Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog megfázni a kutyám ha...

Nem fog megfázni a kutyám ha így fürdetem meg?

Figyelt kérdés
mert kinti kutya, de egy héten azért többször bent szokott aludni. este behívom reggel kiengedem. viszont koszos kicsit és az ünnepek alatt többet lesz bent, így arra gondoltam megfürdetem. az jó ha felhívom estefelé, be a kádba és megfürdetem, majd megszárítom valamennyire, és másnap reggelig nem engedem ki csak valamikor délelőtt. így nem tud megfázni?
2012. dec. 6. 08:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

bent a házban nem fog megfázni, főleg, hogy ha alapjáraton kinti kutya :) Nyugodtan fürdesd meg, jól töröld át törölközővel, és hogy ha hagyja akkor hajszárítóval megtudod félig szárítani is.

Aranyos tőled, hogy beengeded ilyen rossz időben a kutyust, sokan még ilyenkor is kint hagyják az állatot...

2012. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%

Ne aggódj, így nem fog megfázni.

Viszont nem értem hogy miért engeded/fogod engedni bent aludni. Megmutatod neki hogy itt bent is lakhatnál a jó melegben, de ....

Szerintem összezavarod a kutyust! Én inkább a szabadidőmben többet foglalkoznék, túráznék vele kint.

Persze ez csak az én véleményem.

2012. dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
0%
Fontos szem előtt tartani, hogy a kutyát kutya számba kell venni. Nekem is van 3 munka kutyám ... de nem hagyom bent a lakásba semmilyen alkalomból sem. Nem értik egyszer miért máskor miért nem. A jól tartott és táplált kutyának csak kutya szaga van, ha nem sáros akkor nem kell fürdetni igazán. De ez az én véleményem csak.
2012. dec. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Mi is be szoktuk őket engedni, habár ők mindig kint alszanak. A kutyának nem kell "érteni" hogy mikor jöhet be és mikor nem. Elég ha annyit tud, hogy ha a gazdi hívja, akkor irány befele. Ha a gazdi kiküldi, akkor irány kifele. Nincs ebben semmi összezavaró, legalábbis a saját kutyáimon nem látom, hogy zavarná őket a rendszer. Sőt, nálunk a melléképületbe bármikor bekéredzkedhetnek, a lakásba meg csak hívásra jöhetnek be. Ezt is tudják és nem keverik össze a két épületet egymással.
2012. dec. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A kutyát kutya számba kell venni...

És ez azt jelenti, hogy akkor ne is engedje be az ember a lakásba, mert akkor már többre tartja, mint egy kutyát? Magyarázd már el, légyszi. Nem értik, hogy egyszer miért bent, aztán miért kint? Talán te csinálod rosszul, nem? Attól, hogy valaki éjjelre beengedi a kutyát, majd reggel kiengedi, nem zavarja össze a kutyát. A kutya tudja, este bent, nappal kint. Nem hülyék a kutyák...attól, hogy kutya, még képes felfogni mit miért teszünk.

2012. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
este megfürdeted reggel kimehet az udvarra addigra megszárad a bundája és nem fog megfázni. De ha meg arra gondolsz mennyi kutya van kint esőben hóban mégsem fáznak meg.
2012. dec. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! igen, nagyrészt igazatok van! ha kinti kutya akkor minek jön be? pláne minek alszik bent? régebben én is ezt mondtam.. :) de mivel hideg van, nincs idő vele egész nap folyamatosan lenni, nincs mód másik kutyát tartani mellé, hogy ne unatkozzon, így megsajnálom sokszor és beengedem a lakásba hogy velünk legyen. és olyankor annyira édes, mert bújuk, jön utánunk, figyel, játszik. persze sokat túrázunk sétálunk is, meg kint is futkározunk focizunk, de szeretem néha bent is tartani. biztosan fura lehet neki mert valóban összezavarom ezzel, hogy néha kint alszik néha bent, de legalább néha jó neki, hogy bent lehet.. ezért is akarom megfürdeni.. :)
2012. dec. 6. 10:09
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy zavarod össze.

Őskori felfogás, hogy a kutyának az udvaron a helye. A kutyának a gazdája mellett a helye!


Egyébként este megfürdeted, reggel kiengeded, semmi baja nem lesz :)

2012. dec. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
De ha néha bent aludhat, akkor miért nem aludhat mindig bent? Én ezt nem értem. Este beengeded, reggel kimegy, és estig kint marad. Majd este megint beengeded.
2012. dec. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
mi ebben a fura? néha a lakásban alszik, jól érzi magát, a gazdáival van. napközben meg a kertben futkározik, játszik, napozik :) ez miért ennyire fura???
2012. dec. 6. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!