Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet hogy a hideg idő...

Mitől lehet hogy a hideg idő beköszöntével, kevesebbet eszik a kutyám?

Figyelt kérdés
6 hónapos, de mióta bejött a hideg idő, nem eszik annyit. Ez lehet a hideg idő miatt, vagy ez csak véletlen és valami más van a dologba.
2012. dec. 8. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Nem tudom hogy kinti, benti, illetve kinti-benti kutya e. A mieink inkább kintiek voltak, szélsőséges melegben, hidegben voltak/van a lakásban.

Azt tapasztaltam és azt is olvastam, hogy hideg időben többet esznek (nálunk többet is kapnak), mert egy kis "zsírosodás" jól jön a hideg ellen, ezt diktálja az ösztönük.

Ha kint esznek, rosszul esik nekik a hideg, fagyos étel. Sosem adtam ilyen időben hidegen semmit; attól függ, mit kapnak, de még a szárazat is meglangyosítom radiátoron, ugyanígy az etető tálat is. És vizet is mindig bent állottat kap.

2012. dec. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szuka? Ha igen és kis/közepes testű, simán elképzelhető, hogy rövidesen tüzelni fog, akkor akár ez is közrejátszhat.
2012. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tisztelt Pinkó!


6 hónapos német juhászról van szó. Napközbe 3-4* 15-20 percekre beengedem hogy átmelegedjen. Meleg ételt kap, hidegen nem adom ki neki. Megpróbálom hogy melegebb helyre hozom neki az ételt. Télen akkor gyakrabban adjak neki inkább kevesebb kaját? Nem szuka.

2012. dec. 8. 17:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Kár beengedni! Azzal nem felmelegíted, hanem ártsz neki, sokkal nehezebben tud alkalmazkodni az időjáráshoz! Egy ilyen kutyának meg kell szokni a zord időjárást is . Inkább futtasd meg többször naponta. Az étvágy egy másik dolog,. Az én kutyám ha meleg van, vagy lesz kevesebbet eszik, de viszont a lehűlés előtti napon már szinte zabál. Ha tartós az étvágytalanság-orvos!
2012. dec. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

A 10-20 perce beengedésekkel csak ártasz neki, nincs ideje rendesen átmelegedni és máris kivágod a hidegbe!!

Ha nem tudod huzamosabb ideig, 3-4 órán át bent tartani, akkor inkább ne is engedd be!

Bent tartás után mikor kirakod, nagyon ajánlott kicsit megfuttatni és úgy kint hagyni a kertben

2012. dec. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!