Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell ahhoz, hogy terápiás...

Mi kell ahhoz, hogy terápiás kutya legyen belőle? Hogy tudom felkészíteni, hogy tudunk levizsgázni, stb.

Figyelt kérdés

Tapasztalatok is érdekelnek!:)


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. dec. 4. 15:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Keresned kell egy alapítványt ahova csatlakozhatsz és akik vállalják a felkészítéseteket.
2012. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%
Úgy, ahogy az első is írta fel kell keresned egy egyesületet, akik terápiás kutyák kiképzésével foglalkoznak. A kiképző megnézi a kutyát, hogy mennyire lenne alkalmas erre a feladatra és ha ő úgy dönt, hogy alkalmas, akkor megkezdődhet a kutya kiképzése. Az engedelmesség nagyon fontos, anélkül nem tudtok levizsgázni, nem elég csak egy barátságos kutya, teljesen tudni kell irányítani, minden helyzetben engedelmeskednie kell neked. Milyen fajta és mennyi idős kutyáról van szó?
2012. dec. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
29%

Theia: Mi a helyzet akkor, ha vki csak le szeretné tenni a vizsgát, de nem áll szándékában feltétlenül dolgozni is a kutyával? Mennyibe kerül a vizsga?

A kutya engedelmes, hasonló szitukban már volt, teljesen jól kezeli a gyerekeket, játszik velük, stb-stb...

Köszi!

2012. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A konkrét vizsga szabályzatot itt megtalálod:

[link]


De a valóság ennél sokkal összetettebb. Olyan ingerkörnyezetben kell a kutyának helytállnia, dolgoznia, ami még egy felnőtt ember számára is tartogat kihívásokat és meglepetéseket.

2012. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szilvi, akkor is kell egy alapítvány, aki felelősséget vállal érted. Márpedig ha előadod, hogy nem is gondolod komolyan, akkor nem fognak veled szóbaállni. Ráadásul 2 évente újra kell vizsgázni. Amúgy most még simán levizsgázhatsz, de 2017-től már csak úgy dolgozhatsz, ha elvégzed a habil. kutyakiképzői OKJ tanfolyamot, aminek a tematikája jövőre változik, sokkal összetetteb lesz és magasabb lesz az órszám is. Meg az ára is.
2012. dec. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
29%

Értem és köszönöm!

Pusztán úgy gondoltam, hogy saját elszántságból csak úgy, elkötelezettség nélkül le lehet vizsgáztatni a kutyát, ahogy pl IPO-ra, vagy mentőkutyának...mentőkutya is vizsgázhat anélkül, hogy dolgozna vhol...

2012. dec. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Vizsgázhatsz, csak attól még kell az a szervezet, amelyik befogad. Na meg felkészít. Szóval az utcáról csak úgy beesve nem fogsz tudni levizsgázni. Ha meg időt és energiát fektetnek beléd, akkor az vagy pénzbe kerül, vagy elkötelezettségbe. :) Amúgy sok értelmét nem látom a vizsgának, ha nem akarsz vele dolgozni.
2012. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

A vizsgához mindenképp kell egy egyesület, ahol levizsgázhatsz, ők pedig nemigen fognak olyan kutyával foglalkozni, akivel később nem áll szándékodban dolgozni is. Illetve nyilván nekik az adott kutyához a nevüket kell adni, szóval nem állíthatsz be csak úgy egy egyesülethez, hogy helló jöttem vizsgázni. A vizsgát egyébként igen komoly felkészülés előzi meg, le kell tesztelni minden kutyát, bármennyire is szereti az embereket. Az egyik kutyámmal már letettem a vizsgát(mindkét részét), a másik kutyám egy 9 éves golden retriever, szintén nagyon engedelmes, imádja az embereket, végtelenül szelíd, de a tesztnél a fenyegető megközelítésnél morgott. Szóval az egy dolog, hogy jól elvan a gyerekekkel, de ilyen szituációkkal, mint amik a vizsgán is vannak nem feltétlenül találkozik mindennapi élete során egy kutya. A vizsga egyébként elég drága, az orvosi vizsgálat 20 ezertől kezdődik(nálunk vidéken volt ennyi, Bp-en ettől biztosan jóval több), maga a vizsgadíj 4000 ft volt azt hiszem + a vizsgáztatók útiköltsége a vizsgázó kutyák számával elosztva, nálunk legutóbb az is 4000 ft volt és ezeket, mivel két részből áll a vizsga kétszer kell kifizetni(kivétel az orvosi).

Jelenleg én sem dolgozom a kutyámmal időhiány miatt, de én is feleslegesnek gondolom a vizsga letételét, ha nincsen vele komolyabb célod. Akkor inkább menj el egy BH vagy K99 vizsgára. Ettől függetlenül érdemes megkeresni egy egyesületet és megnézetni velük a kutyát, hátha megjön később mégis a kedved hozzá és hátha jó alapanyag a kutya.

2012. dec. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Szilvi & Argos ***** válasza:
Így már világos, köszi szépen Theia!
2012. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)


Megtudhatom, milyen egyesületekhez fordulhatok?


Egy 8-9 hónapos briard(?) keverékről van szó, ivaros kan, augusztus végén hoztuk ki egy gyepiről - ideiglenesnek indult a dolog...:)


Még csak kutyaoviztunk, most jön az alapfokú tanfolyam. Az ovin nagyon ügyes volt... Az embereket nagyon jól bírja, még sosem hallottam morogni, pedig védőösztöne azért elég szépen van neki, de tök jól kézben tartható (persze most kezd még kamaszodni...:D)... 3x fordult eddig elő, hogy a helyi ovisok kint játszottak a patak mellett, és mindháromszor iszonyatosan élvezte a kutyám, hogy lerohanják a gyerekek... Pedig tépték is a szőrét meg ütögették is, visítoztak közben, ő mégis csak hevert és élvezkedett.:D

Birkózni is úgy lehet vele, olyan, mint egy rongybaba.


Nem egy érzékeny típus... (Egyébként pont emiatt a gátlást is nyilván nehezebb kondicionálnom, de ha ezt az akadályt megugorjuk, akkor szerintem nagyon tuti kis terápiás kócossá válna.:)


Esetleg az etológia tanszéken tudnának segíteni nekünk?

(Amúgy majd a kutyasulin is kikérdezem a kiképzőket, csak nem akarom őket állandóan letámadni a kérdéseimmel, így is van belőlük bőven.:D)


Csak szerettem volna képet kapni arról, hogy is megy ez.:)



Még egyszer köszönöm a válaszokat!:)


(Amúgy van egy pszichológus ismerősöm, aki downosokkal foglalkozik, meg egy anyuka, aki rett-szindrómás lányokat szokott táboroztatni, nem tudom, rettesekkel próbáltak-e már egyáltalán terápiázni, de talán ők "hasznunkat" vehetnék.:) Meg igazából szerintem javítónevelőkbe is többször kellene kutyákat vinni...) Tudom, hogy az állam nagyon megvonta a támogatásokat ezen a téren, de én nem is kérnék érte pénzt - max. ha a benzinpénzt állnák esetleg -, csak örülnék, ha látnám, hogy örülnek Fülcsinek a gyerekek.

(Eddig még azokat is elvarázsolta, akik zsigerből utálják a kutyákat - van egy kinézete...:D)



Még egy kérdés eszembe jutott - ha letesszük a vizsgát, neki is lesz olyan "speckó-kutya" hámja?

Vagy az terápiás kutyáknak nem kell?

(Csak jó volna, ha úgy több helyre tudnám vinni.)

2012. dec. 5. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!