Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tisztel a kutyám, vagy elfogad...

Tisztel a kutyám, vagy elfogadott falkavezérnek? (lent! )

Figyelt kérdés
Minden etetésnél leültetem a helyére ahol szokott enni, én szépen kimérem neki a tápját és rászóróm a zöld kagylót! Ő türelmesen vár és néz engem. Lerakom a helyére a tálat addig a kutyám ül és hol rám hol a kajára néz. Amikor a tál kaja már lent van a földön felveszem a vizes tálját elöblítem és friss vizet engedek neki amit szintén lerakok a földre. Ezek után négykézlábra ereszkedem úgy teszem mintha ennék a táljából és csak türelmesen vár. Amiután felállok és mondom, hogy "ehetsz" akkor kezd el enni csak. Ezt jól csinálom így? (1éves labrador)
2012. dec. 6. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Vicces látvány lehet :D nem kell úgy csinálnod mint ha kutyalennél és az ő táljából ennél. A kuyták nem hülyék tudja hogy nem eszel :D


Úgy hatékonyabb hogy ha leteszed a tálat és mondjuk elrágcsálsz egy almát vagy kekszet vagy akármit. A múltkor összevesztem az enyémmel és végig várta amíg megeszem az egész vacsorám :D Persze valami grill cucc volt hogy nagyobb legyen a kísértés..

2012. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, de annyit elmondanék, hogy a kutya nem hülye, tudja hogy csak úgy teszel mintha ennél..:D
2012. dec. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát úgy teszek mintha rágnék és nyelek nagyokat közbe, hogy hallja az evést :D De alapjáraton jól csinálom? Tisztel a kutyám?
2012. dec. 6. 13:53
 4/10 A kérdező kommentje:
és ha az asztalra teszem a tálját mellé mondjuk ropit, hogy ne lássa és a ropit eszem az asztalnál a "táljából" :D úgy jó ?
2012. dec. 6. 13:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez tálból evés mánia ? :D Ha nagyon szeretnéd imitálni hogy a táljából eszel akkor tegyél a tálra egy tányért és arra tehetsz akármit :D De nem feltétlenül kell a táljából enned. Az a lényeg hogy a kutya előtt egyél és ő megvárja amíg befejezd. Egyébként ebből nem derül ki hogy elfogad e falkavezérnek ha folyamat ülteted etetés előtt akkor lehet csak arra koncentrál hogy ülnie kell evés előtt :)


Csináld azt hogy lerakod a tálját olyan helyre ahol látod és csinálj amit akarsz 20-30percig :) ne szólj közben a kutyához ne is nézd folyamat. Itt derül ki hogy az engedélyedre vár e vagy csak egy ültetési feladatot teljesít :)

2012. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyire nem kell túlzásba vinni :) Én csak néha-néha belenyúlok, adok a macskáimnak belőle pár falatot, és ennyi. Nem csak a kajával kell ezt elérni :))
2012. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Amit csinálsz, jól csinálod, ez nem "hiba" :D

Diesel által írottakat teszteld le!

Egyébként 1-1 ilyen rítust, szabályt a kutya simán megtanul, ebből nem vonható le, hogy TÉNYLEG tisztel-e, elfogad-e falkavezérnek. Sok visszahívhatatlan, nem engedelmeskedő gazdi mondja, hogy "pedig minden szabályt betartok"...lehet, de ezek már csak rítusokká degradálódtak a kutya szemében, megszokta őket nap mint nap. A lényeg, hogy a kutya necces szitukban elfogadja e a gazdi irányítását. Be lehet hívni bármikor, le lehet tiltani bármiről, általában véve szót fogad-e...

2012. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Hogyne.....négykézláb még kicsit vicsoríts is neki. Még jobban a falkavezérének hisz.

Tisztára meghülyítik az embereket ezzel a falkavezéres szöveggel már :((

2012. dec. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mert van aki hülyén értelmezi azért még nem marhaság! ^^
2012. dec. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az itt előforduló kérdések alapján egyre többen "hülyén " értelmezik. Ha valami nem egyértelmű, azzá kellene tenni.
2012. dec. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!