Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van/volt ilyenje és mit...

Kinek van/volt ilyenje és mit csinált?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kutyám, a pelenkára rámegy, el is végzi rajta a nagydolgát de a pisi az mindig a szőnyegre megy ez mitől lehet? és mit lehetne ez ellen tenni?
2012. dec. 7. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem a pelenkára szoktattam hanem kintre pedig benti kutya. Annyi hogy 2 óránként fogtam és kivittem. Egy hét alatt szobatiszta lett de utána is rendszeresen vinni kellett le.

A pelenkát meg a szőnyeget összekeveri.

2012. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen-igen és is elkezdtem lefelé szoktatni de az lett a baj hogy megbetegedett és lecseszett az állatorvos hogy miaz hogy kivittem sétáltatni.
2012. dec. 7. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem összekeveri a kettő dolgot. Az én kutyám kint végzi el a dolgát, pedig benti. Sosem szoktattam pelenkára, nem is próbáltam. 1 és fél, 2 óránként kivittem az udvarra, és 5 perc alatt el is végezte a dolgát. De nagyon kell a kiskutyákra vigyázni, az enyémet majdnem elvitte egy bagoly, mikor bementem a kabátomért. Mondjuk, az én kutyám egy chihuahua...
2012. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 sippara ***** válasza:
100%
Soha nem volt ilyen probléma egyik kutyámmal sem, egész egyszerűen azért, mert nem vettem nekik pelenkát. Megmutatod egy két hónapos "babának", hogy a lakásba sz@rhat, aztán meg vagy lepődve, amikor megteszi. Ki kell járni vele, igen, ilyen korban még 2 óránként. Ez a kutyatartással jár.
2012. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen fajtájú egyébként?
2012. dec. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sippara ***** válasza:
Biztos van olyan hely a környéken, ahová nem jár kutya/macska, oda simán kiviheted (mármint ölben kiviszed, ott pisi-kaki, dicséret, aztán újra ölbe és mentek fel - persze csak amíg nincsenek meg az oltásai). Legrosszabb esetben én közvetlenül a ház elé vinném, összeszedni így is úgy is össze kell, viszont a ház előtt nem sokan állnak meg a kutyájukkal, talán biztonságosabb... ki kell figyelni a "kutyamentes zónákat"...
2012. dec. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, amugy yorki/havanese keverék.
2012. dec. 7. 19:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Gondolom azért nem viszed ki, mert még nincs meg minden oltása. Első körben szerintem szedjétek fel a szőnyegeket. Így szép lassan megtanulja, hogy a pelust használja (ilyenkor dicsérjétek jól)

Hidd el, csak türelemjáték. az én kutyusom csak 2 hónap múlva lett szobatiszta, de onnantól semmi gond nem volt :)

2012. dec. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!