Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pénzt vagy ételt adjak egy...

Pénzt vagy ételt adjak egy menhelynek?

Figyelt kérdés

Láttam valamelyik nap, hogy egy kedves kérdező felsorolt pár dolgot, hogy miket ad a menhelynek és a jóindulatúsága megfogott engem is és voltam ma vásárolni a menhelynek!


10x 1kg rizs

10x 0.5 tészta (orsó és széles metélt)

4x 15kg darling táp (nem vettem drágábbat mert sajnos nem tehetem meg és örülök, hogy ennyit is tudtam rájuk szánni és szerintem ők ennek is örülnek:))


Sajnos több mindent nem tudok már venni nekik de viszont, itthonról tudok vinni pórázt és nyakörvet amit mi már nem használunk. Régi edényeket és műanyag tálakat is. A régi kinőtt ruhákat amiket már nem használunk az is van egy pár zsákkal. Valamint ismerősömnek van szalmája és tudnék az is vinni. Csak nem tudom, hogy ezeket fel tudják e használni! Pluszban még a kartonpapíron gondolkozom, hogy azokat is érdemes lenne e elvinni a kutyusok alá! Szerinted?


2012. dec. 8. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapkérdésre: Inkább ételt, az kevésbé ellopható.

Arról, hogy mire van szükségük, őket kérdezd meg, nem létezik olyan menhely, aminek nincs telefonszáma. Egy hívás és már tisztázzátok is, hogy mi az, ami használható.

2012. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindent vihetsz, mit felsoroltál! Nagyon jók! Amit még vihetsz, az tisztítószer, többnyire Domestos, vagy egyéb fertőtlenítő, macskaalom, sebkezelő. Én legalábbis ezeket a kéréseket láttam még menhelyeknél. Pénzt nem vinnék, ki tudja, ki rakná el... Pedig a legjobb persze, hogy az lenne, de a mai világban már kevés a megbízható ember.
2012. dec. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Pedig akár hiszitek akár nem, a pénzt tudják a legjobban hasznosítani a menhelyek. Az állatorvosi költségek, közüzemi díjak iszonyú sokba kerülnek, tápból, pórázból, rongyokból általában annyi van nekik, hogy nem tudják hova tenni. Ezt menhelyesektől hallottam, akik minden szabadidejüket, energiájukat, sőt pénzüket áldozzák azért, hogy állatokat mentsenek és mégis sokan azért nem adnak pénzt, mert attól félnek, hogy elteszik, hát nevetséges. Közben meg gyógyítható betegségekben pusztulnak el a kutyák, mert egyszerűen nincsen pénz a kezelésükre. Táp nem kell a menhelynek, pénz kell meg gazdik.
2012. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!én folyamatosan kint vagyok a hozzám közel lévő menhelyhez és legtöbbször eledelre(táp,tészta,rizs,konzerv.esetleg juti falat)

Rossz rongy ruha vagy ha nem vas kenneles akkor talán hullámpala vagy kutyaház(te is készíthetsz)

Pórázok.hámok,nyakörvekszájkosár.

A kartont pedig kérdezd meg ott!

De amúgy örülnek a szállító boxoknak is.

De a pénzek is nagyon mert orvosi költségeknek nagyon sokat segít.

2012. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom, ahova én járok:

A rizs és a tészta nem biztos hogy jó, mert külön engedély kell ahhoz, hogy a menhely ilyet adjon a kutyáknak. Ez pedig nincs meg minden menhelynek.

Én pénzt vinnék, mert azt tudják gyógyszerre is költeni. Gyógyszert pedig nem visz senki sem, ellentétben a kajával.

Póráz, nyakörv, ruhák, szalma/forgács, edények oké. A műanyagot nem biztos, hogy odaadják nekik, mert néhány kutya rágcsálja, amitől pedig bélrendszeri gondjai lehetnek. Kartondobozt nem szoktak állatok alá rakni.

2012. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!