Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves Stafforshire Terriernek...

1 éves Stafforshire Terriernek mennyi eledelt kell naponta adni? Előzmények lent.

Figyelt kérdés
Fressnapf volume 2, második kör: Köszönjük szépen a szakértelmet, ennyierővel én is mehetnék oda eladónak és tanácsadónak, mert hogy fogalmatok sincs a dolgokról az is biztos. Felháborító! .... Ma visszamentünk a boltba (kutyával, hálistennek be lehet vinni, ezért pluszpont)... hogy kicseréljük a szájkosarat ( aminek a csomagolásába rossz méretet tettek:D), és a szétrághatatlan 1 percig tartó játé...kot. Félreértés ne essék, nem volt konfliktus semmi, a játékot nem cserélték (mindegy!), a szájkosarrál kapcsolatban egy szavuk se volt. Kezdődtek a gondok, ugyanis bevittünk egy eledeles mérőpoharat, hogy lemérjük hány pohárra jön ki a napi adagja, hogy pontosan adhassunk neki. A szakértő, azaz a 20 év körüli affektálós lányka, természetesen beleszólt ( hangsúlyozom a kutya ott volt velünk láthatta....), hogy 250!!!! grammot kell neki NAPONTA (Nem egy étkezésnél) adni... ?!?! Egy kiskutya kap ennyit szerintem... szánalmas... Köszönjük:)
2012. dec. 11. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az én 1 éves amstaffom naponta olyan, 360g körül kap enni, mondjuk ő ivartalanítva van, így kisebb az energiaigénye. Amúgy szerintem a normális olyan 450g körül lenne, a mi tápunkból.
2012. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva a tápra, annyit kell adni. Ha az 250, akkor 250, nem kell ezen meglepődni, felháborodni meg pláne. Nem a mennyiség számít, hanem a beltartalom.
2012. dec. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az én 65 kg-os kutyám kap naponta 600 grammot. Arányosíts! Nem tűnik olyan nagyon kevésnek a 250, főleg ha valami hiper-szuper minőségű tápról van szó. Amúgy ehhez nem kell semmiféle poharat bevinni és senkit se kell megkérdezni, egyszerűen megnézed a táp csomagolásán az etetési táblázatot. Egyedenként eltérhet a ténylegesen szükséges mennyiség, nyilván egy aktívabb kutyának több kell mint annak, aki csak 4 eü. sétát tesz egész nap.
2012. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem hiperszuper táp:) és nem járt hozzá mérőpohár 750 grammot kell neki adni ( 500 helyett) az állatorvos javaslatára, mert csont és bőr szegény ( most fogadtuk be), és de kell mérőpohár mert nem tudom mennyi 750 gramm ebből tápból, hány pohár:)és azért az hogy fele annyit mond abból a tápból nevetséges.... ezért hangsúlyoztam, hogy látta a kutya kinézetét, nagyságát és soványságát.
2012. dec. 11. 14:54
 5/15 A kérdező kommentje:
Egyébként Chappit kap addig amíg nem kapjuk meg az új tápot ( ez 7 nap)..és abból bizony még egy kisebbméretű kutyának is többett kell adni, mert nemsok tápanyagtartalma van...
2012. dec. 11. 14:55
 6/15 anonim ***** válasza:
A Chappi ennyire "fűrészpor", hogy egy 20-30 kilós kutyának ilyen sok kell belőle???
2012. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az állatorvos szerint azért, mert csont és bőr ez csak átmeneti, de végleges tápmennyiség is messze lesz a 250 grammtól... mellesleg mielőtt valaki okos lenne és "az állatorvos rosszul mondta" , közlöm hogy nem csak egy helyen kaptuk ezt az információt..
2012. dec. 11. 15:09
 8/15 anonim ***** válasza:
Es a Chappi után mit fog kapni, ha megérkezik amit rendeltetek?
2012. dec. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Select Goldot rendeltünk...
2012. dec. 11. 15:54
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Képzeld el, h jó minőségű tápból egy ekkora kutyának elég 250 g. Ezen nincs mit csodálkozni.

Tessék nézd meg pl az Acana etetési útmutatóját:

[link]

30 kilós kutyának 250 g kell. Az enyém 15 kiló és kb 150 g-ot kap egy nap!! Ez a táp kb 800 Ft/kiló. Egy kiló elég lenne a kutyádnak 4 napra, tehát a napi etetési költség 200 Ft. A Chappi kilója kb 320 Ft, és 4 nap alatt megeszik 3 kilót, vagyis 240 Ft a napi kajájának az ára, és nem elég h drágább, de még szart is eszik. Hát gratulálok! És az Acana egy drágább táp... egy picivel rosszabb, de a chappinél fényévekkel jobb táp a Josera, Brit Premium, amikből hasonló mennyiség elég, de még olcsóbb a kilója.

Használd az eszed ember, mielőtt bődületes baromságokat beszélsz...


(árak forrása: [link] )

2012. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!