap múlva, később fognak majd megerősödni benne a fajtájának jellegzetességei. Ezzel nem akarlak lelombozni, tök jó, hogy ilyen lelkes vagy, de valószínű nem véletlen, hogy nem a husky a legnépszerűbb agility fajta. Később önállóbb lesz és hamarosan kamaszodni fog, vagyis még makacsabb és öntörvényűbb lesz. Mindenesetre érdemes folytatni a dolgot, én sem hallottam még senkiről, aki huskyval agilityzett volna.
2012. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!