Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen lenne az optimális súlya?

Milyen lenne az optimális súlya?

Figyelt kérdés

A "kis komondorunk" (1 év és 4 hónap) 37 kg, marmagassága 70 cm. Az állatorvos szerint kicsit sovány. Bosch táppal etetjük, egy időszakban Eukanubat adtunk neki. Sajnos, valóban nem eszi meg a napi adagját. Van amikor csak kis vízzel keverjük neki, vagy kis levessel, vagy más étel maradékokkal, néha csak szárazon kapja. Kb. 3 hónapja áttértünk a napi 1x (esti) etetésre, gondoltuk egész napi mozgás után nagyobb étvággyal eszik majd. A kutyus amúgy vidám, jó kedvű, nem látni hogy valami baja lenne. Szerintetek adjunk neki valamilyen vitamint, vagy egyéb más kiegészítőt?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. dec. 4. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sovány lehet egy kicsit, nekem a 7 hónapos kuvasz kölyköm a 68 cm magasságához 38 kg és mindenki szerint épp ideális kondiban van. Csak a tápot nem eszi meg, vagy másféle ételből is hagy? Mert ha csak a tápot, akkor valószínűleg csak válogat, ha más ételből is hagy, akkor viszont valami szervi probléma is állhat a háttérben. Szerintem jobb a napi kétszeri etetés, főleg mivel nagytestű fajta, fennáll a gyomorcsavarodás veszélye, ha sokat eszik egyszerre. Ha csak válogat a kutya, nem kell előtte hagyni az ételt amit nem eszik meg. Megkapja az adagját, vártok 20 percet, ha van a tálban és már nem eszi, akkor elrakjátok, a következő etetési időben megint megkapja. Nálam ez a módszer igen jól bevált válogatós kutyámnál. Lehet érdemes lenne tartalmasabb, jobb minőségű tápra váltani, ha van rá lehetőség. Én a Taste of the wild-ot vagy az Acanát tudom ajánlani.
2012. dec. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fajtatiszta? Törzskönyves? Mert ez a méret nem igazán komondoros... Főleg ha kan.

Az én komondorom 6 hónaposan volt 38kg, 1 év 4 hónaposan kb. 60, bár ő marmagasságra is akkor már 80cm felett volt.

2012. dec. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!