Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers disznólábszárat kapott...

Nyers disznólábszárat kapott a kutya? Segítség? LEsz valami baja?

Figyelt kérdés
Vidéken ez így szokás, kapott ő is és megette...:((
2012. dec. 10. 21:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Úristen! Mit csináltatok?!!
2012. dec. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
0%
Nem olyan nagy gond, ha néha ( de tényleg csak évente párszor) kap egy kis nyers husit, mert így nem ölöd ki belőle a vadságot teljesen. Természetesen nem fog rád támadni, csak virgoncabb lesz és kicsit vadabb :D
2012. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
3%
Szerintem vigyétek el kutyadokihoz, mert akár bele is halhat. Vidéken Pistabááá szomszédja hentesJóska már nem egy kutyát pusztitott el így. :((((
2012. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Hovarju ***** válasza:
37%

Mekkora termetű és mennyi idős kutya?

Jót biztosan nem tesz neki. Ha szerencséd van egyszeri alkalomtól nem lesz baja. Legalább friss volt? Mosott?

A helyedben én azért felhívnék egy állatorvost és megkérdezném mit ajánl. És talán egy féreghajtás sem ártana neki.

2012. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
34%
Ezt nem értem.te a kutyának meg sszoktad sütni a húst? Nekünk mindíg nyersen eszik
2012. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Sertést az Aujeszky-féle betegség miatt nem szoktak adni nyersen:

"Az első tünetek általában 2-4 nappal a vírus szervezetbe jutását követően mutatkoznak. A bántalom hirtelen bekövetkező bágyadtsággal kezdődik, majd az állatok nyugtalanná válnak, izgatottak, ingerlékenyek, majd kíméletlenül vakarják, dörzsölik testük meghatározott területét. A bőrviszketegség a betegségre kórjelző értékű. A betegek főként a szájszögletüket, de más testrészüket is kíméletlenül vakarják. A túlzott idegérzékenység okozta fájdalom miatt a kutya keservesen nyög, nyüszít. A viszketegség addig fokozódhat, hogy a kutya bőr- és izomdarabokat harap ki magából, súlyos öncsonkítások is előfordulhatnak. Gyakori, hogy a betegek egyéb testrészeik mellett főként a szájszegleteiket vakarják, közben kimerülten fekszenek és fájdalmasan nyögnek. Végül pedig bénulásos tünetek között a legtöbb állat akár egy-két napon belül elhullik."


De ne aggódj, elég ritka betegség mifelénk, nem nagyon hallottam még kutyáról, aki ebbe halt bele. Viszont férget is terjeszthet, egy féreghajtás pár nap múlva nem ártana a biztonság kedvéért.

2012. dec. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy dokit azt mondta nyugodjak meg, mert elég kicsi a valószínűsége...
2012. dec. 10. 21:29
 8/17 anonim ***** válasza:
15%

Ugyan mi baja lehetne ?

Megette, megemészti,kisza... és kész.

Disznóölés egyszer vagy kétszer van egy évben,ha ilyenkor kap ne adj isten lop egy kis húst,ne foglalkozz vele.

Ha elviszed az orvoshoz,és elmondod neki miért vitted el hozzá,lehet furcsán fog rád nézni.

2012. dec. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

Az első vagyok. Természetesen csak poénból írtam azt a választ.

A kutyák 30 000 éve még farkasok voltak, és 30 000 év múlva is ragadozók lesznek, akárhogy tenyésztik őket.

A ragadozók többsége az ínséges időkben válogatás nélkül eszik dögöt is, ha az jobban hozzáférhető.

Tehát nem ellenőrzött vágóhídi disznólábszárat, hanem kukacoktól hemzsegő dögöt. A kutyák is, ha pl. megnézel egy Szomáliai, vagy Chilei életképet a CNN-en.

És a többségük túléli.

Persze egy féreghajtás nem árthat, a nyers disznóhúsban lehetnek paraziták.

2012. dec. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
Annyira vicces, ez a farkasos duma, meg a természetben így megy úgy. Csak a természetben annyi a különbség, hogy senkit nem érdekelt ha beledöglött, míg jelen esetben van egy gazdája akit zavarna a dolog.
2012. dec. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!