Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jack russel terrier megfelelő...

Jack russel terrier megfelelő kutya lenne számomra?

Figyelt kérdés
Kb 50 négyzetméteres lakásban lenne tartva, maximum 5-6 órát töltene egyedül, de nem is minden nap. Reggel és délután van időnk sétáltatni, van sok nagy füves terület a közelben, ahol nyugodtan szaladgálhatna.
2012. dec. 5. 21:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Továbbá mennyibe kerülne egy megbízható tenyésztétől származó kiskutya?
2012. dec. 5. 21:41
 2/6 anonim ***** válasza:

persze,de figyeljetek a fárasztásra napi szinten,nagy mozgásigényű kutyus és a szocializációra.

Szerintem 100 ezer ft körül van egy kölyök.

2012. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem igen jó lenne, ha nem fontos, hogy fajtatiszta legyen akkor őt ajánlanám:

[link]

Persze nem akarlak rábeszélni, csak mutattam, ha mégis megtetszene, de egyébként szerintem hobbi célra tenyésztőtől 80e-100e között mozognak ezek a kutyák :)

2012. dec. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nagy a mozgás igénye, kicsit hiperaktiv :D de ha letudod fárasztani akkor tök mindegy hogy egy 30 négyzetméteres lakásban vagy 50 , vagy 240ben lakik a kutya, szerintem legalábbis :)
2012. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk panel lakásban van tartva. Igazából olyan nagy galibákat nem okoz, egyedül is lehet hagyni..akár fél napot, mert nem rág meg semmit, nem szed szét semmit,csak a saját játékait nyúzza, el lustálkodik, meg tv-zik. Viszont utána egy jó kis rohangálás mindenképpen kell neki. Meg persze amúgy is. Napi 3-5x le kell vele menni, nem csak reggel és délután..hanem este is.

Elég makacsok és önfejűek..következetesnek kell lenni. Nagyon tudnak hisztizni ha valami nem úgy van ahogy akarják, viszont iszonyat okosak. Mindenképpen tanítani kell őket, különben mennek a saját fejük után. Amit kiskorában meg engedsz neki azt később is elvárja.

A miénk szeret a középpontban lenni, hogy valaki foglalkozzon mindig vele.

Viszont ha oda kerül hozzád, az elején ne hagyd egyedül még. Folyamatosan kell rászoktatni h egyedül is lenni kell. És ne zárd be a lakásban sem külön..pl. csak az előszobában lehet mikor nincs otthon senki. Ezt ne.

Egyébként egy vidám, életre való kutya. :)

2012. dec. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk két Jack russel van, az egyik kutyus kinti- benti, a másik kinti( tanyáról került hozzánk, nem kiskora óta van nálunk). Nagyon jól el van bent, ami zavaró, az az ugatás. Van, hogy percenként kéredzkedik ki, ha valamit hall. Nagyon nagy a mozgásigényük. Kiskorában a miénk mindent megrágott, mára már csak a játékait rágcsálja.
2012. dec. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!