Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel jobb a kutya mint a macska?

Mivel jobb a kutya mint a macska?

Figyelt kérdés

Nekem kutyám van (személy szerint nem nagyon szeretem a macskákat) de mégis a mcska az elterjetteb háziállat! De hogy miért? Miért jó a macska? A macska semmit nem csinál:D


Szerinted mivel jobb a kutya mint a macska? Vagy fordítva!


2012. dec. 10. 08:56
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Egyik sem "jobb" a másiknál. Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy az alma jobb-e, vagy a körte. Nekem mindkettő van, és mindkettőt másért szeretem.
2012. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jobb vagy rosszabb egyik a másiknál, csak más. A macska nem csinál semmit? Pont azt csinálja, amit egy macskának csinálnia kell, ami a vérében van, amire teremtetett. :) Minden háziállat szerethető valamiért. :)
2012. dec. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
alszik egész nap nem hűséges a gazdához csak a házhoz.. :D kinek mi :D
2012. dec. 10. 09:08
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg igenis jobb egyik a másiknál. Konkrétan mindegyik másban jobb. :) Nekem volt már cicám, most kutyám van. Gondolom a kutyák előnyeit itt nem kell ecsetelnem.


Cica előnyök: gyönyörűek, kecsesek. Sokkal inkább megtartották a vadállat énjüket. Önfejűek és önállóak, ugyanakkor rettentően kedvesek és puhák. A dorombolásuk egyszerűen csodálatos, és ki is mutatták már, h az emberi szervezetre jótékonyan hat :). Ezen kívül szerintem sokkal viccesebbek, mint a kutyák. Komolyan olyan dolgaik vannak, h csak na! Ezt csak az érti, akinek van cicája :)Ezen kívül elbűvölően pofátlanok :D


A praktikus előnyei pedig: nem kell sétáltani, persze lehet, de nem kell, ha kertesben laksz néha kiengeded, aztán úgyis hazajön :), így a lustáknak joibb háziállat, mint a kutya. A cicát simán otthon hagyhatod egyedül akár 2 napra is! Csak hagyni kell neki elég kaját meg vizet.

2012. dec. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja! Ez hülyeség h a házhoz hűséges, nem tudom, ez honnan terjedt el. Illetve tudom. Ha kint van egész nap a kertbe, v kap enni, v elvárják tőle h vadásszon, egy hétben egyszer megsimogatják, akkor mire fel legyen hűséges? Ha jól bánnak vele, ugyanúgy rajong a gazdiért, mint a kutya!


El kéne már felejteni ezt a sztereotípiát!

2012. dec. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nekünk volt macskánk is meg kutyánk is. panelba laktunk a földszinten és ha 2 percre kinyitottuk az ablakot már kiis ugrottak! amikor kimentünk értük h behozzuk nem ismert meg minket mert fújtatott és karmolt ahogy behoztuk a házba egyből megsimogathattuk... kinek mi amúgy.
2012. dec. 10. 09:18
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért az tény, hogy amikor elmegyünk itthonról, akkor a macsek csak pár métert jön utánunk, tovább nem követ, ott marad a ház körül, a kis vadászterületén. :) De jobb is, legalább így biztonságban tudni. Ők már csak ilyen önálló lények, akiknek megvan a saját kis titokzatos életük. :) De még fajon belül is eltér egy-egy állat viselkedése, természete, egyik macska bújósabb, a másik meg "najómegengedemhogynéhamegsimogass" tipus, szerintem mindegyik jópofa, igazi egyéniségek. :) Na meg persze a kutyák is! :)
2012. dec. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat dolgozol, de mégis szeretnéd, hogy várjon otthon egy állat, akkor jobb a cica. A cicus egész nap elvan, kóborol a kertben, vadászik, szunyál, egyáltalán nem unatkozik. Hazamész, megkajáltatod, jól megsimized és mentek mindketten dolgotokra.

Egy kutya komolyabb felelősség. Séta, tanítás, szocializáció, napi 2-3 órád elmegy vele. Én is kutyapárti vagyok, mert ennyi törődés után sokkal többet is képes visszaadni, de időhiány miatt én is simán tartanék inkább cicát.

2012. dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van kutya és cica is, mindegyik lakásba bejárós. A cica teljesn más. Nem igényel aktív foglalkozást, önálló, jön-megy amikor kedve tartja, vadászik (eger, madár), játszik a kutyákkal. Tulajdonképpen nem sok vizet zavar, elvan körülöttünk. Egyszer majdnem eljött velünk sétálni is, 3 utcával odébbról visszafordultam, mert féltettem, hogy baja esik ha eljön velünk a kutyafuttatóig. Érdekes látvány lehettünk az utcán két hatalmas kutyával és egy macskával. Mondjuk a mi macskánktól minden más macska fél, valószínűleg büdös kutya szaga lehet.
2012. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem volt kutyám is, cicám is. Nagyon szeretem mindkettőt. Nekem a kutya volt a társam gyerekkoromban. Egy bernáthegyi és egy dalmata. Rengeteget játszottunk együtt, kórházat építettem, ahol a kullancsokat kiszedtem belőlük . . .

Az első saját macskám kiválasztott engem. Utánam jött. És azóta is jóban vagyunk. A macska jobban hasonlít egy emberre, bár nem ugyanolyan. Neki vannak elvárásai. Ha belerúgsz, akkor valóban nem leszel jóban vele. Ha viszont odafigyelsz rá, gondoskodsz a megfelelő életkörülményekről (ami szerintem alap) akkor a leghűségesebb társad lesz. Ha rossz a kedved, fáj a gyomrod, akkor odajön dagasztani, meg amúgy is, odajön, dugja a fejét, ha szólsz neki, akkor odamegy. Ha megtanítod neki a határokat (hogy ne karmoljon meg, meg ilyenek) , akkor puszta kézzel is lehet felhőtlenül játszani vele. Fogócskázni is szoktam néha, meg dobálom az ágyra, leviszem sétálni, ha olyan a hely akkor pórázzal, ha olyan, akkor csak simán. Néha csak alszik, de néha elvetemült fejjel vadászik a bogarakra. Amikor kertes házban laktunk, hazahozott nekem egeret. Azért, mert ha én táplálom őt, akkor ő is gondoskodik rólam. Egy cica, akit az utcáról mentettem, olyan hálás volt, hogy megfogta a játékegeret, és letette elém. Annyira elérzékenyültem, hogy elsírtam magam.

Imádom, a nedves kis orrukat, ahogy hozzám pusszantják.

Nem hisze, hogy kellene rangsorolni a két állat között. Szerintem a kapcsolat minősége a meghatározó.

2012. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!