Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy vagytok ezzel a...

Ti hogy vagytok ezzel a "megfagy a kutya kint, kint vagy bent jobb neki" dologgal?

Figyelt kérdés

Szerintem màr sokan túl reagálják a dolgot. Meg szoktak szólni hogy miért hagyom kint jó meleg kennellel a BERNÀTHEGYI keverékemet télen. Meg hogy mit keres kint a palotapincsink....(kutyaajtóval szabad be-ki járása van + egy jó meleg házikó)

Ti hogyan vagytok ezzel a dologgal?


2012. dec. 9. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Én nem foglalkozom vele. Nekem nagyobb labrador jellegű keverékem van, életében egyszer sem volt még épületben. Szilveszterkor, viharban mindenkor kint lakik és lakott. Ólja van az enyémnek is, de nem használja. Mai nap nagyrészét is zuhogó hóban is kint fekve töltötte. nagyon jól teszed ha hagyod hogy a kis öleb is kint legyen, nem kell mindig bent lennie
2012. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

bernáthegyi teljesen más,mivel ők a hideg időt szeretik,de azért egy palotapincsi a rövid lábaival könnyen megfázik. De írtad hogy szabad bejárása van ez is más tészta.

Én azon vagyok ilyen időben kiaakadva,1 a legjobban hogy láncra kötik a kutyát tehát jó eséllyel fagy halálra,2 vesznek egy kutyát aminek nincs aljszőre és nem mehet be a kutya a lakásba merthogy utálják a kutyát. Akkor minek vesznek kutyát? Akkor minek vesznek egy vizslát ha tudják hogy télen nem fogják bevinni a lakásba?? De a vizsla is csak egy példa.

3 ha nekem kertes házam lenne és lenne egy kinti kutyám is estére beengedném ha nagytestű ha óriás tökmindegy,legalább éjszaka nyugodt meleg helyen aludjon,legyen tető a feje felett. Nem bírnám végig nézni mint sok kérdező ezen az oldalon,hogy sír meg vacog a kutya annyira fázik.

Te eseted más kérdező mert te ezeket biztosítod a kutyáidnak. Amik fent vannak sajnos nagy számmal fordulnak elő,és főleg a primitív embereknél akik még mindig azt vallják hogy a kutyának jó a moslék ő csak egy riasztó.

De ez a mentalitás fog a halálba kergetni és őket raknám ki minuszokban a kertbe hogy őrizze csak a házat a nyomorék.

2012. dec. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Jól látod, már beteges amit sokan csinálnak. Az ilyen túlféltésnek aztán meg egy beteges kutya az eredménye, mert semmi edzettsége nincs a kutya imunrendszerének.
2012. dec. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kinti-benti a bernáthegyim.

Télen szeret kinnt lenni, de így is bejár a házba. Együtt tvzünk. Nyáron pedig bennt hűsöl a fürdőben.

2012. dec. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két óriástestűm van. Most is itt fekszenek mellettem a melegben. Igaz kint alszanak, de ők szeretik a hideget is. Igazából nyáron a melegben érzik magukat kutya rosszul. Tegnap a legnagyobb havazásban ez egyiket betemette a hó és marhára nem zavarta.
2012. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Nekem németjuhászaim vannak, télen-nyáron kint vannak. Tavaly mikor este -20 -25 fokok voltak lecsuktam őket a kazánházba, ahol olyan -2 -3 fok lehetett. Egyébként szigetelt házuk van, és napközben ha -15 fok van kint rohangálnak.

Nem nagyon érdekel ki mit gondol, a tény az hogy még nem volt olyan betegségük amit a kinti tartásra lehetett volna fogni.

2012. dec. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A nyár szerintem megint egy teljesen más dolog. Ott a hűvöst, árnyékot kell biztosítanunk a kutyusnak és persze vizet.


Nekünk 2 nagy kutyánk van ugye a berát keverék és még egy kuvasz keverék. Ezèrt nem jöhetnek be mert nem igazán szinpatizálnak a szomszéddal és kicsit sokan lennének mert a pincsi mellett is van még egy kutyánk és még most egy ideiglenes akik szintén úgy vannak mint a pincsi, csak az ideiglenes nem mehet ki este.

2012. dec. 9. 18:25
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Sajnos nem számít állatkínzásnak rövid szőrű, főleg kistestű kutyát kint tartani kutyaházzal. De a "legalább három oldalról zárt, fedett" ház semmit se ér, ha nem hőszigetelt és nincs rajta ajtó!

Hány és hány rövid szőrű kutyát látok itt Kertvárosban, deszkabódéban vacogni, ami nem minősül háznak az én szememben. Ridgeback, vizsla, beagle, roti, dobi és még sorolhatnám...

A normál vagy hosszú szőrű kutyák jól szigetelt, függönyös házzal tarthatóak kint hosszú távon...bár sztem az ízületeknek azért nem tesz jót ez sem. Nem lehetnek egész nap a kutyaházban...

De a rövid szőrűeket kizárni, akiknek semmi aljszőrük nincs és a hasuk is csupasz, számomra szívtelenség és kegyetlenség.


Tehát Kvittagirl-lel értek egyet!


Azt, hogy Téged, Kedves Kérdező, miért csesztetnek, azt nem tudom, hisz a bernáthegyi keverék simán el van kint. A pincsi meg akkor jár ki-be, amikor akar. Ezzel nincs semmi gond.

2012. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan panelba lakok, de ha lenne kert akkor is bent tartanám a kutyámat, mert egy éjszaka alatt halálra fagyna,mert nincs aljszőrzete (vizsla)
2012. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minden gazdának illenék a kutyáját és/vagy annak fajtáját annyira ismerni, h tudja, meddig mehet el. Sajnos a legtöbben konkrétan le.arják, h mik lennének a kutyáik valós igényei. Ezen túl szerintem egy bernáthegyi is szeret a családdal lenni. Nem kell feltétlen bent altatni, hisz nincs rá igénye, de biztos nincs ellenére egy kis szőnyegen heverészés. Nem hiszek a kerti kutya dologban. Ne vedd magadra mert nem ismerlek, de tapasztalatom szerint a kinti kutyák NEGYED annyi törődést nem kapnak, mint a "kicsik" akiket beengednek.
2012. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!