Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jár jan.1-től ha egy...

Hencsi98 kérdése:

Mivel jár jan.1-től ha egy kutya nincs be chipeltetve?

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

nem tudom én sem, hogy mivel büntetik de remélem, hogy nagyon nagyon keményen megbüntetnek mindenkit akinek nincs a kutyája chippezve..

Nem vagyok rosszindulatú de ha 3500ft ot nem költ a kutyájára büntessék is meg..

2012. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én sem tudom,pedig engem érdekelne mert a kutyánkat is be kell chipeltetni!!
2012. dec. 4. 15:44
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Mivel jár azt nem tudom. De ha viszed veszettség elleni oltásra, akkor megnézi a doki, hogy van e neki, és ha nincs akkor tesz bele szerintem. Bár azt nem tudom, ha valaki nem készül annyi pénzzel azzal mit csinál. Lehet, hogy majd az önkormányzat inkasszózza be. De ez csak tipp.

(Én most vittem az egyiket, mert esedékes volt, és akkor nézte)

De tényleg nem nagy összeg, nem értem akinek ez annyira nagy gond, hogy miért is. Akkor ne tartson kutyát,ha már fáj rákölteni. Én mikor ivartalanítottam őket, akkor tetettem is beléjük, egyikbe még előtte. Nekem is jobb ha elveszik, hátha könnyebben meglenne.

2012. dec. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz,és gondolom nem nagy összeg egy chipet berakatni a kutyába
2012. dec. 4. 15:59
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
5-150 ezer közötti büntetést lehet kiszabni az állatvédelmi bírság címén. A chip esetén én 30 ezer körüli összeget olvastam az egyik újságban
2012. dec. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Csakhogy ez nem állatvédelmi bírság, hanem szabálysértési. Szabálysértés 15ezer, ha helyszínen fizeted. Ha nem, akkor egyből 30ezerre ugrik.
2012. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
na akkor legalább a 30 ezer stimmelt. Pont tegnap olvastam a kerületi újságban
2012. dec. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Állatorvos jelenti a felsőbb szervnek ha a tulajdonos megtagadja a chip behelyezését, és elvileg nem nyújthat orvosi kezelést a kutyának. Bár ezt kétlem, hogy aki valóban az állatok gyógyításából él, ezt megtagadná...mindegy. Állatorvos jelenti, jönnek megbírságolnak szabálysértésért. Ha elismered akkor 15ezer. Ha nem akkor feljelentenek és 30ezer vagy még több.
2012. dec. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Fannybaba8 ***** válasza:
59%
Én tudom. Január 1.-től minden kutyában kötelző a chipp. Ha nincs benne első felszólításra még nem kap semmit az illető.Második alkalommal ha nincs chipp 45000 ft. És legutolsó alkalommal elkobozzák a kutyát.Én tudom mert menhelyünk van!
2012. dec. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy segítetetek!:)
2012. dec. 6. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!