Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fáj a kutyám farka,...

Nagyon fáj a kutyám farka, hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Persze, ha nem múlik, elmegyünk állatorvoshoz, de addig is...Tutira az a probléma, hogy kicsit olyan vizslabeütéses kutya és mindenbe beveri farkcsóválás közben. Nincs rajta sok szőr és a vége már szőrtelen és megduzzadt, mert néhányszor már vérzett is neki. Most nem vérzik és már vagy fél éve nem volt olyan, hogy vérezne neki, de mégis most látom rajta igazán, hogy fáj neki. Nem is csóválja szegényke. És nem a farka vége fáj, hanem föntebb. Utánanéztem, tudom hogy csonthártyagyulladás is lehet.

Mit csináljak, hogy ne verje be össze-vissza? Próbáltam neki bebugyolálni, de nem bírtam még kitalálni, hogyan tudnám úgy, hogy ne jöjjön le az anyag. Pedig biztos segítene, ha puha anyag venné körbe. Persze örökké nem lehetne rajta, de amíg gyógyul neki, addig biztos sokat jelentene, ha ki lenne bélelve valahogy...


Más ötlet?



2012. dec. 8. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Vidd dokihoz,nálunk nyáron volt hasonló gombás bőrbetegsége volt a kutyimnak. A
2012. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
*bocsi. A dokink azt mondta hogy ha nem gyógyul lehet le kell vágni a farka végét. Úgyhogy nem játék!
2012. dec. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen esetben szerintem érdemes lenne levágatni a kutyus farkát.

Jobbulást szegénykének!

2012. dec. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is vdd állatorvoshoz, és gézzel bugyoláld be!
2012. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy már 9 éves. Nem szívesen tenném ki műtétnek. Ráadásul alig 1 hónapja vették ki a méhét gennyes méhgyulladás miatt:(

De persze ha nincs más megoldás...

2012. dec. 8. 21:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Elmúlt neki magától. Azért figyelek rá, de teljesen jól van, vidám, kis farkcsóválós újra. Beszéltem állatorvossal, ő is azt mondta, várjunk és ha nem múlik, megnézi.
2012. dec. 20. 22:58
 7/9 A kérdező kommentje:

Elvittem orvoshoz mégis, mert bár farkcsóválós maradt, feltűnően sokat vakargatta a farok körüli részt: faroktő, comb, hátsó lábak. Azzal kezdtem, hogy elmeséltem, amikor nem csóválta a farkát néhány napig. Rögtön azt kérdezte az orvos, nem vakargatja-e sokat a farkát. Mondtam, hogy de igen, pont ezt akartam mondani. Azt mondta, ez nagy valószínűséggel bűzmirigy probléma. Ő nem hajlott arra, hogy beütötte volna és attól fáj. Kinyomta neki a bűzmirigyét és azóta tényleg jól van a kutyám. Megszűnt az állandó vakarózás és sokkal jobb kedvű. 3 hónappal ezelőtt a fülrázogatása is a bűzmirigye miatt volt. Elég változatos tüneteket tud produkálni ez a bűzmirigy.


Kérdeztem a szőrlekopást is, nem kell-e rá gomba elleni krém, de azt mondta a doki, az tényleg a sok beütéstől van a farka végén, de nem szükséges kenegetni.

2013. jan. 27. 20:46
 8/9 A kérdező kommentje:
Utólag hozzátenném, bár a bűzmirigykinyomás segített, a végén mégis eljutottunk oda, hogy 11 éves korában levágattuk a farkát. Akkor már 2 éve szenvedett szegény, de sokáig bizonytalan volt, hogy a farka vége okozza a pokoli fájdalmait. Ugyanis az ivartalanítás után pikk-pakk meghízott és nagyon nehezen mozgott a túlsúlya miatt és fájdalmai voltak és azt hittem,a túlsúly terheli az ízületeit és a csípőízületével van gond. De a röntgen semmit nem mutatott. Mivel csak úgy nem vágatok le egy farkat, sajnos túl sokáig halogattam, mert tényleg nem tudtam biztosan, hogy attól vannak-e erős fájdalmai. Fájtak a lábai erősen és már az izmai is sorvadtak, annyira keveset mozgott. Aztán egy éjszaka hallottam, hogy sír a fájdalomtól, akkor megvizsgáltam a kutyát és észrevettem, hogy a fakra vége még durvább, mint eddig volt. Sürgősen elmentünk immár nem általános állatorvoshoz, hanem ortopédushoz, aki felvilágosított, hogy bármilyen furcsa, az ott a farka végén már a csont, de hát gondolja hogy ilyen idős kutyát nem akarunk megműttetni. Én meg néztem rá, hogy ezt most komolyan gondolja, hogy csak azért mert idős, kilógó csontvéggel fogom hagyni a kutyát szenvedni ilyen fájdalmak mellett??? Persze hogy levágattam, mégpedig határozottan azt kértem, hogy ne csak a végét vágják le, semmi értelme hogy azt is mindenhez odacsapja, ráadásul azt olvastam, hogy minél közelebb vágják le a gerinchez, annál könnyebben gyógyul. A műtét után 2-3 napig pokoli fájdalmai voltak, az első éjszakát végigsírta szegénykém, utólag derült ki, hogy elszámolták a fájdalomcsillapító adagot és miután ez kiderült, dupla dózisban kellett adnom a testsúlya alapján és azonnal jobban hatott. De így is kemény volt az első pár nap, nagyon szenvedett szegényke. Aztán a 13. nap környéke volt még nagyon nehéz, amikor már húzódtak a varratok, sajnos parabolával is elérte és kiszedett magának egy csomó varratot, egy nagy darab leszakadt a húsból, lett egy nyitott seb, de szerencsére azt már nem kellett összevarrni, begyógyult magától. Kb. 1 hónap kellett a teljes gyógyuláshoz. Amikor meggyógyult, akkor bizonyosodott be igazán, hogy a kutya 2 éve tartó pokoli fájdalmait a farka okozta, valószínű olyan csonthártyagyulladása volt, ami kisugárzott a hátsó lábaiba is. Ekkor derült ki az is, hogy pajzsmirigy-alulműködése van, ezért nem tud lefogyni. A hormonhiánytól iszonyú ritkás lett a szőre, nagy valószínűséggel ez okozta azt, hogy 9 éves korában okozott igazán gondot a sokat odacsapott farok. Az ivartalanítás felborította a hormonrendszerét, jött a pajzsmirigyprobléma és az emiatt ritka szőrzet, ami okozta a farka végének fokozott sebezhetőségét és ami 2 év után idáig fajult. Sokkal előbb le kellett volna vágatni, de hát amíg nem voltam benne biztos, hogy ez a baj, nem tudtam rászánni magam. Azóta eltelt újabb 2 év, 13 évesen fiatalosabb mint amilyen 9 évesen volt:) A hormont is pótoljuk neki.
2017. jan. 16. 01:57
 9/9 anonim válasza:
Szia! Még él a kutyus? Ha igen, hogy van? Nekünk két tacskónk van, egy lány és egy fiú. 14 éves vagyok, ők 12 és 11. Együtt nőttem fel velük, a testvéreimnek tekintem őket. Minnél jobban szeretem őket. Mindig is figyeltem, nehogy odacsapjam az ajtóhoz a farkukat, de ma....véletlenül a lány kutyusnak beszorult a farka. Gyorsan kinyitottam az ajtót, miután a nagy nyüszítésre lettem figyelmes. Ömlött belőle a vér. Bekötöztük neki, és egy időre úgy tűnt, elállt neki a vérzés. Aztán ugye lefutottak a lépcsőn, szaladt egyet a kertben, és ezek után még jobban vérzett neki. Mondtam a szüleimnek, mostmár tényleg orvoshoz kell vinni. Elvittük, és ott még az összevarrás előtt elaltatta. Egyből elszenderült. Azt hittem, akkor látom utoljára... Borzalmas volt. Inkább feküdtem volna én ott, minthogy őt lássam szenvedni. Az orvos kissé elszámolta az adagot, és a szokásos idő helyett, több óráig bódulatban volt még. Nem aludt, a szemei nyitva voltak, csak nem reagált semmire. Pár órája kezdett ébredezni. Pislákolt, csóválta a farkát. Nemrég felébredt, de nagyon gyenge. Attól félek, valami baja lesz. Nagyon rosszul érzem magam miatta, főleg, hogy én tehetek róla... Most itt bent van a meleg házban, a fekhelyében. A társa nins vele, mivel az orvos is azt tanácsolta, ne engedjük őket össze, mert nem hagyná békén a farkát. Remélem jobban lesz, mert nagyon aggódunk miatta!
2017. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!