Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékféltő, gyűjtögető kutya...

Játékféltő, gyűjtögető kutya leszoktatása erről?

Figyelt kérdés
Menhelyes kutya, begyűjtögeti a játékokat, botokat, mindent, és őrzi, nem enged hozzányúlni. Van két másik kutya, az ő dolgaikat is be akarja gyűjteni, és vagy elveszi a másik kutyától, vagy ha az nem hagyná, akkor morog, verekszik. Emberrel nem csinálja, csak a többi kutyával. Hogy lehetne erről leszoktatni? Tudom, vegyem el a játékokat, de egyrészt bármit, amit talál, begyűjt, pl papucsot is, másrészt nem fair, hogy a többi kutyának nem lehet saját játéka miatta... Menhelyes kutya, 5 éves, még nem olyan régen van nálunk.
2012. dec. 11. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

Rendes dolgnak tartom az örökbe fogadást,de ha valaki nem ért a kutyákhoz akkor nem értem mért kell 3nak egy menhelyes..


A menhelyes kutyák 1-2 kivételtől eltekintve elég nehéz esetek.. Hogy lehet erről leszoktatni? Neked kell lenni a "falkavezértnek" A cerberos kutyasuli oldalán talász róla csomó hasznos infót. Azért gyüjtögeti ezeket a dolgokat mert úgy gondolja hogy az ő tulajdonát képezi. És mint menhelyes/kóbor kutyaként azt tanulja meg hogy minden kincs.. és ezért gyüjtögeti őket. Jóesélyel egyébként lehet le se szokik róla. Menyetek el egy jobb kutyaiskolába ott foglalkoznak majd a dologgal. Ez nem olyan hogy leírunk itt vlamit és akkor csoda lesz. Látni kell hogy mit hogy csinál a kutya stb..

2012. dec. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hm... Mégis hogy értsek jobban a menhelyes kutyához, ha még nem volt?:-/ legalább megpróbálok vele kezdeni valamit, ahelyett, hogy hagynám ott rohadni tovább a menhelyen. Na majd akkor tapasztalatból kitalálok valamit, bár ha valaki csinált már ilyet, biztos tudja, hogy milyen trükkök vannak. Azért köszi.
2012. dec. 11. 10:00
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem a menhelyes kutyákhoz kell értened :D hanem a rendes kutyákhoz. Írtam hgoy olvasd el a cerberos oldalán a falkavezérségi cuccokat. Az talán segíthet. És ha az nem segít akkor irány egy kutyasuli..
2012. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, értem. De ezt leszámítva jól beilleszkedett, szobatiszta, közösen sétálunk, alap parancsok mennek, nem balhéznak, emberrel tök megadó. Azért ez szerintem nagy szó pár hét alatt. Olvastam több falkavezéres írásban, hogy eleve ne legyen elöl játék, de eddig a 2 kutyám tök jól el vt a szabadon használható rágóbotokkal, egyik sem sajátította ki, hanem amelyiket épp megtalálták, azt rágcsálták. Próbálom a kutyák között is alakítani a rangsort, először a régebbi kutyák elé teszem le a tányért, sorban üdvözlöm, simogatom őket. Az új kutyával is csinálom a láb melletti séta, visszahívás, alap engedelmességi gyakorlatokat.
2012. dec. 11. 10:33
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Legalább egy időre el kellene venni a játékokat, és megtanítani neki, hogy azok a tiédek, és az, hogy játszhat vele az egy kiváltság, amit bármikor vissza is vonhatsz.

Használd az ő technikáját, abból meg tudod tanulni hogy kell bevédeni a játékot (morgás, feszes testtartás, ha mozdul, hirtelen rádörrentés). Legalább azt el kellene érned, hogy ha a földön van a játék, és te félrevonulsz, leülsz, akkor is érti, hogy nem nyúlhat hozzá. Aztán ha megengeded, hogy játsszon vele, akkor kicsit játszhat, de amint rászólsz, hogy eressze, már vissza is kell adnia.

A másik két kutyádnak is meg kell tanulnia, hogy a játékok a tieid, csak épp megengeded, hogy játszanak vele.

És ahhoz is jogod van (mivel a tiéd a játék) hogy annak a kutyának add oda, aki a legnyugodtabban viselkedik. Tőle más nem veheti el - ugyanúgy bevéded a másik kutyánál levő játékot, mint a földön levőt.

Egy ideig csak akkor legyenek elől a játékok, ha tudsz figyelni.

2012. dec. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
menhelyi kutyára ha "rádörrensz" vagy neked megy vagy összevissza fossa magát.. Nagyon óvatosan kell velük bánni nem véletlen pofázom a kutyaiskolát..
2012. dec. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én el tudom venni tőle. Csak a másik kutya nem.
2012. dec. 11. 10:48
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Túl vagyok néhány ideiglenes kutyán (agyonelletett és éheztetett, egész életét láncon élő, hajléktalanoktól megszökött, stb), és a többségükkel úgy kezdek, hogy kiprovokálok egy olyan viselkedést, amiért rádörrenthetek. Soha semelyik nem jött nekem, és nem is tört össze, mindegyik kiegyensúlyozott boldog gazdis kutya. Nyilván érezni kell, hogy mennyire kell rádörrenteni, nem véletlenül írtam ebben a sorrendben: megfeszült testtartás, morgás, rádörrentés. Nyilván egy omega kutya ahogy megfeszül a tested, meg az arcod, és látja a szúrós szemedet, már ott sem volt, el se jutsz a dörrentésig. Persze tény, hogy ehhez tapasztalat kell, de azért két kutya után csak nem tök analfabéta a kérdező...
2012. dec. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nem kell egykalap alá venni a menhelyi kutyákat. van közöttük igen félős, agressziv, és elég sok túlélő tipus is. Akiknek gyakorlatilag meg sem kottyan, ha uj helyen van uj gazdánál. Egyszerűen tudomásul veszi a dolgokat, éli ugyanugy az életét, még csak azt sem lehet észrevenni, hogy hú de boldog vagyok mert szerető családra leltem. Én nem tudom, hogy másoknál, hogy működik, nálam játék sosincs elől. ha kimegyünk futni, mindenkinek van a szájában egy labda, ha az egyik kitalálja, hogy neki a másiké kell, akkor elég csak a nevét mondanom, máris letesz a szándékáról. ha csontoznak akkor ugyanez a helyzet. mondjuk akkor el szoktam zárni őket, és akkor nyugodtan tud mindenki rágcsálni a saját helyén. Szerintem menj ki közéjük amikor játékokat viszel ki, és mindenkinek legyen 1 db. ha az uj kutya el akarja venni a másikét, akkor odamész "NEM", megfogod, és arrébb viszed. nem kell kiabálni, az a jó ha normális nyugodt hangnemben teszed.
2012. dec. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a kutyák között levő viszonyba nem sok értelme van beleszólni. Ha ő lett a legdominánsabb a bandában, akkor bizony élhet a birtoklás kiváltságával. Amíg ebből nincs agresszió, hanem minden érintett érti, és helyesen reagálja le a helyzetet, és a te jelenlétedben négyőtök közül te vagy a dominánsabb, akkor szerintem nem kell ebbe beleszólni.

Viszont arra jó lehet, hogyha kicsúszik a kezedből a gyeplő, akkor megvan a pont, ahol tudsz szigorítani. Nekem is zsákmányos birtoklós kutyám van, ha az életünk bármilyen területén gond van, akkor tuti, hogy valami zsákmánnyal kapcsolatban mutatom meg neki, hogy hányadán is állunk egymással, mert az neki a legerősebb motiváció, és abból mindig megérti mi a dörgés.

2012. dec. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!