Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom 1 évig szobatiszta...

A kutyusom 1 évig szobatiszta volt, és most megint rákezdte. Tudtok olyan módszereket, amikkel sikerülne leszoktatni?

Figyelt kérdés
Már vagy két hónapja szenvedek a betanításával. Nyilván szidom, mikor bepisil, és megdicsérem, ha kint végzi, de semmi eredmény :(

2012. dec. 7. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran viszed le? Mennyi idős? Betegség kizárható? (Felfázás, hólyaghurut, ilyesmi...)
2012. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg ahova bepisil, nem kristályos e. Én így jártam a kutyámmal, vesehomok volt a baj. A bepisilés sokszor betegség jele, vidd orvoshoz egy vizsgálatra.
2012. dec. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Reggel este fél óra sétára viszem ki. Alapvetően betni kutya, és ha otthon vagyunk, akkor kaparja az ajtót, hogy ki akar menni. Ilyenkor persze ki is engedem. A dolgok tehát akkor történnek, ha nem vagyunk otthon.

Hát lehetséges, hogy két hónapja folyamatosan beteg? (Mondjuk egy hete volt orvosnál, de nem emiatt)

2012. dec. 7. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor inkább arra gondolok, hogy kevés a séta. Legalább 3szor le kéne vinni.
2012. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, a séta is nagyon kevés. Ne várd el, hogy 12 órát kibírjon egy huzamban, magadtól sem várnád el. Illetve ha csak eü séták vannak, ahogy írod és nincs minden napi normális fizikai és szellemi lefárasztás, ez a stressztől, túlzott feszültségtől és a túl sok energiától is lehet. Mennyit mozoghat szabadon naponta? Mennyit van kutyák között?
2012. dec. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezeket mind értem. Csak ahogy írtam, amikor ki akar menni, akkor odaáll az ajtó elé, és kiengedjük, mert kertes házunk van. Ilyenkor sokszor én is kimegyek hozzá játtszani, labdázunk meg ilyenek. És rendszeresen át is jár a szomszédunkhoz, egy beagle kutyushoz.

Mikor otthon vagyunk, tudja, hogy nem szabad, és nem is pisil. csak mikor elmegyünk..

2012. dec. 8. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg szeparációs szorongás. De az is lehet, hogy simán nem bírja ki annyi ideig. De ha akkor csinálja, mikor nem vagytok otthon, akkor hogy szídod meg? Utólag tökéletesen felesleges, csak frusztrálod vele a kutyát.
2012. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!