Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 5 hónapos bolognese...

Juca0105 kérdése:

Van egy 5 hónapos bolognese kutyánk, kozmetikus levághat egy kicsit a szőréből?

Figyelt kérdés
Azt hallottuk, hogy fél éves kor felett lehet csak vágni a szőrükből.Igaz ez?

2012. dec. 6. 19:18
 1/7 Bozsikrisz ***** válasza:

Nem ajánlott túl korán megnyírni, állítólag a későbbi szőrminőséget befolyásolhatja. De gondolom nem akarjátok a tél közepén nyári fazonra nyíratni:)

Szóval a pofiján, tappancsán, meg egyéb helyeken nyugodtan.

2012. dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért kell levágatni? A szőre, az ékessége!
2012. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

hogyne lehetne vágatni,minél előbb szoktasd kozmetikushoz.

Tappancsok közül is ki kell vágni a szőrt,szeménél is nyugodtan,tükörnyírás is lehetne,plusz fazonigazítás egy fürdéssel. Ezek alap dolgok,és jó ha nem 1 éves korában mondjuk esik át az első kozmiján,nehezebben viselné.

Én egy 2 és félhónapos máltait nyírtam legutóbb a fentiekkel.

2012. dec. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
miért ne lehetne? már nagyon sok 8 hetes kölyköt is visznek a kozmetikába, hogy megszokja
2012. dec. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hetesen lett kozmetikázva- havanese. Ez a szőrminőség csak a terrierekre igaz, akiket trimmelnek. Minél hamarabb szoktatni kell a kozmetikához, különben nagy balhét csap. Meg nekem a tappancsáról az állatorvos vágta le a szőrt az első kombi oltáskor, ami 8 hetes kor... Azt mondta nem jó ha hosszú, mert nem használja rendesen a lábát, mert csúszkál és baj lehet az ízületeivel később.


Szóval persze. De ha nyári fazont vágatsz kell kabi, bár a bolognese-nek hosszabb szőrben sem árt, mivel nincs aljszőre, ami védené a széltől, hidegtől.

2012. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egészségiügyi vágáson már voltunk vele. (talpszőr stb. vágás)
2012. dec. 7. 19:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Ollóval lehet rövidíteni a szőrt, nyírógéppel nem. Egészen addig míg kölyökszőre van, mert túldúsul, és göndör lesz.

Nem lehet időponthoz kötni. Van olyan kutya akinek már 4 hónaposan felnőtt szőre van, és van amelyiknek csak 1 évesen. Kutyafüggő, de egy normális kozmetikus meg tudja mondani.

Remélem tudtam segíteni

üdv:

egy kutyakozmetikus tanuló

2012. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!