Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit és hogyan mozgatjátok...

Mennyit és hogyan mozgatjátok lakásban tartott agaraitokat?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy alapvetően lusta, kényelmes, nyugodt kutyák, azonban nem tudom hogy lakásban tartás esetén hogyan oldjátok meg hogy rendszeresen kifussák, lemozogják magukat? Mindenki meg tudja oldani hogy kutyafuttatóba vagy rétre vagy pályára járjon az agarával? Felgyűlik bennük az energia, ha nem futják ki magukat rendszeresen?

2012. dec. 7. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
2%
Az agár egyeltalán nem lusta kutya, nagyon nagy mozgás igénye van. És nem éppen lakásban kéne tartani.
2012. dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy felgyűlik, én könnyen vagyok kiteszem mind a 4 kutyát az udvarra és addig játszanak ameddig jól esik nekik aztán bejönnek és alszanak estig, akkor pedig jön egy városi pórázos séta, és egy újabb őrjöngés az udvaron, mert elég vadul tudnak játszani.

De azért nem olyan nehéz velük mint egy vizslával, vagy pásztor kutyákkal.

De ha bármi kérdésed van írj nyugodtan üzit szívesen válaszolok, bármilyen agaras kérdésre! :)

2012. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Kedves első válaszoló az agár igen is lusta kanapé kutya, és tökéletesen tartható lakásban.

2-es válaszoló voltam btw 4 agár gazdája!

2012. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

kimegy a kertbe, fut 3 kört aztán húz be a meleg kanapéra vagy fotelba.

Alapból gyorsan le tudják adni az energiáikat, a többi időben szunya van. A többi 5 már lent toporog az ajtóban, hogy menjünk ki reggel, az agarat úgy kell kirugdosni, hogy ébredjen már fel.

Egyébként én leginkább elviszem hetente 1-2x egy biztonságos mezőre, ismerős nagy területű zárt kertjébe és ott rohanhat.

2012. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Két kör körben a réten és game over... szeretnek egymással játszani és futkosni de főleg most télen nemigazán lehet lerobbantani a kanapéról a bandát. Ha úgy látom, hogy már nagyon belustultak (és kinn a max mozgás annyi, hogy néznek rám a világ fájdalmas tekintetükkel)akkor 15 perc a futópadon és megint helyreállt az élet.

Alapból szerintem agárral nagyon könnyű együtt élni, saját magukat is nagyon jól letudják mozgatni ha van helyük és az agyi lefárasztást annyira nem igénylik... viszont egy idő után nyomot hagynak a kanapén

2012. dec. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Nekem egy whippetem van, és egy afgánom. Város szélen lakunk, szinte mindig póráz nélküli séta van.

Napi 4 séta van, abból kb 2x van pár perces sprint. Ha rajtuk múlna megelégednének 2 sétával is, aztán 12 órát a kanapén feküdnének :D

Az agarak lusta disznók. Nincs nagy mozgásigényük, csak marha gyorsak. Egy vizsla, vagy egy beagle, na azokat tényleg futtatni kell...

2012. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: A vizsla is borzasztó lusta kutya, ha rajta múlna egész nap a kanapén döglene..ha kirakom akkor meg nyüsszög hogy beakar jönni.
2012. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagy lemozgatásra nincs szükségük :) Cosa h egyik-másik még nem nőtt össze a kanapéval :D


Lemész vele, ha kedve van fut 2 sprintet és köszöni szépen, menne aludni :D


Nyaranta (mert bizony télen finnyáznka, mint a fürdős k@rvák :D) szeretnek husszú SÉTÁKAT tenni, de tényleg csak sétát :)

2012. dec. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Erre számítottam, köszönöm a válaszokat!

Örülök, hogy ilyen sokan osztják meg életüket ezekkel a csodálatos fajtákkal!

2012. dec. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!