Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüleim elváltak, anyámmal...

Szüleim elváltak, anyámmal maradtam, és anyámnak a pasijához költöztünk, és van itt egy nagy kutya. össze vissza ugrál mindig amikor kimegyek a házból. útállom a kutyákat, (mind1 milyen) és félek tőlük. mit csináljak? :S

Figyelt kérdés
ha nincs bezárva akkor ki se merek menni egyedül :S
2012. dec. 6. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanulj meg nem utálkozni és félni...ő csak barátkozik....

(ráadásul a félelmet megérzik)

Próbálj meg mimnél több időt tölteni vele felnőtt felügyelet mellett....

2012. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* minél
2012. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

párszor próbáltam hogy elkezdem simogatni hátha lenyugszig.

simogattam meg minden, le is feküdt, de miután abbahagytam ismét ugrált.

2012. dec. 6. 17:28
 4/6 anonim ***** válasza:
kicsit neveletlen.....de te megnevelheted...sok tanács van itt is
2012. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnálom. Tudom, hogy aki fél a kutyától és nem is kedveli, annak problémát jelent egy nagyon illedelmesen viselkedő állat is.

Ahogy leírta, logikus gondolkodás szerint a kutya nem támadja, hanem éppen szeretetét mutatja ki; dehát az érzéseit nyilván nehezen tudja felülírni a gondolkodás.

Nem tudom, hogy másra is ugrál-e, mennyi idős. Ha fiatal, akkor szinte természetes és el is hagyja majd.

Több helyen is találhat tanácsot, egy kiképző tanácsát javaslom elolvasni (ő a 6. hozzászóló):

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__128684-6-hona..

Nem tudom a felnőttek mennyire tudnak segíteni, jó lenne, ha tudnának. Tapasztalatom, hogy akik kedvelik a kutyákat, azok közül sokan lebecsülik a mások félelmét és nehéz megértetni velük, hogy ez nem hiszti és nem lehet csak úgy megváltoztatni az érzést azzal, hogy "Ne félj tőle!"

Keressen, kérjen minél több tanácsot! Bizonyára vannak elhivatott kutyás ismerősei, társai. Esetleg az ő jól viselkedő kutyáikkal kezdheti a barátkozást ezekkel a "félelmetes lényekkel".

Igyekezzen megkeményíteni a lelkét -azért jó alap az a tudat, hogy nem bántja, hanem szereti a kutyus, hiszen ezért ugrál Önre- és arra gondoljon, milyen jó lesz egy jó pajtás, ha sikerül kitartó munkával leszoktatnia a rossz modorról. Mert semmihez sem hasonlítható egy kutya önzetlen, feltétel nélküli szeretete.

2012. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj anyuddal, mondd meg, hogy neveljék meg a kutyát, vigyék minden nap sétálni, meg kutyasuliba, mert ez így nem vicces.
2012. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!