Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik győzne ha összemarakodn...

Melyik győzne ha összemarakodna egy (falka tag) farkas és egy ugyanolyan masszív (becsibészeltetett) nagyon hamis német juhász?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 00:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelműen a farkas. Nagyon gyorsan, nagyon rövid idő alatt és utána még enne is a németjuhászból.


Még csak nem is kell egy 50-70kg-os szürkefarkas, hanem egy kisebb, 25-30kg-os anatóliai farkas vagy egy 20kg-os prérifarkas is megteszi. Sőt, megkockáztatom, hogy 1v1 életre szóló küzdelemben még a 12-15kg-os aranysakál is legyőzné a németjuhászt.

2012. dec. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ekkora ökörséget még életemben nem hallottam.Jó hogy már nem írsz 5 kilós farkast... Ezért ennyire ne szállj el szerintem,ez nagyon hülye válaszvolt már ne is haragudj.
2012. dec. 10. 01:48
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nézd meg, hogy mit hagynak a farkasok 50-70kg-os pásztorkutyákból, olyanokból, amelyek ha összeverekednek egy németjuhásszal, akkor míg az nj verekszik, ezek azt hiszik csak játszik. Ha pedig elkezdenek verekedni, rongybabaként dobálják a németjuhászt.


[link]

2012. dec. 10. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért a farkas általában csak falkában támad. egyedül szinte kizártnak tartom, hogy ilyen sérüléseket okozzon , pláne egy juhászkutyán. mondjuk még kiskoromban hallottam (35 éve:) ), hogy azért alkalmazták előszeretettel a komondorokat, mert a vastag és erős szőr megvédte őket a farkasharapástól. De ott is ha falkában támadnak rá, akkor esélyes sincs.
2012. dec. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhász nem tud olyan masszív lenni, mint egy farkas. Gyengébb csontozat, izomzat, állkapocs és állóképesség. Úgyhogy ez a kérdés nem logikus.

De ha lenne olyan fizikumú, állóképességű németjuhi, mint a farkas, akkor meg a merészség, lélekjelenlét és ügyesség számítana. Abban is a farkas a nyerő- A csibészeltetés nem igazi harc, csak egy gyenge véltozata, azzal ugyan nem készíted fel más kutyával vagy farkassal szembeni harcra, másról szól.

2012. dec. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

1v1-ben egy kutyának sincs esélye (legyen az kaukázusi, kangal vagy komondor) egy kifejlett, ereje teljében lévő farkas ellen. Még szuka ellen sem. Egy öreg, beteg vagy nagyon fiatal példány ellen lenne csak bármi keresnivalója. A szőr nem akkora előny, inkább csak a kisebb harapások ellen véd. A farkas harapása jóval erősebb, mint a kutyáké. Közel 1,5x erősebb, mint a masztiffoké és 4x erősebb, mint egy németjuhászé. A szemfogai jó 1 centivel nagyobbak. Vasizomzata van a kutyákéhoz képest.


Ne tartsd kizártnak, mert Erdélyben rendszeresen viszik el a farkasok a kutyákat. Nem hiába van hatalmas örv a pásztorkutyákon, hogy legalább a nyakuk védve legyen valamelyest, de még az is kevés.


A németjuhász pedig még a kutyák között is csupán egy középszintű erőt és méretet képvisel, csupán a kisebb farkasfajok vannak egy méretben vele, a szürke farkasok nagyobb alfajai 2x akkora méretet képviselnek (70-80cm marmagasság és 50-70kg, míg a németjuhász 60-65cm és 35-40kg). De azok ellen sincs esélye. Nem is látsz németjuhászt olyan helyen nyájak mellett, ahol nagyragadozók élnek.


A csibészeltetés pedig semmit nem számít, nem is tudom hogy jutott a kérdező eszébe egyáltalán. A csibészeltetés ember elleni munkáról szól, nem kutya vagy vad ellenire.


Farkasra két típusú kutyát alkalmaznak. Egyrészt a pásztorkutyákat, ilyen kutyák kelet-európára és ázsiában vannak (kau, káj, kangal, kuvasz, komondor, dél-orosz, sarplaninan, kalibakutya, mioritic, stb.). Ezek falkában dolgoznak össze a farkas ellen. Nem a megölése, csupán a távol tartása, elijesztése a feladatuk. Másrészt bizonyos agarakat (leginkább a barzoj-t vagy más néven orosz agarat, illetve a hortaja és a magyar agár is végzett régebben ilyen feladatokat). Szintén egyszerre több kutyát engednek rá 1 farkasra.


Ezek az állatok (mind a pásztor, mind az agárfajták) már fiatalon, (az agarak növendék farkason) megtanulják, hogy nem állnak a farkassal szembe, mindig csakis hátulról harapnak belé, forgatják és minél komolyabb sérülést próbálnak okozni neki. Ha felborul, akkor pedig 1 a nyakára fog, próbálja lent tartani, a többi pedig harapja ahol éri.


A németjuhásznak soha nem volt ilyen jellegű feladata.

2012. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

nincs az a kutya, ami 1 vs 1-ben elbánna egy egészséges, felnőtt farkassal!


lehet álmodozni, a valóság az, hogy a falkától elszakadt pásztorkutyákat a farkasok MEGESZIK! a nagytestű, erős, harcra tenyésztett pásztorkutyákat is, egy német juhászkutya fél fogukra sem elég...


a "becsibészelés" meg nem is értem itt miért számítana, a fogástartás pont, hogy a kutya gyorsabb halálát okozza farkas elleni küzdelemben.

2012. dec. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 MrHard ***** válasza:
26%
Nem értek egyet az előttem szólókkal! Bár a kérdés elég béna ! A Német Juhásznak én is úgy gondolom, hogy nincs esélye egy ereje teljében lévő farkassal, de a nagy testű juhászkutyákat viszont nem véletlenül tenyésztették ki! Egy az egyben simán legyűrnek egy farkast, azonban olyan eset ritkán van, hiszen a farkas mindig falkában vadászik! A széles, vastag, szöges-nyakörv sem azért van ezeken a kutyákon, mert egy farkas ellene kell védeni a nyakát, hanem azért, hogy többel is sikerrel felvehesse a harcot! Elég sok hiteles szakirodalom van erről a témáról, tessék utánaolvasni!!! Amúgy egy nem éppen nagytestű pit is le tudja gyűrni a farkast, ennek is utána lehet nézni bátran! A farkas ritkán küzd életre-halálra, nem úgy mint egyes kutyafajták!
2012. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A németjuhásznak semmi esélye egy kifejlett farkas ellen.Én már láttam testközelből farkast és már csak a méretbeli fölény miatt a farkas győzne
2012. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

MrHard

elhiheted, hogy utánaolvastam, szívem közepe a pásztorkutyázás, a kaukázusi juhászkutya, és minden, ami az ő eredetükkel, funkciójukkal, viselkedésükkel kapcsolatos.

ajánlom Neked is, hogy _hiteles_ forrásokat tanulmányozz ebben a témában. a farkas kemény ellenfél, egy falkányi kutya kell ahhoz, hogy ELRIASSZÁK őket, farkast ölni viszont természetes körülményeik között esélytelen. befogott, kutyák elé vetett farkassal tudnak elbánni (ilyenről készültek már kissé gusztustalan videófelvételek is).

2012. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!