Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véreset hányt a kutyám. Nincs...

Véreset hányt a kutyám. Nincs nagy baja ugye?!

Figyelt kérdés

Szóval az egész úgy kezdődött,hogy már 3om napja furin morgott a pocakja.Tegnap este már a vacsiját sem ette meg.Mielőtt felkeltem hány...Gondoltuk semmi komoly.Aztán kb 11.30kor VÉRESET hányt kétszer.Megijedtem , felhívtam apát és elrohantunk vele az orvoshoz.Sajnos semmi konkrétat nem tudott mondani.Lehet neki a kajától vagy komolyabb baja is lehet.Azt mondta,hogyha ma megint hányna hívjuk őt fel.Hétfőn eleve fel kell,hogy hogy van.Kapott két injekciót és két gyógyszert kell beadnunk majd neki.Kicsit megnyugodtam..de bennem van a félsz,hogy komoly baja van....Olvastam itt gyakorikérdéseken,hogy valakinek a kutyusa véreset hányt és meghalt.


Most pihen az én kutyusom néha csóválja a farkát , de nincs kedve játszani,enni,inni.

Yorkshire Terrier, 9 hónapos kislány.



2012. dec. 8. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Vigyétek másik dokihoz! Olyanhoz, aki tudja is mi a baja és arra kap kezelést, nem találomra szúrkodja.


Nem hangzik túl jól, amit írsz, én egy percet se várnék!

2012. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Azonnal vidd egy másik orvoshoz!

Amúgy gondolom szaporítótól vettétek, azért ilyen beteges.

2012. dec. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megmérte a lázát és a hasát is végig tapogatta.Nem talált semmi rosszat.
2012. dec. 8. 14:04
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Akkor nincs semmi baja nyilván,azért van véres hányása 9 hetesen mert épp ahhoz van kedve. Vagy milyen választ vársz? ha veled történne,te nyugodtan ülnél otthon miután egy kókler orvos nem tudott semmit tenni?
2012. dec. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
66%
Nincs semmi baja, sőt ez az egészség jele!
2012. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs láza, de ilyen beteg, az sokszor egyáltalán nem jót jelent, sőt...Mérgezésnél sem jellemző a láz. Lehet gyógyszer vagy egyéb mérgezés...Nem adtatok neki 1-2 napja valami emberi gyógyszert?

Én 2-szer is átéltem véres hányást, egyiknél gyógyszermérgezés volt, mert nem tudtam hogy tilos a kutyának Cataflamot adni és negyed szemtől több mint egy 1 hétig volt gyomorvérzése. Ezt a fajta mérgezést még vérvétel sem könnyen mutatja ki, nálunk is csak annyit mondott a háziorvos, hogy kicsit valami megterhelte a máját, amúgy szuperek voltak a vérvétel eredményei. Aztán szerencsére elvittem Bp-re az állatorvostudományi egyetemre. Ott se jöttek rá, mi a baja, mert bár kérdezték, szed-e valami gyógyszert, én már akkorra el is felejtettem azt a kis negyed szemet, plusz nem szedte, csak 1-szer kapott:( 3 hét múlva jöttem rá, mert nem hagyott nyugodni, mitől lesz egy makkegészséges kutya hirtelen vérhányásos...Így bukkantam rá a neten, hogy megmérgeztem a saját kutyámat. A lényeg, ennek ellenére segítettek a tüneti kezelések:

infúziót kapott több napig a folyamatos hányások miatt, ez már önmagában sokat segített. Készült kontrasztos röntgen bélelzáródás vagy daganat kizárására. Meggyőződésem, hogy ez a kontrasztanyag nagyon jót tett neik bár féltem tőle, mert utána szinte azonnal elállt a vérzés. Fontos ilyenkor, hogy védőréteg képződjön a kutya gyomrán, amire Ulcogant szirupot kapott hónapokon át 5-5 ml-t reggel és este evés előtt vagy után 2 órával. A kontrasztanyag is védőréteget képezett szerintem egy ideig. Savlekötő Quamatelt is kapott hónapokon át, mert nem lehetett kizárni, hogy gyomorfekélye lett a Cataflamtól.


De vérzés más ok miatt is lehet a hányásban. Utalhat savproblémára is. Ha olyan a hányás, mint amikor a kutya sárgát hány: sűrű, tejszerű az állaga, csak épp nem sárga, hanem rózsaszín a vértől, akkor az inkább arra utal, hogy kimarta a nyelőcsövét a gyomorsav. Egy másik kutyámmal jártam így, hogy úgy tűnik, nem a legjobb tápra váltottam (Acanára), plusz túl drasztikus volt a fogyókúra, elkezdte a kutya hányni a sárga gyomorsavat. Hiába álltam le a fogyókúrával, néhány hónap múlva újra kezdte a savhányást, de akkor már vér is volt benne és pár napig az étvágya is elment és nem volt túl jó kedve. Nála is hasonló volt a gyógykezelés, mint a másik kutyámnál, de a gyógyszermérgezéses sokkal hamarabb helyrejött, kb. 3 hét után már szinte semmi nem utalt a betegségére, ezzel szemben a savhányósom emésztése jó fél év után rendeződött, és csak miután találtam olyan emésztési érzékenységre való tápot, ami náluk is bevált. Addig mindenfélével kísérleteztem: rizses csirkemell, főtt zöldségekkel, nagyon sokáig ez volt a diéta, de jobban bevált az emésztési érzékenynek való táp.


Persze fertőzés is okozhat vérhányást, de szerintem a fertőzés egyik fontos tünete a láz. Mérni kéne neki többször is, mert lehet hogy nem azonnal lázasodik be. Ha bágyadt, az utalni fog lázra.


Figyeld meg a székletét is, mert biztos hogy az is véres!

Ha sötétfekete, az gyomorvérzésre utal. A gyógyszermérgezett kutyám széklete szurokfekete volt, több mint 1 hétig. Amikor kitisztult a színe, akkor tudtuk, hogy elállt a vérzés.


A savproblémás kutyám széklete is véres volt, de egész másként: friss, piros vér volt a székletében. Ezt mondjuk nem teljesen értem, miért nem lett fekete, hisz a nyelőcső még messzebb van, mint a gyomor, elvileg meg kellett volna alvadnia, de nála friss vér jött.


Ilyen betegséggel én azt javaslom, menjetek olyan helyre, ahol komolyabban meg tudják vizsgálni a kutyát. Életveszélyben lehet. Állatklinikára kéne vinni.

2012. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

az én kutyám akkor hányt véreset amikor parvó fertőzése volt!!!


székletével minden rendben van??

mert ha nincs én inkább egy másik dokit javaslok!!

2012. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
kedves második válaszoló!Szaporító???Hogy jön már ez ide??Sajnos minden kutyát elérhet a betegség!
2012. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem volt benne kullancs? Babéziától is hánynak véreset a kutyák. Vidd másik orvoshoz, mert ez a betegség hamar elviszi a kutyákat.
2012. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

ma 14:14

nem 9 hetes, hanem 9 hónapos.

2012. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!