Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fog fagyni kint a kutya?

Meg fog fagyni kint a kutya?

Figyelt kérdés
Már most remeg, és lesz még hidegebb is, én úgy sajnálom, de nem tudom még mit tehetnék. Van neki nagy bélelt háza, ahova nem megy be soha. Pedig megmutattuk neki, még én is bemásztam vele, be is jött akkor, de után többé nem. A hátsó ajtó előtt alszik ahova odaesik a hó is meg minden. Egy darab padlószőnyeget tettem oda, hogy legalább az legyen alatta... sokat nem ér, de ott remeg ahelyett hogy a házába menne, nem értem, miért nem megy be?
2012. dec. 6. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A hátsó ajtó előtt alszik"

"Pedig megmutattuk neki, még én is bemásztam vele, be is jött akkor, de után többé nem."


Biztos ott érzi a szagotokat és a közeletekben akar lenni. Vagy tedd oda a házát, vagy engedd be a lakásba. Okos kutya lehet, nem hagynám kint a hidegben az biztos.

2012. dec. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem próbáljátok a hátsó ajtóhoz tenni a házát? Hátha akkor bemenne.
2012. dec. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Engedd be az ajtó elé. Hadd feküdjön bent.

A házába úgy is beszoktathatod, hogy ételt teszel be neki. Pár szem tápot beszórsz, bemegy, megeszi, megsimogatod. Többször ismételd meg.

2012. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Tedd úgy a házát, hogy lássa a bejárati ajtótokat! Kapja meg a kajáját a házában, simogasd, amikor bent van, kösd össze pozitív élményekkel!

Előző télen hol volt a kutyus? Vagy még akkor nem volt Nálatok?

Ha nagyon cidrizik, legalább az előszobába engedjétek be, és vigyétek ki sétálni kétszer, meg kétszer dolgát intézni a kertbe.

2012. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze azt sem ártana tudni, hogy egy vastag bundájú német juhászról beszélünk, vagy éppen egy kistestű, rövidszőrű kutyusról?
2012. dec. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Kérdező!

Az előzőekben már minden okos gondolat olvasható. Nem tudom Ön értékelte-e a válaszokat, de azok is 100%-ot kaptak, akik a házba való beengedést javasolták, egyet értek velük is.

Én csak annyival bővíteném a kérdése gondolatát, ha nem fagy is meg, de a remegés azt mutatja, hogy szenved a hidegtől.

Ha a javasolt elhelyezés, szoktatás után sem megy be a házikójába, kérem, engedje be, ha máskor nincs rá mód, legalább éjszakára!

Lehet, hogy először jól körbenéz, de aztán leheveredik, ha odakészít neki fekvőhelyet, egy régi szőnyeg is elég. Több kutyánál is tapasztaltam, hogy nagyon jól viselkednek bent, érzékelhető, hogy nagyon megbecsülik. Valószínűleg kikéredzkedik, de legalább egyszer tanácsos éjjel kiengedni, hogy végezze a dolgát.

Nagyon jó hely az előszoba, nem kell neki erős fűtés, sőt nem is jó.

2012. dec. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én menhelyről fogadtam örökbe egy nagyon hányatott sorsú kutyát. Viszonylag kistestű, a szőre elég gyatra, a csontozata nagyon vékony. Semmit nem tudott, amikor hozzám került: parancsszavakra nem reagált, a lakásban meg azt sem tudta, hogy viselkedjen. Nem benti kutya, mert nappal csatatérré változtatná a házat unalmában, de éjjelre nem hagyom kint.


Az elején voltak gondok vele, de nem hazudok: 1 hét alatt megtanulta, mi a rend.


Minden este az ajtó elé beengedtem. Letettem egy régi rongyszőnyeget a kőre, ő arra feküdt. Az első 3 éjszakán bepisilt a kőre. A 4.-en már nem. Hamar felfogta, hogy bent másképp kell viselkedni, tudja, hogy jó bent neki, és tudja, hogy a beengedés előtt el kell végeznie kint a dolgát, mert legközelebb csak reggel megy ki az udvarra.


Nekem ez csak 3 felmosást és fertőtlenítést jelentett. Neki pedig nyugodt, nem vacogós éjszakákat. Hát nem megéri? Egy gazdi csak akkor nyugodt és boldog, ha az állata is megfelelő körülmények között van.


Ha remeg a kutyád, biztos nem érzi magát túl jól. Belehalni nem fog (hacsak nem 10 év felett van), de ő is ugyanúgy megfázhat, felfázhat, mint te.

2012. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kérdeztem már ilyesmit, és nekem az jött válaszként hogy a kutya azért is remeghet hogy a teste dolgozzon, melegítse magát. Nekem labradorok van, de ő sem használja a házat. Akárhol elalszik csak az ólban nem. Ezekben a havasesős időkben is ott pocsolt a faltövén.
2012. dec. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!