Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ágyban alszik tényleg árt...

Ha ágyban alszik tényleg árt a falkavezérségnek?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt olvasom, hogy ne engedjük be a helyünkre, mert akkor ő is egyenrangúnak érzi magát velünk. De én nem ezt vettem észre rajta. Este, lefekvéskor nem magától jön be az ágyba, hanem az ágy elé l, és néz rám. Ha azt mondom neki, hogy jöhetsz, csak akkor jön fel. Lefekszik az ágy sarkába, tehát nem mellettem alszik, hanem a bokámnál, és egész éjjel el sem mozdul onnan. Ha sétálunk szófogadó, pórázról elengedhetem, első szóra behívható, nem húzza a pórázt, nem morog, ha evés közben hozzáérek vagy a táljához nyúlok, ha a városban közlekedünk szorosan mellettem közlekedik, zebránál magától leül, nem kell már szólnom neki. Ha állatorvoshoz megyünk nem raplizik, ha idegen kutyát lát nem kezd el őrült ugatásba, szépen jön tovább mellettem, vagy ha épp szabadon van, akkor azonnal visszajön, ha idegen embert vagy kutyát lát. Nem szemtelen, ha eszünk nem áll neki kunyizni, nem szökős, nem próbálkozik soha semmivel. Ha kell magára lehet hagyni, nem szedi szét a kertet vagy a házat. Mindent úgy csinálok, ahogy a kutyaoviban is mondták, kivéve ezt az alvás dolgot. Így elolvasva, szerintetek árthat a kettőnk közti kapcsolatnak az, hogy az ágyban alszik?

Amúgy 6 hónapos golden retrieverről van szó, akinek minden séta után letisztítom a mancsait, ha saras, a lábait lemosom zuhannyal. Nem férges, nem bolhás, tiszta. Ezért merem az ágyba engedni, de ott is csak az ágy legszélén, a sarokban alszik.



2012. dec. 6. 13:42
 1/10 A kérdező kommentje:

*az ágy elé l*

az ágy elé Ül

2012. dec. 6. 13:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyit engedsz meg a kutyának amennyit akarsz amíg így viselkedik, ebben egyébként benne van hogy még kölyök és ezért "isteníti minden szavad" :D. 6hónapos tehát lassan 2-3-4hónap és elkezd kamaszodni akkor azért nem árt jobban figyelni az ilyenekre.

Persze egy goldenről beszélünk ha úgy viselkedsz vele mint eddig akkor észre se veszed hogy kamaszodik :)

2012. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kamaszság nála kicsit korábban jött. :D Annyiban merült ki az egész, hogy néha alkalmi süketet játszott. Kb 4 hónapos volt. De még tuti lesz ilyen időszaka, de erős jellem vagyok, nem fog nehézséget okozni. Amúgy néha tényleg olyan, mintha istenítene kicsit. :) De a legtöbb kutya ilyen.
2012. dec. 6. 13:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A goldenek különösen :) rendkívül megadó a legtöbb és úgy tudnak nézni a nagy szemeikkel :D


kamaszodni majd később kezd el, nem úsztad meg ne aggódj :D

2012. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát köszi a biztatást...:D:D Ha egy beagle-nél el tudtam érni, hogy elengedhessem pórázról, és ami a legfontosabb, hogy vissza is jön, szerintem vele nem lesz gond. Bár ki tudja...nem kellene ennyire elbíznom magam, mert pofára fogok esni. :)
2012. dec. 6. 13:53
 6/10 sippara ***** válasza:
Amíg nincsenek gondok, nem jár fel magától, addig szerintem nyugodtan alhat fent (a miénk is az ágyon alszik), maximum ha arcoskodik, leküldöd :)
2012. dec. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Csatlakozom az előző válaszolókhoz.

Ha kezd ismét kanászodni, akkor lehet tabuvá tenni számára az ágyat :)

2012. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha azt mondom neki, hogy jöhetsz, csak akkor jön fel. "

Így teljesen oké. Az ilyen szabályok mind-mind addig érvényesek, amíg a kutya saját akaratáról beszélünk; onnantól kezdve, hogy te engeded meg, vagy kifejezetten kéred a viselkedést, akár a fejedre is ültetheted, nem fog ártani a kapcsolatotoknak. Amíg te irányítasz, addig minden rendben van :)

2012. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon szépen köszönöm mindenkinek! :)
2012. dec. 6. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem. A természetben is összebújik a falka, hideg elleni védelem meg nyilván a külső betolakodók ellen is gyorsabban reagálnak, ha nem 100m-re alszanak egymástól.
2012. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!