Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudok választani? _...

Nem tudok választani? _ Menhelyi vagy tenyésztős?

Figyelt kérdés
Kutya vásárlás előtt állok, de nem tudom honnan vegyek. Konkrét elképzelésem nincsen, hogy milyen fajtát szeretnék és céljaim sincsenek vele.
2012. dec. 9. 09:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válassz egy menhelyit, mert ők mindennap arra várnak hogy megmentse valaki őket onnan.Pár hónaposok is vannak ott. Rengeteg kutyusból választhatsz :) mentsd meg valamelyik árva kutyusnak az életét. :)
2012. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
ha nincsenek céljaid vele ,akkor minek neked kutya?
2012. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon egyértelmű. Egy halálra ítélt menhelyi.
2012. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyi!!!!!!!

Egy keverék kutya, vagy éppen egy háromlábú kutya is éppen úgy tudja csóválni a farkát, éppen úgy tud szeretni, játszani, pacsizni, mint egy tenyésztett eb.


Elmondom dióhéjban a történetemet.

Idén, nyár végén egyik este egy szórakozóhelyen ünnepeltük a barátom szülinapját, kimentünk a többiekhez beszélgetni, ekkor megjelent 2 hajléktalan figura, 2 kölyökkutyával. Egy tacskó pórázon, illetve egy pár hetes kék szemű szőrmók a férfi kezében.

Eladásra kínálta a kicsikét..

Gondolkodni sem volt időnk, féltem, hogy elmennek, 1500 forintot kért a férfi a kutyusért. Szaladtam az automatához, majd vissza a pénzzel.

Megvettem a kutyát, nagyon rossz bőrben volt... Otthon cicatáppal próbáltuk etetni. Másnap vittük az állatorvoshoz.

Kapott féreghajtót, meg gyógyszereket.

Otthon fokhagymát és férgeket hányt, férgeket kakált, epilepsziás rohamot kapott a férgek méreganyagától, ami az agyába jutott.

Azt hittük, elpusztul, olyan pici volt ... 70 deka...

Aztán kezdett jobban lenni.

Nagyon-nagyon megszerettük, nem adnám oda senkinek semmi pénzért!

Igazi örökmozgó fenevad, a legjobb dolog, ami történt velem. :)

16 hete van nálunk.


Nem cserélném el egyetlen törzskönyvezett kutyára sem!!

Ugyanolyan kis fenevad, mint bármelyik mopsz, vagy labrador kölyök... Kilopja a zoknit a szennyesből, megrágja a papucsomat, és még sorolhatnám!!!!



Ilyen volt:


[link]


Ilyen lett:

[link]

2012. dec. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Úgy nincsenek céljaim, hogy nem akarok kiállításra járni meg hasonlók. Nem tudom adnának e nekem kutyát, mert már van egy és ő nincs ivartalanítva. A kutyám elég szertelen, de jól nevelt.
2012. dec. 9. 10:08
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
Hát ivartalaníttasd. Remélem nem akarod szaporítani? Úgy meg vigyázhatsz rá folyton, ha tüzelési időszak van, kinek hiányzik az. Meg a betegségek. Olvasgattál már neten az ivartalanítás előnyeiről?
2012. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem akarom szaporítani, de anyukám ragaszkodik a golyóihoz. Persze a következő kutyim ivartalanítva lesz. Én már régóta szeretném ivartalaníttatni lehet anya tudta nélkül elviszem anyum úgy sincs itthon csak fél évente egy-két hetet(német országba dolgozik). 16 vagyok, de egész nap én foglalkozom, nevelem a vizslimet (magán tanuló vagyok szóval egész nap ráérek).
2012. dec. 9. 10:25
 8/17 anonim ***** válasza:

nagyon szép kutyád van :-)

MENHELYI! Nekünk két kutyusunk van menhelyről. Még csak eszünkbe se jutott tenyésztőtől hozni. Mi mindenféleképpen megakartunk menteni egy életet de kettő lett belőle :-) Az ottani kutyák is ùgy tudnak szeretni mint bármelyik túltenyésutett kiállítási eb. Sőt még jobban! Nagyon sok kutyát akik rég òta ott vannak a menhelyeken csak azért altatnak el mert őket eddig se vitte el senki nem is érdeklődnek utánuk és az újjabb meg ùjjabb kutyákat nincs hova tenni. Ott nem lehet kitenni a megtelt tàblàt mert mi lessz akkor azokkal a kutyákkal? A ,, gazdi'' megunta uh megfog tőle szabadulni. Vagy így vagy kidobja az utcára. És őt nemérdekli h utána mi lessz azzal a szegény kutyával aki őt felzétel nélkül szerette, megvìgasztalta ha szomorù volt, akivel lehetett jòkat sétàlni meg játszani, elüti egy autó vahy valaki megdajnálja és hazaviszi... pont leszarja.

Az ehyik kutyánk pl 2 es fél évig volt a menhelyen mire elhoztuk. Kész szerencse h ò volt ott az egyik kiskedvenc különben ki tudja mi lett volna a sorsa ahelyett h most boldog gazdis életet él. A másik kutyànk kölyökként került oda.Örökbefogadták és mikor megnőtt visszavitték, azzal az indokkal h kezelhetetlen. Csa ùgy mondom h ő a leg szòtfogadòbb azok közül a kutyák közül akiket ismerek. És nagyon gyorsan tanul pedig màr 2 éves.

Válassz menhelyit és ments meg egy életet!

2012. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Második kutyát is csak azért szeretnék, mert kutyából soha nem elég :) A vizslám most 2 éves egy évet jártam vele suliba
2012. dec. 9. 10:30
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha esetleg 2. kutyának is vizslát szeretnél, akkor keresd fel a Magyar Vizsla SOS egyesültetet. Náluk mindig van gazdira váró, mentett vizsla. Ha befogadsz egyet, akkor egy újabb kutyát tudnak átvenni menhelyekről. A facebook-on nyomon tudod követni a mentésre váró kutyákat.
2012. dec. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!