Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyus kint, bent váltakozva,...

Kutyus kint, bent váltakozva, megbetegedhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Golden retriever kutyusom van fél éves! Tudom, hogy nagyon megoszlanak a vélemények, de remélem azért kapok okos választ! Szóval eddig kint volt a kertben a kutyus van háza mindene, de mostanában napközben pár órára be szoktam engedni a házba, úgy érzem, hogy igazán ott érzi jól magát, mindig is túródott befele, teljesen megváltozik bent, nyugodt, nagyon jól viselkedik! De nem tudom, hogy nem e lesz beteg, hogy utána meg kimegy a hidegbe! Vacilálok, mert lehet inkább behoznám, hogy legyen benti kutyus mert annyira látszik, hogy velünk akar lenni mindig. De éjszaka nem tudom mit csinálna vagy ha nem vagyunk otthon, szóval olyankor meg kitenném az udvarra. Csak félek, hogy nehogy ettől betegedjen meg hogy hol kint van hol bent. Szóval nem lesz semmi baja vagy rosszat tennék neki? Vagy inkább legyen csak benti kutyus? De sétálni meg futkorászni úgy is megyünk mindig, szóval akkor is ki kell menni a hidegbe, máshol is ahol lakásban van aztán meg leviszik sétálni ott is a melegből hidegbe megy és nem fázik meg, úgyhogy nem igazán értem! Köszönöm a segítséget! A legfontosabb nekem, hogy Neki jó legyen!

2012. dec. 6. 11:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fázik meg. anyuméknak a tacskó van így, ha nincsenek otthon, kint van, ha otthon vannak bent. És nem fázik meg.l Télen be tud menni a fáskamrába nappal, h ne fagyjon meg, de amint valaki hazaér, beengedik. Sosem volt még beteg.
2012. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Hát még mindig nem tudom hogy mi legyen, megkérdeztem az állatorvosunk és ő is olyan diplomatikus választ adott, hogy hát az biztos könnyebben megfázik meg a ki-bejárkálós,mint aki csak kint van, de nem feltétlen fázik meg...szóval mondom akkor most beengedhetem vagy inkább ne??Erre ő:-Hát most erre mit mondjak(nevetés)...engedje be!!!De a szőre lehet nem bundásodik úgy ki ha sokat van benn!!! ... Na szóval nem tudom, továbbra is beengedem pár órára aztán ki, ma este lehet kipróbálom, hogy éjszaka aludna e bent vagy lenne e pisi vagy kaki, pár a parketta nem tudom mit kezd a pisivel!! Azt hallottam, hogy biológiailag ki kell bírnia, de vajon ki is fogja????:) Nem tudom, remélem nem teszek rosszat neki azzal, hogy beengedem néha!
2012. dec. 8. 14:43
 13/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
Fél éves kutya elvileg már kibír 6-8 órát...tapasztalat, hogy a csak kint tartott kutyák fedett helyen nem is pisilnek szívesen, tehát alapból szobatiszták...aztán a fene tudja :D
2012. dec. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Eddig, az még nem pisilt be amikor bent volt, de mondjuk egész éjszaka még nem volt bent, most bent van a kis drága már alszik de az a baj hogy félek túl hamar fel fog kelni reggel, mindegy csak ne legyen pisi-kaki!!:) alig akart bejönni, pedig nálunk nagy hófúvás van, de bent volt a házában és sztem jó volt ott neki bár most biztos jobb, a -10fokból most 20ba van! reggel lehet nagyon rosszul fog neki esni kimenni!!!
2012. dec. 8. 22:23
 15/19 A kérdező kommentje:
Túl éltük az éjszakát!:) Igazad volt, 9től bent volt éjfélkor még kiment egy pisire, aztán visszajött és aludt ivott nem csinált semmi rosszat, se pisi, se kaki, nagyon nagyon ügyes volt úgy örülök!!:) reggel fél 9kor kimentem vele most azóta kint van. Akkor estig megint maradjon végig kint??
2012. dec. 9. 10:12
 16/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szuper, ügyesek vagytok :)

Ez rajtad múlik, hogy szeretnéd-e bent tartani a hidegben...így a reggeli kiengedés után egy alapos intenzív séta-futtatás után hagynám csak kint a kutyám!

Én este 22-kor kivittem a kapu elé dolgára a kutyámat, majd ma 9 .30-kor mentünk bő két órás sétára. Mivel a házára technikai okok miatt még nem tudtam feltenni a thermo függönyt és tényleg hideg van, meg úgy is csak alszik, behoztam a melegre...este még egy rövid séta, kis klikkerezés aztán kész, alszik tovább :)

2012. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Akkor a sétákon kívül igazából bent van napközben is neked? Függöny még nekünk sincs de amúgy nagyon jó kis háza van, de nem akar bemenni most,pedig máskor mindig bemegy, most kint ül a hóesésbe már rá van fagyva a fejére a hó tiszta dili! Csak azért hagyom kint mert amúgy jót játszik a hóban nem ódzkodik tőle, meg azért csak kéne szoknia a hideget is, de este biztos behozom!!:) Előtte szerintem mi is elmegyünk egy kis hómászásra!!:)
2012. dec. 9. 14:32
 18/19 A kérdező kommentje:
Szegény már tiszta hó, meg vizes, ráfagy a szőrére,de csak fekszik,miért nem megy a házába??Nem értem!!
2012. dec. 9. 14:54
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tavaly télen a sétákat leszámítva lakáskutya volt, igen!

Most nem így tervezem...a héten talán fel tudom tenni a függönyt a házára, akkor azért már jobb lesz neki. De most hirtelen jött ez a tartós hideg, a kutyáknak is alkalmazkodniuk kell! Például én most úgy öltözök fel egy-egy sétára a -2-5 fokban, mint tavaly -10-15-ben!!!

Néhány hete volt még 10-15 fok is!!! Ez nagyon megviselheti a kutyát és az embert is.

De látom, hogy az ajtó mellett ülve, vagy a kanapén fekve reszket a sejhaja, a házában ugyan nem fázna...de amíg nem tudja belehelni, nem akarom kint hagyni tartósan...meg így legalább most PIHEN, nem házat őriz...ez most kell is neki egy kicsit.

De ne izgulj, ha fázni fog, be fog menni a házába :)

Kutyám kb. egy hete este a -5-ben beugrott a vékony jéghártyával borított Duna-öbölbe az általam ügyesen belevágott frisbeeje után...az utolsó legjobb korongom volt :( Na mindegy...kb. 1-2 percet volt a vízben, kijött, lerázta magát...az aljszőre száraz és meleg volt! És nem retriever, hanem roti-nj keverék pont nem teljesen rövid szőrrel...utána még egy óra séta, egy óra egyedüli labdázás a hóban fetrengve, amíg én lapátoltam...és csak aztán jöttünk be a lakásba :)


Tehát amíg mozognak, addig nem fáznak.

A retrieverek vadászaton a jeges vízbe is belemennek...az nem gáz szerintem, ha sétákon nagy ritkán beugranak egyszer-egyszer...de szőrréteg ide, vadászat oda, tuti, hogy napi rendszerességgel nem engedném télen úszni és feküdni a hideg földön...a megfázás a kisebb gond, az ízületi betegség a súlyosabb...

2012. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!