Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyának étel, baj hogy...

Yorki kutyának étel, baj hogy ezt adtam neki?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kislány yorkim.Tegnap elfogyott a száraz kutyatáp neki és este adtam neki májkrémes zsemlét,persze kicsi falatokba.Lehet valami baja, hogy ezt adtam neki?
2012. dec. 6. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, biztos te sem gondoltad komolyan ezt a kérdést. :)

Nem lesz tőle semmi baja. Azért mint kutyatartó, ezt tudhatnád. A zsömle és a májkrém sincs a tiltó listán. Sok mindent lehet nekik adni, amit mi emberek eszünk. Az más kérdés hogy ha csak emberi maradékokat ennének, az nem lenne jó, egészséges. De néha, különösen jó, ha nem kutyatápot, meg konzervet kapnak, hanem valami mást.

2012. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz baja! Csak ne csinálj rendszert belőle. :)
2012. dec. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
30%

A kutyának csak ÉDESSÉGET TILOS ADNI!

Nem baj ha vegyesen táplálod és kap néha házi kosztot :)

2012. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ritkán kap ilyesmit, mert pl elfogyott a kutyatáp, nem lesz baja a májkrémtől és a zsemlétől. Ez nem egyenlő azzal, hogy egészséges a házi koszt, a cukros túróstészta.
2012. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem ha rendszert csinálna belőle, akkor sem lenne belőle baj:D

Nekem is yorkim van, reggelire kap száraztápot, vacsira meg ember-kaját. Tegnap evett egy kis sajtot, sonkát, és a salátámból is kunyizott még este. 6 éves, és makk egészséges. 1-2 évente csináltatok neki egy hasi ultrahangot, és vérképet. A fogai rendben vannak, nincs fogköve, az emésztésével sem volt soha baj.

Szóval szerintem Te se vond meg tőle a finom falatokat, senki nem mondta, hogy a kutya csak száraztápot ehet.

Az enyém tényleg mindent kap, gyümölcs, zöldség, húsok, ha pizzát eszek, akkor abból is, pörkölt tésztával, gyümölcslevest is megeszi :D szóval tényleg mindent kap.


Tudatosan csinálom így, ha bármi baja lenne bármitől, természetesen nem adnék neki, de imád enni, szóval én jó szívvel adok neki ilyeneket.

2012. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csak féltem és ezért kérdeztem meg.Néha kap 1-1 falat kajcsit amit mi is eszünk.De most hogy elfogyott a száraz tápja és láttam-gondoltam hogy éhes ezért adtam neki,csak féltettem,hogy esetleg bármi baja lehet tőle.Még egyszer köszönöm a válaszokat.Aranyosak vagytok. :)
2012. dec. 6. 11:02
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

5. ha tudatosan táplálnád nem adnál neki pörköltet meg pizzát!! Pörkölt tele van fűszerrel,hagymával ami mérgező és nehezen emészthető főleg ilyen kicsi kutyának.

Pizzánál meg az élesztő,és szintén fűszerek nem a kutyába való.

Nekem fél évesen a kutyám kikukázta a szemeteszacskóból az aznapi még friss maradék pizzát,és délután orvosnál kötöttünk ki olyan erős hasmenése volt.

2012. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ötös válaszolónak üzenném:

"Tradicionálisan a kutyákat ételmaradékkal etették. Sokan még ma is úgy gondolják, hogy jó kiegészíteni ilyesmivel a monotonnak tűnő étrendet, pedig ez nem így van. A kutya nem ember, nem zavarja, ha napról napra ugyanazt az eledelt kell fogyasztania. Az ételmaradékokkal való kiegészítés azt eredményezheti, hogy válogatóssá, étvágytalanná válik. Emellett az ételmaradékok, különösen a fűszeres vagy zsíros ételek hasmenést és hányást is okozhatnak. Néhány kutya nem képes megemészteni a tejet, ezért hasmenést kap tőle. A zsír pedig különösen veszélyes, mert súlyos lezajlású heveny hasnyálmirigy-gyulladást is okozhat"


Egy weboldalról idéztem,de akár el is olvashatnád az egész cikket.

[link]

2012. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Na szép, le lettem szavazva. De nekem bőven elég, amikor a legismertebb állatkórházban azt mondják a kutyámra, hogy ritkán látni ilyen egészséges yorkshire terriert.


"ételmaradékokkal való kiegészítés azt eredményezheti, hogy válogatóssá, étvágytalanná válik. Emellett az ételmaradékok, különösen a fűszeres vagy zsíros ételek hasmenést és hányást is okozhatnak. Néhány kutya nem képes megemészteni a tejet, ezért hasmenést kap tőle. A zsír pedig különösen veszélyes, mert súlyos lezajlású heveny hasnyálmirigy-gyulladást is okozhat"


Nem ételmaradékról beszélünk, hanem rendes kajáról.

A kutyám soha nem volt még étvágytalan, válogatós meg pláne nem.

Nem adok neki fűszeres és zsíros ételt.

Nem szokott hányni és hasmenése is kb 3x volt életében.

Ja igen, tejet is adok neki néha, még attól sem kapott soha hasmenést.


Nem gondolom, hogy felelőtlen lennék, de az emberek lassan már csak arra figyelnek oda, hogy a kutyájuk helyesen táplálkozzon. Magukat viszont szeméttel tömik, dohányoznak, stb.

Én kb. akkor eszek tésztát, amikor évente 1x rendelek pizzát. Durva lenne, ha egy kutyának ennyitől baja lenne.

2012. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Bizony szerencséd, hogy ilyen a kutyád, de általában tényleg nem kell a kutyának mindenfélét adni.

Meghízhat, későbbiekben lehetnek egyéb egészségügyi problémái, a fogkő is egyénfüggő, ha folyton kap valami "mást" kunyerálós lesz. (nem hiszem hogy a tiéd nem az!). Alapvető kapcsolati problémák is lehetnek.

De mindegy, te kutyád, te döntésed!

De azért arra figyelj, hogy másokat ne bíztass erre a szemléletmódra, mert ahogy a kutyák, az emberek sem egyformák:)


Kedves Kérdező!

A többiek már leírták, hébe-hóba nem gond, csak rendszer ne legyen:)))

2012. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!