Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérségi problémák! Jól...

Falkavezérségi problémák! Jól kezelem?

Figyelt kérdés
A szomszédom örökbe fogadott egy 4 éves elkényeztetett kis Bichon bologneset,kb 2 hónapja. Most itt van nálunk kb 2 órára bizonyos okok miatt. Az én kutyám nyugisan fekszik a konvektor előtt,a kiskutya meg felugrik az ágyra és lepisili a tesóm ruháját!!!! Tesóm most jött haza a barátnőjétől ahol szintén van kutya és gondolom azért pisilte le mert érezte a szagukat. leordítottam és megráztam a grabancánál fogva,persze nem dúrván,aztán elkezdett rám vicsorogni. Na akkor lenyomtam a földre és úgy látszik nagyon hatásos volt mert kb azonnal abbahagyta a vicsorgást és vagy 5 percig a hátán,megadott pozícióba feküdt. azután felkelt és idefeküdt a székem alá.most is itt van.De ezt csak azért kérdezem mert az én kutyámmal soha semmi ilyen nem volt. Jól csináltam??

2012. dec. 6. 15:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem jó csináltad, elérted a célt vele. Mármint nem vicsorgott a kutyus a történtek után:)
2012. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
jól bizony! így tudja hol a helye.
2012. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Átküldjem a macskámat? Egy ilyet hógombócot szétpofozna simán.
2012. dec. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.2. köszi a választ!

3. nem verni szeretném hanem nevelni. de köszi

2012. dec. 6. 15:42
 5/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

A legjobban jártál el!

A gazdinak is meséld el ezt és adjál neki tanácsokat, hogyan kezelje a kis domináns szőrpamacsot :)

2012. dec. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Ne haragudj, de én kinyírnálak, ha ilyet tennél a kutyámmal... Senki ne nevelgesse más kutyáját. Ha nem a tiéd, nem fogad szót, nem bízol meg benne, akkor rakd biztonságos helyre amíg veled van, de nincs jogod ilyet tenni. És nem a módszerrel nem értek egyet, mert azzal semmi baj.
2012. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%
Ha hozzám hoznak ideiglenesbe egy kutyát, akkor evidens, hogy az én szabályaim szerint fogja tengetni mindennapjait. Nehogy már a kutyám lássa, hogy az új jövevény több joggal, kiváltsággal rendelkezik, mint ő :O
2012. dec. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az én házam,tehát az én szabályaim. Sőt a szomszéd még meg is kért hogy csak annyit engedjek meg amennyit az én kutyámnak,és ha kell neveljem is. lassan 5 éve ismerem és azóta együtt kutyázunk. Az előző kutyáját is napokra ideadta és az enyémet is odaszoktam néha hogyha kell.


Köszi Szilvi!

2012. dec. 6. 16:02
 9/13 anonim ***** válasza:
A kérdezőnél nincs ideiglenesben kutya, csak 2 órára átvitték gondolom vigyázni rá. Azon kívül azt sem mondta a kérdező, hogy tud valamit az előéletéről, miért viselkedik így, milyen módszerrel neveli a gazdája, stb.
2012. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
62%

Teljesen mindegy, az is ideiglenes, nem? :D

Volt, hogy NEGYED ÓRÁRA!!! volt nálam megőrzésre egy corgie...jött a szomszéd, a kis blöhesnek be nem állt a szája. Egy határozott oldalba bökéssel és elzavarással szépen elment a kutyám helye mellé és lefeküdt...

Vagy, talált amstaff keverék 1 éjszakát volt nálam...kutyám a lakásban, talált kutya kint hosszú láncon...de bent vacsizott...rástartolt (volna) a másik szobában lévő tálra, ami a kutyámé volt...sikerült lebeszélni róla fizikai belenyúlás nélkül!

2012. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!