Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap megyünk a menhelyre a...

Holnap megyünk a menhelyre a kutyáért. Érdemes elvinni kozmetikushoz?

Figyelt kérdés
Kis testű,fehér szőrű keverékről lenne szó.
2012. dec. 6. 18:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinném rögtön kozmetikushoz. Most képzeld el, hogy mennyi mindenen ment keresztül idáig. várj egy kis időt, barátkozztaok össze, bizzon benned. Aztán majd elviheted. Jó ha nagyon retkes, meg büdös, akkor nem árt megfürdetni, de az inkább otthon. Legelőször is féreghajtózd, és nézd át nincs-e benne bolha.
2012. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

persze,hogy érdemes,

sokkal szebb lesz utána

2012. dec. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha nagyon rossz állapotban lenne a bundája, és nagyon virgonc, bátor kutyus lenne, akkor elvinném. De ha elvisel pár hetet még a szőre és félénk is a kutya, akkor várnék vele. Majd meglátjátok, de először szerintem szokja meg az új helyet és titeket. :-)
2012. dec. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ha nem olyan vészes a szőre akkor megvárnám vele a két hét együttlétet. Utána már amikor felbátorodik akkor mennék vele. De ha nagyon csimbókos csúnya, akkor csak elvinném, szabaduljon meg a piszoktól
2012. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is várjatok, elég trauma éri, nem kell tetézni. Az eny'met muszáj volt otthon megfürdetnem, olyan büdi, pisi-kaki volt, de óvatosan, langyos vízben tettem, szegény be volt rosálva teljesen így is, így utólag én még vártam volna pár napot, hogy felengedjen.
2012. dec. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem gyerekkorom óta úgy neveltek, hogy ha haza viszek állatot azt meg kell fürdetni. Emlékszem valami homályos maszlagra is arról, hogy azért, mert akkor a régi megszokott szagoktól is elszakítod, és könnyebben megszokja az újakat, de ennek így belegondolva nem annyira látom realitását, vagy funkcióját, gondolom inkább azért mondták, hogyha már minden "jöttmentet" hazahordok, legalább a koszt meg a bolhát ne.

Mindenesetre ez annyira megmaradt bennem, hogy azóta is eleve úgy megyek ideiglenes kutyáért, hogy fürdő kipakolva, kutyástörcsi bekészítve, és laza körbejárás és megnyugvás után fürdés.

Szerintem jó kis dominancia gyakorlat egy ilyen, hogy lássa, hogy igen jogom van hozzá, és érvényesíteni fogom, ráadásul általában a fürdőszobába nem lépünk szabállyal ezután már nem kell vacakolnom, elmegy a kedvük :D

A másik meg, hogy így minden kis sebre, puklira, kullancsra, bolhára, hibára fény derül, és szerintem ez sem mellékes.

Volt olyan kutya, akivel komoly harc volt, és volt olyan is, aki azonnal beletörődött. Igen, erre is jó, hogy kicsit megismerd hogyan viselkedik a kutya egy számára kritikusnak tűnő helyzetben, tudsz következtetni arra, hogy mennyire kell majd vele szigorúnak lenned.

Na és nem utolsó sorban nem viszi haza a koszt :)

2012. dec. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ami még fontos, hogy nálam fürdés után rögtön vacsi is van, hogy azért meg legyen a jutalma a tortúrának :)
2012. dec. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az enyémet 1 hét után vittem el, de muszáj volt mert tele volt bolhával, és az itthoni kezelés nem használt. Itthon egyébként nem fürdettem. Nem kozmetikusnál voltunk hanem állatorvosnál, de ott megfürdették. A szárítást fésülést nagyon élvezte. Menhelyi kutyusom van nekem is. Ha újra fogadok örökbe én elvinném rögtön dokihoz vagy kozmetikába, és utána már számára semmilyen tortúra nem lenne otthon vele.
2012. dec. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hogyne, szinte már kötelező!
2012. dec. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én láttam youtube-on egy videót, menhelyről elhozott kutya első pár napja volt lefilmezve. A forma azzal kezdte, hogy elvitte kozmetikushoz, elképesztő mennyire máshogy és megkönnyebbülve érezte magát a kutya. Szerintem többet számít az, hogy megszabadítják a csimbókjaitól, felfrissül, mint az, hogy az első pár napban fél. Ígyis-úgyis félne, a menhelyi kutyákat elég trauma éri sajnos, hogy ne ettől roppanjanak meg.
2012. dec. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!