Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csivavám lesz tavasszal....

Csivavám lesz tavasszal. JUHÚ! Akinek van csivikéje azoktól szeretnék róla ( csivavákról) dolgokat megtudni fontosakat! Mit eszik? Vannak e különleges igényei? Mennyiért érdemes és kitől venni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 9. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Nekem volt csivim:) Kaptam, szóval a származását, árát nem tudom, bár a törzskönyvében minden megvan. ja, igen, ez fontos hogy törzskönyves legyen, mert ha kifogsz egy keveréket akkor a személyisége is más, ezt csak azok értik akiknek volt már :) Külön egyéniség, elég érzékenyek, de naagyon ragaszkodók, igazi társasági kutyus. Minőségi táp kell neki az érzékeny szervezete miatt, de imádta a főztömet is, persze csak mértékkel. Bármilyen kis neszt hall ő rögtön ugat, jelez hogy valami nem okés, szóval egy másik házőrző mellé tökéletes. Még annyi, hogy nincs tisztában azzal, hogy ő milyen pici, és gondolkodás nélkül betámadja a nála 10x nagyobb kutyákat is, szóval vigyázz majd rá nagyon :D
2012. dec. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Jaj de édes vagy, hogy így örülsz, kedves kérdező. :) Jó kedvem lett tőled. :)
2012. dec. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
11 éves vagy? Biztosan el tudod látni azt a kis háziállatot?
2012. dec. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is a szülőké lesz pár hét után de ha belementek..:D
2012. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Örülök hogy felvidítottalak!!Köszönöm az első író válaszát!!
2012. dec. 9. 21:17
 6/15 A kérdező kommentje:
A többi válaszolónak mondanám:11éves vagyok és nem szeretem ha azt hiszik hogy lepasszolom a kutyát amikor megunom.Természetesen nem adom a szüleimnek amikor megunom ,fél éve csivikével kelek és fekszek , magyarul erről szól az életem . Már ezerszer utána néztem és beleegyesztek a szüleim. Kérlek titeket úgy ne ítélkezzetek hogy nem ismertek!
2012. dec. 9. 21:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy egészséges csivava 100 ezren felül van egy jó kennelből. Nincsenek extra igényei csak következetesen kell nevelni és szocializálni. A táp csak jó minőségű lehet pl. taste of the wild abból havi szintem megeszik 7500 forintot
2012. dec. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
100000ft-ért vegyenek a hülye p...ák kutyát. Egy normális ember kb. 50-60 ezret szán egy csivavára!!Ha lenne rá pénzem akkor sem vennék százezrekért kutyát!!A többi válaszolónak és neked is köszönöm a válaszát!
2012. dec. 10. 15:28
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előítéleteket én sem szeretem megtudlak érteni bár én 10 évvel idősebb vagyok tőled. Csivavát szeretnél és nem hiába! Bizonyára azért mert tetszik külsőleg és a tulajdonsága is megfogott. Ha szaporítótól veszel kutyát akkor sosem fog úgy kinézni mint egy csivava! Keress egy tenyésztőt akinek vannak szép törzskönyves kutyái és érdeklődj, hogy melyik kutyájának mikor lesznek picijei és ha jelzed neki, hogy csak hobbi célra kell akkor lehet elad neked úgy kutyust, hogy nem adja hozzá az eredeti törzskönyvet! És így nem kerül majd olyan sokba, egy szép törzskönyves csivava szerintem 200ezertől kezdődik amit már kiállításra lehet vinni. Hidd el nem hülye libák veszik ilyen árban a kutyákat hanem azok akik igényes kutyára vágynak és kiállításokon jó eredményeket akarnak elérni. Mi hills vagy acana táppal etetünk évszaktól függően! Télen öltöztetjük, hogy ne fázzon, nagyon nagy mozgásigényük van és iszonyatosan pörgősek. Örök gyerekek. Nekem mostani vemhes szuka kutyusom még nagy hassal is játszik, nyivogtatja a plüss játékot és szaladgál a labda után. Én eleinte pelusra szoktatom őket majd fél éves kor után kezdem el kintre szoktatni őket mert akkor már tovább bírják pisilés nélkül és addigra már az összes oltást megkapták! Fontos, hogy mindíg legyen előtte ennivaló mert megeshet, hogy leesik a vércukor szintjük. A szeme gyakran könnyezik az törölgetni kell, de ezeket nyilván elmondja majd a tenyésztő is neked! Nagyon fontos, hogy olyan tenyésztőt válassz akivel a későbbiekben is tudod tartani a kapcsolatot és aki majd segít neked ahogy cseperedik a kutyus!
2012. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nem szánsz rá annyit, akkor nem lesz igazi csivavád, hanem csak egy szaporított fajtajellegű keveréked. De inkább nem is írok semmit, hiszen a te szemedben hülye p.. vagyok, mert az enyém 100-nál többe került...
2012. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!