Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ő kontár, vagy lelkiismeretes...

Ő kontár, vagy lelkiismeretes tenyésztő?

Figyelt kérdés

Yorki kiskutyát szeretnék venni. Próbáltam utánaolvasni, ami a leginkább belém rögzült, az az, hogy nem létezik mini yorkshire. Nem is megrögzött célom ilyet elhozni, csak azt szeretném, hogy egészséges, vidám kiegyensúlyozott kiskutya legyen. Viszont láttam egy édes babát, aki bár 85.000-be kerül (ennyiért gondolom már nem a kontárok árulnak kutyust), és komplett indulócsomag is jár hozzájuk, nagy betükkel ordít a hirdetés, hogy extra mini kiskutyák. Mit higgyek?

(be tudom linkelni a hirdetést, ha majd kéritek, de addig nem teszem, mert nem az a főcélom hogy idetaláljon a tenyésztő ez alapján, és elkezdjen győzködni a javára, szóval objektív véleményt szeretnék, mert nagyon bizonytalan vagyok. Köszönöm!



2012. dec. 9. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
El sem hinnéd, hogy kontárok mennyiért árulnak kutyát. Lelkiismeretes tenyésztő nem tenyészt mini és extra mini kutyákat, mert azok nem felelnek meg a standardnak és az ő céljuk az adott fajta nemesítése lenne, persze normális tenyésztőnél is becsúszhat standard alatti kutya, de ők úgy is szokták hirdetni, hogy csak hobbira ivartalanítással a kutya mérete miatt, szóval kontár gyanús.
2012. dec. 9. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Èn is láttam már, hogy többtìzezrekért árultak ketrecben tartott, alultáplált, rühes állatokat. :(
2012. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem az ár a döntő. Ha ilyet ír, hogy extra mini yorkie, és 85 ezret elkér, akkor egy igen pofátlan szaporító, aki pont azt a réteget célozza meg, aki még nem tud eleget a témáról, de az árból már azt gondolja, hogy tenyésztő. Ad egyáltalán törzskönyvet? Milyen szűrései vannak a szukának és a kannak? Esetleg kiállítási eredmények? Ezeknek nézz utána, és ne hagyd magad becsapni.
2012. dec. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ja, tenyésztő pedig nem ír árat hirdetésbe. Általában annyit tesz fel, h ebben és ebben a kennelben, ebbből és ebből a párosításból kiskutyák előjegyezhetők vagy eladók.
2012. dec. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben a kérdésben egy dolog a fontos. Hogy van-e törzsköny és szűrések. Ha van, nyugodtan megveheted.
2012. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először is valóban nincs mini yorki.

Másodszor egy tenyésztő is beleírja az árat a hirdetésbe. Nem attól tenyésztő valaki, hogy beleírja e vagy sem!!!

ÉN IS ÍROK ÁRAKAT MERT SOK KONTÁR HíVOGATNA 20 EZRES KUTYÁKÉRT HA NEM ÍRNÁM, ÍGY MEG CSAK AZ HÍV ÁLTALÁBAN AKIT KOMOLYAN ÉRDEKEL. A yorkinak nem kellenek szűrések nem is igazán van Mo-on olyan aki csináltat nekik.

Menj el több helyre személyesen az a legbiztosabb és győződj meg milyen körülmények között vannak a kicsik és a többi kutya.

2012. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!