Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Az alábbi tápok közül...

SOS! Az alábbi tápok közül melyiket válasszam a 3 hónapos kaukázusi kölykömnek? 15 hetes 15 kilós most.

Figyelt kérdés

Nagyon sokat mozgunk,kirándulunk.

1. [link]


2. [link]


3. [link]


Esetleg valami más,amire nem gondoltam de normálisabb áru.


2012. dec. 9. 14:07
 1/10 Fraser6 válasza:
Ameddig kicsit az első szerintem megfelelő neki. de ha nagyobb lesz olyan fél éves utána a 3. is megfelelő. a második nem neki való.
2012. dec. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül a harmadik.
2012. dec. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az első kb mennyi időre elég neki?
2012. dec. 9. 14:51
 4/10 A kérdező kommentje:
A második miért nem jó?
2012. dec. 9. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább a harmadik és vigyázz arra, hogy ne terheld a kutyát! Csak annyit mozogjon, amennyit magától szeretne!
2012. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

a kaukázusi juhászkutya a többi nomád pásztorkutyához hasonlóan egyedi takarmányhasznosítással bír, az átlagos "óriás testű" kutyakategóriához képest.

ezzel csak azt akarom mondani, hogy a giant puppy tápok, amiket leonbergire, dogra és hasonló, a nyugati országokban népszerű fajtákra szabtak finoman szólva nem fedik le a nomád pásztorkutyák igényeit.


ők rideg, kietlen területen alakultak ki és bár az akkori viszonyokhoz képest sokkal igényesebbek, az átlagos kutyához képest még mindig igénytelenebbek. kevesebb tápanyagra van szükségük, kevesebb zsírra és szénhidrátra, ha ezeket a tápokat adod neki, akkor a növekedése természetellenesen felgyorsul, talán el is hízik, ami felnőttkorban csont- és ízületi problémák sorát vonzhatja magával.


a pásztorkutyák általában akkor ellenek, amikor a jószágok is, így a növekedés első szakaszában bőven hozzájutnak tápanyaghoz (ellési elhullás, placenta, ill. szopják a kölykök a juhokat). 5-6 hónapos korukig kevés zsír, sok fehérje, és szinte nulla szénhidrát kell nekik, 5-6 hónapos korban pedig el lehet kezdeni emelni a szénhidrátot és csökkenteni a fehérjét és a zsírt (ekkor a növendékek már a felnőttekkel együtt eszik a korpás savót, és az itt-ott talált döghúst). vagy az igényeinek megfelelő tápot keress, vagy ami még jobb: állíts össze neki húsból megfelelő kaját.

2012. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó!Nagyon kérlek,írj nekem recepteket.El sem tudom képzelni,mivel etessem.

Borzasztó gyorsan növekszik és arányosan hízik.

Hol találok neki recepteket?

2012. dec. 10. 02:17
 8/10 anonim ***** válasza:

BARF etetésnek nézz utána, ott találsz konkrét recepteket is. 3 hós korban durva lenne, ha szétcsúszna, viszont 4 hónaposan a kauk többsége már elkezd nyúlni. de úgy durván :)


én a nyers húst ajánlom (ha baromfi, nyúl vagy marha), a sertést, vadat és víziszárnyast kell hőkezelni. minden attól függ, hogy mihez tudsz hozzájutni elérhető áron. minél értékesebb húsrészeket kell keresni, a farhát, a fej, láb és szárnyvég kevés húst tartalmaznak, inkább csak csont és zsír szempontjából számítanak. viszont ha teljes húshoz ilyen részeket etetsz hozzá, akkor külön zsírt már nem kell adnod neki. általában a nyesedék a legkönnyebben beszerezhető, én pulyka darabokat veszek a kutyáknak, ez amolyan zsákbamacska, volt, hogy egy egész filézett mell volt a zacskóban (sajnos csak egyszer), és előfordul, hogy szinte csak szárnyvég, de általában vágás közben sérült comb és szárnyak, nyesedék van benne. egy pulykaszárny például teljesen jó és elegendő (a 3 hós kölyöknek mondjuk föl kell darabolni :)) plusz egy kis zöldség (leveszöldség maradéka, vagy reszelt alma-répa, hogy legyen egy kis rost a szervezetében). ha kap nyers csontot, akkor Ca kiegészítőt már fölösleges adni neki, viszont ha meg akarod magad nyugtatni, akkor vehetsz neki Immunovet kiegészítőt (ez egy vitamin komplex kb 2000ft, és sokáig elég), én adok a kutyáknak luposan gelenkkraft porcerősítőt is (de ezt a táp mellé is adnám!), ez egy drága tétel, de szintén sokáig eláll (hasonló készítmény még a GF-600 is).

ha nem jutsz hozzá húshoz, vagy mittudomén, olyan helyen dolgozol, hogy hozzájutsz túróhoz, sajthoz, vagy tojáshoz, akkor ezek a fehérjeforrások is teljesen jók a kutyának (a túró, sajt, kefír, joghurt minden állat tejéből adható a kutyának, de a nyers tehéntej nem!), sőt a tojás a legteljesebb és legjobban emészthető fehérjeforrás! annyira kell hőkezelni, hogy a fehérje befehéredjen, de a sárgája folyós maradjon, a héjával együtt etetve + rost gyakorlatilag egy teljes étrend a kutyának.

a mennyiség az, amit nem írtam, azért, mert nem tudok rá mit írni. a húsminőségtől is függ, hogy mennyi fehérjét tartalmaz, mennyire jól emészthető, mennyire "tömény", igazából a kutyát kell nézni. ha nem hízik el, egyenletesen nő, élénk, keveset kakil, akkor jó vagy. ha elkezd szétnyúlni, akkor sem kell kétségbeesni (behozzák magukat) de át kell gondolni az etetését, mert valami valószínűleg nem stimmel. ugyanez érvényes a zsírosodó szőrzetre (a korai zsírosodás mutatója, hogy ha megsimogatod koszos lesz a kezed), elhízásra, és a túl sok székletre.

azt se feledd el, hogy ha természetszerűen etetsz, akkor a kutya is természetszerűen fog növekedni, tehát egyenletesen, de lassabban. úgyhogy nem kell megijedni, hogy a tesók már tíz kilóval nagyobbak, nem verseny, nem kell sietni sehova! ha adsz neki enni, akkor csökött nem marad :) 2-3 éves korára lesz kifejlett, addig ráér.

2012. dec. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én BARF étrend szerint etetek, Székesfehérvár-Érd-Budapest vonzáskörzetében tudok neked ajánlani olcsó húsforrásokat :)
2012. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tájékoztatást!:)

Utánaolvasok mindennek.

Budapesten élek.Milyen húsokat és mennyiért lehet rendelni?

2012. dec. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!