Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neketek milyen kutyátok van?...

Neketek milyen kutyátok van? (többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyust, de nincs elképzelésem, hogy milyet vegyek, csak annyit szeretnék, hogy nagy testű legyen.

Teljesen mindegy, hogy fajtatiszta vagy keverék, lehet tenyésztőtől vagy menhelyről.


Az lenne a kérésem, hogy akinek nagytestű kutyusa van, az töltsön fel kepfeltoltes.hu-ra róla egy képet és linkelje be ide, ill. írja le, hogy milyen fajta, vagy esetleg menhelyről származik-e. :)


Előre is köszönöm :)



2012. dec. 9. 11:43
1 2
 1/12 anonim válasza:
Képem nincs de (!) Menhelyről szereznék kutyát, mert hálásak, és hátha segítesz csökkenteni a szaporulatot. Azok szegények olyan kiszolgáltatottak.. Nekem németjuhászom volt, okos, kedves teremtés volt. Azért érdekelne, hogy milyen körülmények közé tervezed? Hány éves vagy? Lakásba vagy kertes házba? Kinti vagy benti kutya? Házörző, vagy családtag lenne? Mennyi időt tudnál vele foglalkozni? Tudod-e állni a költségeket? (Sok kaja, oltások, chip, esetleges orvosi beavatkozások...) Kicsit nekem úgy tűnik, mintha nem nagyon lennél felkészülve egy kutya fogadására.. persze lehet hogy tévedek...
2012. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

16 éves vagyok, kertes házunk van, családtag lenne, tudom állni a költségeket, időm is van vele foglalkozni. Kinti kutyus lenne.

Amugy már van 1 kutyusom, egy keverék, nagyon szeretem, (kis termetű). Ő is kinti kutyus, persze télen nem a hóban van. Az egyik garázs be van neki rendezve. Ott kapja ilyenkor a kaját, a vizet is (így nem fagy be), meleg is van, de a biztonság kedvéért vannak rongyok és 1 takaró is neki. A szél nem éri, a hó nem esik be. Az ilyesmikre felkészültem. :)


Azért szeretnék még1 kutyust, mert:

1. szeretnék 1 nagy termetűt is.

2. télen picivel kevesebbet tudok foglalkozni a kutyusommal, és nem szeretném, ha ezt "észrevenné". Persze minden nap játszok vele, szeretgetem, de nem tudok annyi időt ráfordítani, mint pl nyáron, és nem akarom h magányosnak érezze magát, vagy azt higgye h nem szeretem. :/ Nagyon félek h szomorú lesz emiatt, mert nagyon hozzám szokott. Pici korától én nevelem.

2012. dec. 9. 12:13
 3/12 anonim válasza:
Na már megnyugtattál :) Akkor is menhelyről javaslom. Annyira hálás kis kutyák vannak ott... Segíthet a menhely dolgozója is olyat választani, aki várhatóan jól kijön a kicsivel (azért azt ne flejtsd el, hogy az új "betolakodó" lesz, a kicsi lehet, hogy védené a területét.) Szóval nyugodt kutya kell. Ilyennek én vagy egy Labradort ajánlanék, vagy egy Golden Retrievert. Mindkettő nagyon higgadt, alázatos, jó családi kutya. Mozgásigényük közepes, persze kell velük foglalkozni, de szeretnek lustálkodni is. Ja, és figyelj az ivarra is, hogy nehogy meglepi kiskutyák legyenek a kicsi és a nagy esetleges románcából :) Nem tudom, a kicsi ivartalanítva van-e? A menhelyen a legtöbb kutya ivartalanítva van.
2012. dec. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A kicsi nincs ivartalanítva, de ha egy szukát veszek/fogadok örökbe, akkor azonnal viszem az állatorvoshoz. :)

A kicsi amugy elég higgadt és nagyon okos. Nem hiszem, hogy bántaná a másik kutyust (feltéve,hogy ő is higgadt lesz). :)


Köszönöm a válaszaid, szerintem menhelyről fogok hozni 1et. :) Nekem is szimpatikusabb megmenteni 1 kutyust, mint venni 1 olyat, akit úgyis megvesz valaki. :)

2012. dec. 9. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy eléggé unalmas lesz de azért elmondom ;)

Én járta menhelyre kisegítésül,tudom milyen ott az élet..Így télen sok kutya hal bele a hidegbe..És azt is tudom hogy ott találhatóak meg a leghálásabb,barátságosabb,hűségesebb kutyusok.Kit érdekel az hogy keverék?Legalább nincs belőle még egy ;)ÉS amikor látom a több min 300 kutyust egyenest a szívem szakad meg..De ha 1-et örökbe fogadnál az már valami volna :)

Remélem hogy tudtam segíteni ;)

2012. dec. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Remélem sikerül szuper kutyust találnod, és akicsinek is lesz egy új barátja. Amenhelyeken pedig biztos nagyon szívesen segítenek megválaszolni minden felmerülő kérdést :) Sok sikert!
2012. dec. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sippara ***** válasza:

Amiket mindenképp dönts el magadban, mielőtt "kutya után nézel":

Napi mennyi időd lesz foglalkozni vele?

Mik a céljaid vele (akarsz-e vele agilityzni, őrző védőzni, kiállításra járni, nagyokat kirándulni, terelni, bármit)?

Egy átlagos napon mennyi sétát tudsz neki biztosítani?

Hányszor, hol, milyen körülmények között lesz lehetősége más kutyákkal találkozni, szocializálódni (itt nem a már meglévő kutyára kell gondolni, hanem olyan különböző méretű és korú kutyákra, akikkel pl. futtatóban, parkban, töltésen, kiránduláson rendszeresen játszhat)?


Ezek alapján tudod eldönteni, hogy milyen kutyának felelsz meg TE, és az így "maradt" kutyák körét kell leszűkíteni az alapján, hogy neked melyikük tetszik, felelne meg.

2012. dec. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyetértek a 7-es válaszolóval!

Ne küllem-fajta alapján válassz. Mivel Neked "csak" egy átlagos kerti kutyára van szükséged, a menhelyről egy közép-nagy testű, félhosszú-hosszú szőrű közepes energiaszintű, 3-5 éves kutya való szerintem. Mond el az igényeidet, a tartási körülményeidet a menhelyen fognak tudni ajánlani kutyát :)

És szuper, hogy megmentesz két életet! Egy élet, akit kihozol és még egy, aki a helyére kerülhet...

2012. dec. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia,képet kértél.Az enyém 3 hónapos és menhelyi.

[link]

[link]

2012. dec. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

4,5 éves roti-nj keverék...állítólag :D

Gyepi-menhely telepéről származik, valszeg altatás várt volna rá, 9 hónaposan került hozzám, gazdi adta le 3 nappal korábban.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!