Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Állatkínzás? (többi lent)

Állatkínzás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok.Valami tippek kellenénel állatkínzással kapcsolatban. Ez a dolog már régóta tart. Volt egy kutyám 8éves volt és mindennél jobban szerettem. Apukám többször mondta hogy szerinte mérgezik amiket különböző kisebb jelekből vett észre de nem volt a kutyának semmi baja.Az idén nyár közepétől tűnt fel, hogy valami nem volt rendben vele. Egyrerosszabbul volt, az orvosok elöször nemtudták mibaja csak találgattak majd egy kórházban állapították meg hogy súlyos májmérgezése van de akkor már késő volt. Este már halott volt. A mérgezésbe halt bele.:( Másfél hónapig szenvedett. Tutuk hogy a szomszédunk volt. (most ebbe nem megyek bele a lényeg hogy 98%) csak semmi bizonyíték nem volt.Egyik nap apa ment ki és találkozott szomszéddal aki megkérdezte vigyorogva h 'meghalt a kutya?' apa még megpróbálta kicsit beparáztatni hogy nem volt-e náluk a rendőrség mert tett feljelentést(nem tett) és hogy a rendőrség rajta van az ügyön.Ekkor elkezdett izzadni h nem hát itt nemvoltak. jó. Eltelt pár hónap és vettünk egy új kutyust mert nagyon hiányzott egy kutya közelsége. Elöször minden jó volt. Egyszer mindenki elment otthonról és senki volt otthon. Mire hazaértünk a kutya nem futott elénk mint szokott csak bújt a földre. Oda mentünk hozzá csak hőzta el magát tűlünk meg a kezünktől meg nyüszögött és kicsit sántított is. Apa átment a másik szomszédhz és megkérdezte hogy nem látott e valamit? (csak hogy ez a két szomszéd nagyon jóban van) Neem 'ő nem látott semmit. csak akkor jött el felén amikor a szomszédünk riasztóját akarta tesztelni'.?! apa most megfogja emeltetni a kaput. Az a baj hogy én ezt nem bírom tovább. Semmi bizonyíték nincs. A végén ugyanaz lesz mint előző kutyával. nem úszhatnak meg mindent. Ha a szüleim nem akkor majd én kitalálok valamit mert ez így nem mehet tovább.Valami ötlet? :/ 15/L

2012. dec. 5. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tartsátok bent a kutyát, csak felügyelettel engedjétek ki. És/vagy szereljetek fel kamerát, de jó minőségűt, hogy legyen bizonyíték.
2012. dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyanez volt, csak macskával. A mostani a házban lakik. Nevetséges, hogy az ember már a saját kertjébe se engedheti ki az állatait. Nem értem miért zavarja őket annyira.
2012. dec. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 sippara ***** válasza:
100%
Feljelentést kellett volna tenni :( Tényleg tartsátok bent a kutyát, a szomszédnak meg szólnék, hogy ha ez a kutya is eltűnik/megmérgeződik, a gyereke lesz a következő.
2012. dec. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:

Az első esetben ezt kellet volna tenni:

Mivel rákérdezett a szomszéd és a blöff után izzadozott, fel kellet volna jelenteni. Nem szabad az ilyen dolgokat semmibe hagyni, a "lerendezzük egymás között" dolgot meg el kell felejteni, nem férfiatlanság a rendőrséghez fordulni (ellenben barbárság az önbíráskodás).

Egy próbát szerintem most is megér, meséljétek el a rendőrségnek a múltkoriakat is, valószínűleg nem egy kutyabarát szomszédotok van. (én sem vagyok oda értük, de nekem már a verés is sok nemhogy a mérgezés)

2012. dec. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha feljelentik se történt volna semmi, mivel nincs bizonyíték. Ha nem vallja be magától, akkro veszett fejsze nyele.
2012. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a rendőrség le se sz@rja az ilyen ügyeket. A többit is. Ezt saját káromon tanultam meg. Ha nincs tuti bizonyíték, még neked kell majd fizetni rágalmazàsért, amennyit leszűrtem a munkásságukból.
2012. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

a legjobb amit tehettek,hogy bent tartjátok a kutyát!!

és akkor legyen kint amikor vki tud rá figyelni,elég rossz lehet,hogy saját kertedbe nem engedheted ki a kutyádat,de nincs más mód sajnos ,max a költözés..

2012. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Apukád említse meg a szomszédnak, hogy szerinte valaki mérgezi a kutyát és ezért felszereltetett egy nagy látószögű kamerát.
2012. dec. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy kutya számára a világon legnehezebb feladat az étel megtagadása, mind idegentől és mind földről! Kérjétek egy szakember segítségét.

Viszont vigyázni kell a tanításával, mert hallottam már olyan esetről, hogy a kutya gazdija, megkérte a szintén otthon lakó anyukáját, hogy etesse már a kutyát, míg nincs otthon. Olyan jól megtanította neki, hogy az anyukájától sem fogadta el az ételt. Ráadásul meg is morogta, mikor a tálat mutatta neki. Ja és a kutya nem volt hajlandó enni, amíg haza nem ért a gazdi. (4 nap)

A másik meg, tényleg szerezzetek valami bizonyítékot az illető ellen. Csak ezzel meg az a baj, hogy a bizonyíték lehet már nem hozza vissza a kutyust.

2012. dec. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok még mindig, bocsi, korán van még :)

Azt akartam kihozni az első gondolatomból, hogy próbáljátok ezt az étel megtagadást megtanítani a kutyátoknak. Nagyon nehéz a kutya számára, de nem lehetetlen. :)

2012. dec. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!