Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyusnak (kb.2 éves)...

Felnőtt kutyusnak (kb.2 éves) hogy tanítsam meg, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
Menhelyes keveréket fogadok örökbe, saját kutyusom mellé hozom. Tőle is eltanulhatja? Úgy értem, ha együtt viszem le őket, az első pár napban minél sűrűbben, akkor talán könnyebben megérti majd, ha látja a másik kutyus hogy viselkedik? Vagy elsülhet fordítva is, hogy a szobatiszta kutyusom hiszi azt, hogy piszkíthat a lakásba? Valakinek saját tapasztalata van?

2012. dec. 4. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi ugyan nem menhelyről fogadtuk be a kutyát, de előzőleg olyan helyen élt két évig, ahol kint tartották, így nem volt téma a szobatisztaság. Amikor elkezdett pisilni a lakásban, azonnal rászóltunk csúnya hangon, hogy "NEM", és már vittük is ki a kertbe, egy darabig nem engedtük be (amúgy folyamatosan velünk van). Úgy 2-3 alkalom után végleg leeshetett neki, hogy mit várunk tőle, mert azóta egyszer sem fordult elő baleset, és lassan másfél éve velünk él.
2012. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hagy minden kutya alapvetően szobatiszta. Ha leesik számára, hogy bent lakik, akkor nem fog bepiszkítani. Addig meg csak akkor lehet leszidni ha rajtakapjátok. Általában a pisivel szokott gond lenni, mert ugye azt sűrűbben kell :) Nem fog gondot okozni neki.
2012. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy kölyöknek. Sokat viszed le, odalent nagyon dicséred, fent meg csendben takarítasz. Ha látja a másik kutyától a rendszert, az természetesen segíthet, sőt, az is lehet, hogy magától szobatiszta lesz, az én menhelyes kutyám is 2,5 évesen volt először lakásban, és első perctől szobatiszta volt.
2012. dec. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor talán nem is lesz olyan nehéz...
2012. dec. 5. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!